Vai ir vajadzīga papildus licence arī āra kafejnīcai?

Sākoties vasaras sezonai, daudzas kafejnīcas piedāvā klientiem arī vasaras terases un nojumes, tādēļ uzņēmējiem kļūst aktuāla mūzikas atskaņošana āra kafejnīcās.

Pēdējo nedēļu laikā AKKA/LAA saņēmusi ļoti daudz jautājumu par šo tēmu - īpaši pēc rezultātu publikācijas aptaujai par mūzikas nozīmi kafejnīcās un AKKA/LAA Muzikālo darbu nodaļas vadītājas dalības Latvijas Radio raidījumā „Kā labāk dzīvot", kurā tika runāts par mūzikas atskaņošanu publiskās vietās. Lai sniegtu uzņēmējiem nepieciešamo informāciju, esam apkopojuši atbildes uz būtiskākajiem un biežāk uzdotajiem jautājumiem.

 

Tā kā esam saņēmuši daudzus jautājumus arī no Jūsu reģiona uzņēmējiem, lūdzam šo informāciju iespēju robežās publicēt savā laikrakstā/interneta vietnē.

 

- Man pieder kafejnīca, kura visu gadu darbojas telpās, taču vasaras sezonā esmu ierīkojis arī āra kafejnīcu. Mūzika šobrīd skan kafejnīcas telpās, bet gribu atskaņot mūziku arī ārpusē. Ja man ir licence par mūzikas atskaņošanu kafejnīcā, vai man ir vajadzīga arī papildus licence āra kafejnīcai?

- Jā, ir nepieciešama licence. Ja Jūsu kafejnīcas telpās šobrīd skan mūzika, tas nozīmē, ka Jums ir AKKA/LAA licence mūzikas publiskai atskaņošanai. Šajā licencē norādīta kafejnīcas platība, kurā drīkstat atskaņot mūziku. Ja vēlaties, lai mūzika skanētu arī āra kafejnīcā, jums nepieciešama atsevišķa licence.

Ja atļauju mūzikas atskaņošanai telpās parasti uzņēmēji izņem uz visu gadu, tad āra kafejnīcai licence jāsaņem tikai uz to laiku, kad plānojat ārpus telpām atskaņot mūziku, piemēram, no jūnija līdz septembrim. Maksa tiek noteikta pēc platības, kurā atrodas vasaras kafejnīca, - no 4,95 Ls mēnesī.

Turklāt uzņēmējs, lai samazinātu autoratlīdzības lielumu un ietaupītu savus līdzekļus, var izvēlēties mūziku neatskaņot katru dienu, bet, piemēram, tikai brīvdienās, kad ir vairāk apmeklētāju.

- Vai nepieciešama papildus atļauja, ja uz vasaras sezonu gribu izlikt pastiprinātājus veikala/kafejnīcas ārpusē, lai savam uzņēmumam piesaistītu garāmgājēju uzmanību?

- Jā, ir nepieciešams saņemt atļauju, jo mūzika tiek atskaņota publiskā vietā. Maksa par skaļruņiem ārpus veikala būs 10 lati mēnesī.

- Organizēju pasākumu, kurā uzstāsies dīdžejs. Viņš saka, ka ir saņēmis no AKKA/LAA un LaIPAs atļauju, kas ļauj gadu spēlēt pasākumos, un man vairs nav nepieciešama nekāda atļauja. Vai tā ir?

- Nē, tā nav. Organizējot ballīti, nepieciešama atļauja mūzikas publiskai atskaņošanai. Dīdžejam tiek izsniegta licence mūzikas kopēšanai, lai viņš darba vajadzībām varētu ierakstīt un uzglabāt mūziku dažādos datu nesējos. Taču šī licence neattiecas uz mūzikas publisku atskaņošanu - tam nepieciešama atsevišķa atļauja.

Ja pasākums notiek kafejnīcā vai klubā, kuram jau ir atļauja mūzikas atskaņošanai, papildus atļauja nav nepieciešama. Taču, ja šādas atļaujas nav vai arī pasākums tiek organizēts ārpus konkrētajām telpām, nepieciešams saņemt atļauju.

- Kādas dziesmas ļauj atskaņot AKKA/LAA izsniegtā atļauja?

- AKKA/LAA izsniegtā atļauja ļauj izmantot jebkura pasaules autora darbu, atskaņojot to jebkādā sev vēlamā veidā - no radio, diskiem, datora vai citādi. Ja mūzika tiek atskaņota no ierakstiem (tajā skaitā no TV un radio), nepieciešams saņemt atļauju arī no blakustiesību pārstāvju organizācijas LaIPA.

Informācija par autoratlīdzības tarifiem, kā arī pieteikuma un atskaites veidlapas pieejamas AKKA/LAA mājaslapā www.akka-laa.lv .

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas