Vai Gulbeni sildīs ar gāzi? 20

Iedzīvotājos briest panika par gaidāmo siltuma tarifa palielinājumu

Mazliet skandalozu pavērsienu ieguva publisks pasākums - patērētāju tiesību aizsardzībai veltītais informatīvais seminārs Gulbenes bibliotēkā. Tajā uzstājās Gulbenes dzīvokļu kooperatīva SIA "Frēzija 2004" vadītājs Vladislavs Kaža. "Kas aizstāvēs gulbeniešus pret siltuma ražotāju, kas grasās kurināmās šķeldas vietā sākt izmantot gāzi un tāpēc palielināt tarifu par 59 procentiem?" viņš tincināja ekspertus no Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Eiropas patērētāju informēšanas centra un "Solvit".

 

Gulbeni pāršalc neoficiālā informācija

"Dzirkstele" tieši no V.Kažas un tieši šajā seminārā uzzināja neoficiālo informāciju par gāzi kā iespējamo kurināmo Gulbenē jau šajā apkures sezonā. Viņš zināja teikt, ka gāze kurināšanai Gulbenē tikšot ievesta no Lietuvas, jo siltuma ražotājs - SIA "Vidzemes enerģija" -, kā zināms, tagad ir lietuviešu firma. Uzņēmums esot nolēmis atteikties no līdz šim izmantotās šķeldas kā kurināmā, kas salīst un bojājas.

 

"Pacels siltuma tarifu laimīgajiem Gulbenes iedzīvotājiem līdz teju 50 latiem par vienu megavatstundu. Un mēs visi klusējam," secināja V.Kaža.

 

Jābrīnās par to, ka pirmā gulbeniešu ausis sasniegusi tieši neoficiālā informācija. Kāpēc SIA "Vidzemes enerģija" taktiski klusē, bet pašvaldība "guļ"?

 

Iedzīvotāji apsver risinājumus

Semināra gaitā eksperti V.Kažam paskaidroja, ka Patērtētāju tiesību aizsardzības centrs neizskata iesniegumus par sabiedriskajiem pakalpojumiem. Par šiem jautājumiem iedzīvotājiem jāvēršas pie Sabiedrisko pakalpojumu regulatora vai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, vai pilsētas domē. Saņemot rakstiskas atbildes no šīm institūcijām, tālāk var vērsties tiesā. Gulbeniešiem ir savs Gulbenes patērētāju interešu aizsardzības klubs, kuru vada Mārtiņš Kokars. Ja šis klubs uzņemtos tiesā aizstāvēt gulbeniešu intereses, tad ir iespēja juridiski cīnīties šādi, apvienojot spēkus. Turklāt Latvijā ir piemēri, kad patērētāji vinnējuši tiesas procesus pret pakalpojuma sniedzēju, kas prasa augstu maksu un nenodrošina kvalitāti. Piemēram, Rīgā.

 

Savukārt kādas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji "Dzirkstelei" klāstīja, ka apsver iespēju norobežoties no centrālapkures un izveidot ēkai autonomo apkures sistēmu. Tā būšot lētāk.

 

Vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību

SIA "Vidzemes enerģija" vades loceklis Mindaugs Nevarausks "Dzirkstelei" apstiprina, ka par kurināmo ir plānots izmantot gāzi. Viņš sola sniegt interviju šonedēļ, kad ieradīsies Gulbenē no Lietuvas.

 

Arī Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētāja Sarmīte Lazdiņa "Dzirkstelei" apstiprina, ka SIA "Vidzemes enerģija" ir vēlme par kurināmo izmantojot sašķidrināto gāzi. Šā iemesla dēļ arī uzņēmums ir regulatoram iesniedzis jaunā siltuma tarifa aprēķinus. Jaunais tarifs ir par 59 procentiem lielāks nekā līdzšinējais.

 

"Pieprasījām uzņēmumam, lai šis attīstības plāns būtu saskaņots ar pašvaldību," saka S.Lazdiņa.

 

Viņa piebilst, ka uzņēmumam saskaņojums ar pašvaldību ir jāuzrāda Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram laikā, kamēr notiek jauniesniegtā siltuma tarifa izvērtēšana. Tas notiek 70 dienu laikā no 13.augusta.

 

S.Ladziņa arī uzsver, "ja uzņēmumam nebūs saskaņojuma ar pilsētas domi, tad gāzes izmantojums jaunajā tarifā netiks iekļauts". Viņa atzīst, ka jau ir saņēmusi vienu vēstuli no kāda Gulbenes iedzīvotāja ar pretenzijām par iespējamo siltuma tarifa palielinājumu.

 

Runās domē bez žurnālistiem

Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs "Dzirkstelei" saka: "Tarifs nav apstiprināts. Ceturtdien pulksten 16.00 Gulbenes pilsētas domē kopā sanāks darba grupa, kur deputāti tiksies ar siltuma ražotājiem. Tur mēs tieši par šiem jautājumiem runāsim. Pašlaik kaut ko teikt ir pāragri. Tas ir fakts, ka jau vismaz pāris mēnešus notiek sarunas par to, ka mēs negribam piekrist tik straujam tarifa palielinājumam. Kā tas beigsies? Viss notiks, ievērojot likumus."

 

Darba grupas sapulcē žurnālisti netiks ielaisti, jo, kā norāda N.Stepanovs, runa būs par personālijām. Šajā sapulcē deputāti arī vienosies par dienu un laiku, kad komitejas sēdē skatīs SIA "Vidzemes enerģija" iesniegumu par zemes nomas līguma termiņa pagarināšanu. Pēc deputāta Agra Kora ierosinājuma 28.augusta sēdē šā jautājuma izskatīšanu atlika, jo tēma nebija iepriekš izdiskutēta tautsaimniecības komitejā.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

hmm

Interesanti,vai tiešām arī šoreiz uzvarēs visvarenie? Un mēs,parastie mirstīgie, tā arī paliksim slaucamu govju kārtā?

pirms 12 gadiem, 2008.09.09 21:25

Jautrītis

Cienījanie gulbenieši, vai nēesat ievērojuši, ka Stepanova kungs pastaigājas pa pilsētas ielam ar smiekliņu uz lūpam,no domas par to,ka kopā ar saviem pakalpiņiem ir izdevies gulbenes iedzīvotājus apvest apstūri. Vis jau sen kopā ar leišu uzņemējiem ir izlemts. Vai nebūtu laiks, šo komandu padzīt no Gulbenes "Baltā nama" kamēr vēl nav sagādājuši gulbeniešiem kārtējo cūcību.

pirms 12 gadiem, 2008.09.09 19:26

'sausmas

te jau ir skaidri redzams, ka kaadam no taa buus kaads reaals labums, piemeeram, Stepanovam. Vinjam laikam neuztrauc fakts par trako samaksu, jo passham maaja ar malku kurinaama. Salstiet un maksaajiet pilseetnieki tik uz nebeedu, Stepanovs tikmeer pirtinja sildiisies

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 17:09

ai ai

Pamēģini pilsētā noīrēt dzīvokli.piecas ādas plēš ,liekas kad visi ir miljonāri ,kuri var atļauties tādas naudas maksāt ,tie laiki beigušies ,kad kāds bij laimīgs ielaist cilvēku īrēt lai tik nomaksā komunālos maksājumus.Tagad tas ir peļņas avots

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 14:49

tanta

Vakar televīzijā vietējā Stjopa teica, nu gāze būs ja pietrūks tāda siltuma ,vai tad jūs mīļā tauta neredziet, kā mūs ved ap stūri ,kungi uz izdevīgiem noteikumiem ,ka piesist savas kabatas ir vienojušies un jūs esit mērā, roku roku mazgā un aiz muguras smejas, kā mums šitais variants izgāja forši cauri.

