Vai iestudēts boikots? 12

Nepietiekamā kvoruma dēļ izjūk divas domes sēdes
Šonedēļ divas reizes pēc kārtas - ceturtdien un piektdien - uz izsludinātajām Gulbenes novada domes ārkārtas sēdēm ieradās mazāk par pusi deputātu. Rezultātā nenotika neviena no sasauktajām sēdēm, kurās bija steidzami jāpārdala nepietiekamais projektu finansējums. Plānotie jautājumi palika neizskatīti un lēmumi netika pieņemti. Strīdīgākie no apspriežamajiem jautājumiem bija par to, būt vai nebūt aptuveni miljons latu vērtajai Stāmerienas sporta hallei un vai iespējams pabeigt ģimnāzijas piebūves celtniecību, lai ēka neietu bojā un lai to beidzot varētu sākt ekspluatēt.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa par situāciju informēs Vides aizsardzības un pašvaldību lietu ministriju. Paredzams, ka nākamā, ko sasauks, nebūs vis ārkārtas, bet kārtējā domes sēde. Tā plānota 24.martā pulksten 10.00.  

Kurš šajā situācijā ir zaudētājs?

S.Daudziņa "Dzirkstelei" saka, ka deputātu neierašanās un nepieņemto lēmumu dēļ pašvaldība ir fakta priekšā, ka nokavēti termiņi ģimnāzijas stapbūves pabeigšanas projekta pieteikšanai. Turklāt pašvaldība, iespējams, būs zaudētāja naudas izteiksmē, realizējot citus projektus ar Eiropas Lauksaimniecības fonda finansiālo atbalstu, jo var palielināties pašvaldības līdzfinansējuma daļa. Turklāt kavēsies arī aizņēmumu piešķiršana pašvaldībai projektu realizācijai.

 

Deputāti skaidro neierašanos

Ceturtdien uz ārkārtas domes sēdi bija ieradušies 8 no 17 deputātiem.

 

Nākamajā dienā uz sasaukto sēdi ieradās visi tie paši, izņemot I.Mezīti, kura īsi pirms sēdes sākuma zvanījusi domes priekšsēdētājai un informējusi, ka nevarēs ierasties tiešā darba darīšanu dēļ.

 

"Zinu skaidri, ka šajās dienās deputāti Jānis Naglis un Māris Raģelis atradās ārpus valsts. Pārējiem deputātiem katram ir kāds iemesls. Vai viņiem svarīgāk ir kā deputātiem atrasties domes sēdē vai kādā citā vietā, tas ir katra paša izvēle. Ja kāds ir slims, tad, cik ļoti slims, arī tas ir katra paša ziņā," saka S.Daudziņa.

 

Var zaudēt mandātus?

Domes Juridiskās un pesonālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale skaidro, ka no deputātu rindām personu var atskaitīt ar domes lēmuma palīdzību, ja cilvēks neattaisnoti nav ieradies uz trim domes sēdēm pēc kārtas.

 

"Ja kāds grib pārmest, ka ārkārtas domes sēžu ir par daudz, jāsaprot, ka bez pamata tās netiek sasauktas. Vienmēr runa ir par termiņiem, kuru dēļ steidzami jāsasauc ārkārtas sēde, vai arī nepieciešamas deputātu balsojums, lai jautājums iegūtu tālāko virzību," saka V.Kravale. Viņa uzsver, ka ārkārtas domes sēdes lielākoties tiek sasauktas saistībā ar projektiem un to finansējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Bļāviens!Vai t pat sēdi sasaukt nevar?Nemaz cieņas nav pret vadību?Tad nomainiet pret to ,kuru cienīsiet!Deptāti b...ļ.nav ko teikt!

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 22:52

Jānis

Attaisnojumu par neierašanos atrast var vienmēr, ja reiz esat uzņēmušies šos pienākumus, tad jāpilda, ja jūtam, ka nevaram, tad noliekam mandātu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.13 22:04

klauns

Vai vieglāk nebūu uztaisīt novada balsošanu, vai Stāmerienas halle vajadzīga vai nē.....Bet deputāti tiešām klauni, nav vairs kas lemj domē būtiskus jautājumus, bet tikai tinās prom...:))

pirms 9 gadiem, 2011.03.13 21:11

ES

KĀ NAV KAUNA. VAR REDZĒT, KĀ VĒRTĒ IEDZĪVOTĀJUS, KURI PAR VIŅIEM BALSOJUŠI. UZSKATA PAR MUĻĶIEM. LŪDZU, DARIET, KO VARIET, BET PAR TĀDU BEZKAUNĪBU ST';AMERIENAS HALLI GAN NEDRĪKST ĻAUT BŪVĒT. LAI TAD ZŪD VISA NAUDA. TIK TIEŠAM, LAI IEGULDA SAVU PERSONĪGO NAUDU, JA TIK ĻOTI VĒLAS TO, LAI BŪTU UZB';UVĒTA. TĀ LATVIJĀ NEKAS NEBŪS KĀRTĪBAS.TĀ NAV SAIMNIECISKA DOMĀŠANA.

pirms 9 gadiem, 2011.03.13 10:09

PP

Nedrīkstam nodot Stāmerienas biznesa projektu! Turamies līdz galam! Viss pārējais ir nieki!

pirms 9 gadiem, 2011.03.13 08:04

Hmm

Izskatas ka V.Kravale pati neko nesaprot, kā var atskaitīt no deputātu rindām ja šīs sēdes nav notikušas,,,,,ja sēdes būtu notikušas cita lieta,juristei būs sanācis misēklis,ha ha ha

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 21:31

Patiesi, ja neveic savu darbu- nepilda deputāta pienākumus, lai to paziņo un noliek deputāta mandātu, lai nāk vietā jauni- varbūt viņi gribēs būt atbildīgi par novada attīstību. Šie jau pietiekoši sadarījuši ar saviem protesta balsojumiem, kas īstenībā ir atriebība!

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 21:22

Un kurš atbildēs par to, ka pašvaldība, iespējams, būs zaudētāja naudas izteiksmē, realizējot citus projektus ar Eiropas Lauksaimniecības fonda finansiālo atbalstu. Varbūt lai cienījamie deputāta kungi sāk maksāt no savas kabatas, ja, jau tik ļoti aizņemti, ka nevar ierasties uz domes sēdēm. Vēlētāju priekšā neviens vairs nejūtas atbildīgs, tikai savu slēpto interešu priekšā. Varbūt ir laiks atkāpties no saviem deputātu amatiem, ja jau nav laika strādāt kā pienākas. Krēsls tak nav nevienam pieaudzis pie pēcpuses?

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 18:38

TP

Beidzot ir iespēja uztaisīt apvērsumu, ko mēs jau gaidījām pārāk ilgiI Zēni uz priekšu!

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 15:30

Nu, tikai nevajag... ģimnāzijas piebūve pēc pabeigšanas sauc jau kuro gadu. Kas gan tur vēl lemjams pēdējā mēneša laikā. Turklāt augstākā mērā stulbi ir uzdot jautājumu - ielas vai piebūvi, bet aci nepamirkšķinot celt halli Stāmerienā priekš pārdesmit cilvēkiem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 14:39

jālaiž visi vaļā un jātaisa jaunas vēlēšanas Klaunu bars

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 14:25

Vietējās ziņas