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 14:46

tanta

Vakar televīzijā vietējā Stjopa teica, nu gāze būs ja pietrūks tāda siltuma ,vai tad jūs mīļā tauta neredziet, kā mūs ved ap stūri ,kungi uz izdevīgiem noteikumiem ,ka piesist savas kabatas ir vienojušies un jūs esit mērā, roku roku mazgā un aiz muguras smejas, kā mums šitais variants izgāja forši cauri.

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 14:46

skaidrs

Noteikti tur apaksha ir kada vienoshanas ar domi, ka jau vienmer sadas lietas ta notiek visas vietas

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 18:03

Onka

4.septembrī pulksten 15.30 iedzīvotāji pulcēsies Gulbenes pilsētas domē, lai aicinātu cīnīties par apkures tarifa nepalielināšanu par 59%.

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 17:46

urbis

Nav jau jābūt žurnālistiem klāt, kad runā par personālijām, bet,kad par apkuri. Tā ir kārtējā Stepanova atruna,droši vien, šitie leiši jau sen ir saskaņojuši ar Koļu. Kurā likumā ir rakstīts , ja runā par personālijām, žurnālisti nevar būt klāt? Tas jau sen zināms, ka Koļa ir izcils demagogs. Iesaku žurnaļugām pajautāt, lai paskaidro Stepanova kgs, kāpēc tā jāslēpj šie fakti.

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 15:24

Keta

Driiz vien ne tikai pirkstus suukaasim paikas vietaa,bet arii laacaadaas dabuusim staigaat..Un pasaki,ka dziive Alaskaa sliktaaka par dziivi Eiropaa!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 12:25

www

tur laikam vieni idioti tik sēž, nevis cilvēki uzliks un tālāk visi drīz uz ielas dzīvosim ar visām ģimenēm jo nespēs neko nomaksāt ne dzīvokli ne dārziņu, pirmāmkārtām domāju ka stepanoovam jau būtu un tiem domniekiem jācīnās par to lai neuzliek to cenu .

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 12:07

..

un kas tad ir, ka runās par personālijām? tāpēc tas ir šausmīgi slepeni...

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 20:48

Varbūt liekam lietā vecās mēbeles? Transportējam tās uz Gulbenes katlumāju un lai kurina uz nebēdu! Ar norunu, ka tie, kas atved savu mēbelīti, saņem atlaides, makājot par apkuri!

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 16:41

Jefiņš

Skaidrs. Sagāzēs zinies te ar svešu gāzi, it kā mums pašiem savas trūktu. Davai saražojam! Ejam ar tādu priekšlikumu pašvaldībā!

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 16:21

ja,ja,,,

Jā nu dien, laikam Gulbenes rajona pļavās un mežos aptrūcies krūmu, ko pārstrādāt šķeldā?

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 15:57

nu, nu...

Un jūs ticat, ka šī katlumāja taps! Muļķibas! kamdēļ celt, ja var tāpat naudu lāpstām grābt. Kas tur brālītim leitītim - atbrauc, uzliek bvleķa būdu, pievieno gāzes tvertni un naudaiņa ripo. Cita runa ir par to, ka neviens jau tam nabaga iedzīvotājam neprasa, vai esam ar mieru, lai kurina ar gāzi, vai esam par to, ka paceļ maksu vairāk nekā uz pusi. Cien., pašvaldību darboņi, varbūt jūs varat nokārtot arī to, lai mums, gulbeniešiem, uz pusi vairāk pieliek pie algām!? Gan jau, ka pašiem ir kāds labums no tiem brāļu tautas darboņiem.

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 15:56

IHAMPOHU

iesaku kurināt ar pulētu ozolkoka malku,jo tas būs estētiski gaumīgāk un jauki ienesīgāk

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 15:52

Vietējās ziņas