Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai īsteno drošību Gulbenes veikalos? 28

Trešdien “Dzirksteles” redakcijai piezvanīja satraukusies iedzīvotāja Zane, kura, apmeklējot veikalu “Beta”, bija piedzīvojusi nepatīkamu attieksmi brīdī, kad bija apjautājusies par iespējamajiem dezinfekcijas līdzekļiem pircējiem.
“Pulksten 8.15 iegriezos “Betā”. Pie ieejas gribēju nodezinficēt rokas, uzvilkt cimdiņus un tad tikai ņemt groziņu, bet nekas nebija pieejams. Pie kasēm ārpusē stāvēja viena pārdevēja un apsargs. Es vērsos pie viņiem, vai nav pieejamas šīs lietas. Viņi diezgan izbrīnīti uz mani paskatījās, atbildot, ka neesot. Es teicu, ka valstī taču ir karantīna. Apsarga balss tonis izmainījās un viņš man atbildēja ko līdzīgu: “Ja tu domā kasīties...” Pagriezos un aizgāju. Ļoti sāpīgi, jo tas bija veikals, kurā es Gulbenē visvairāk iepērkos, droši vien mainīšu savu attieksmi,” ir neizpratnē pircēja Zane.
Kad “Dzirkstele” vērsās pie veikala vadības, atbilde par radušos situāciju daļēji tika sniegta, tomēr anonīmi. Veikals nenodrošinot dezinfekcijas iespējas pircējiem klātienē, bet izpilda citas normas, kas šobrīd esot aktuālas. “Valdība nav pieņēmusi likumu, ka katrā veikalā ir jābūt dezinfekcijas līdzekļiem pircējiem, ir likums, kas paredz, ka jānodrošina veikalā divu metru distance, stāvot rindā un pie kasēm. Mums tas ir nodrošināts. Mēs neesam lielais tīkls, un mūsu īpašnieki nenodrošina (dezinfekcijas līdzekļus – red.), mēs izsargājamies paši, darbinieki ir nodrošināti. Pircējiem ir palikusi gabalprece un sveramā prece, un darbinieki pircējus apkalpo ar cimdiem,” saka veikala “Beta” pārstāve.
“Dzirkstele” novērojusi, ka roku dezinfekcijas iespēja, ieejot veikalā, šobrīd Gulbenē tiek nodrošināta “Mini Rimi” un “Maxima” veikalos. No trešdienas “Rimi” veikalos tika ieviestas arī iepirkšanās stundas no pulksten 8.00 līdz 10.00 vecāka gadagājuma cilvēkiem, topošajām māmiņām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule “Dzirksteli” informē, ka jau kopš janvāra sāka strādāt pie plāna, kā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā. Darbinieku un klientu drošībai ir ieviesti virkne pasākumu. Gulbenē veikalā “Maxima” ir iespēja dezinficēt rokas, pircēji tiek aicināti ievērot distancēšanos 2 m rādiusā, ir grīdas uzlīmes kases zonā, rit informatīva kampaņa veikala radio, kas aicina ievērot drošības pasākumus. “Tā kā pret pārtikas drošību izturamies ļoti atbildīgi, jau ikdienā tiek ievēroti virkne strikti higiēnas un prevencijas pasākumi kā veikala telpās, tā arī koplietošanas un darba telpās. Vīrusa ierobežošanai tiek veikti papildus pasākumi, kā, piemēram, darbu virsmu biežāka tīrīšana, darbiniekiem pirms darba dienas uzsākšanas tiek pārbaudīta ķermeņa temperatūra, pārliecinoties par veselības stāvokli. Tāpat tiek fasēti visi konditorejas izstrādājumi, rieksti, uzkodas un citi produkti,” pauž  L.Dupate-Ugule. Viņa arī norāda, ka šobrīd pastiprināti tiek sekots līdzi preču pieprasījuma izmaiņām un jau vairākas reizes palielināts piegādes apjomi noteiktām preču grupām, piemēram, griķiem, makaroniem, ingveram, roku dezinfekcijas līdzekļiem un higiēnas precēm.
To, ka ir audzis pircēju pieprasījums pēc dezinfekcijas līdzekļiem, “Dzirkstelei” apstiprina veikala “Top!” preču kategorijas menedžere Zane Kalniņa. “Pieprasījums ir audzis, un mūsu piegādātāji nespēj nodrošināt, līdz ar to mēs nevaram nodrošināt to tālāk pircējiem, bet darām visu iespējamo. Protams, ka mums primāri ir nodrošināt savus darbiniekus,” atklāj Z.Kalniņa.
Firmas “Madara ‘89”, kas pārstāv “Top!”, “Mini Top!”, “Labais” veikalus, mazumtirdzniecības direktors Sandis Muižarājs “Dzirksteli” informē, ka ir izdarīti pasūtījumi dezinfekcijas līdzekļiem un vienreizējiem cimdiem lielos apjomos. “Pasūtījumus esam veikuši, bet tie šobrīd netiek izpildīti,” viņš saka. Pagaidām “Madara ‘89” primāri rūpēsies par saviem darbiniekiem, nodrošinot viņus ar vienreizējiem darba cimdiem, kā arī dezinfekcijas līdzekļiem.
“Mēs sākām ar vienkāršiem paziņojumiem, izdrukām, tagad līmējam visos savos veikalos uz grīdas brīdinošas zīmes. Es aicinu visu sabiedrību šobrīd ievērot šo divu metru distanci, kā arī saplānot savus pirkumus un nākamreiz doties uz veikalu pēc vairākām dienām,” uzsver S.Muižarājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 28

X

Ja neiesim uz veikaliem, kam mantkārīgā īpašnieki, tad ātri vien sarosīsies. Atradīsies gan dez., gan cimdi.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.20 20:08

Hello

Pēc visa šī murga zināšu kur neiet pēc produktiem.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 01:06

Gulbeniesi

Paldies maksima veikalam ,kad visus grozinus definfikse.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 07:35

es

Betā strādā cilvēki kuri ir slimi. Iet uz darbu ar iesnām,kakla sāpēm,klepo un t.t. Pati sastapu šonedēļ veikalā tādus darbiniekus. Tas nav tikai tagad tā,bet gribu teikt,ka gadiem tas tā notiek.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 11:01

beta

Betā vispār ir nelaipnas pārdevējas...

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 08:11

Gulbenes viesis

Esot Gulbenē novērojams izteikti, ka šeit netiek ievēroti drošības pasākumi, cilvēki vismaz šobrīd īsti neizprot situācijas nopietnību.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 15:08

!!!

Brauc nu citur viesoties! Te tu mums nemaz neesi vajadzīgs.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 19:23

Jurka

"Valdība nav pieņēmusi likumu, ka katrā veikalā ir jābūt dezinfekcijas līdzekļiem pircējiem"

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 17:35

es

Ja veikals grib sagaidīt potenciālus pircējus un vēlas veselību sev un citiem tad tādu drošības mēru var pieņemt arī bez izdotiem valdības likumiem. Citās iestādēs var un grib un izdara visu lai būtu pēc iespējas drošāk un labāk visiem. Man Beta ir vieta kur regulāri iepērkos.Patīk preču piedāvājums.Pārtikas preces vienmēr ir bijušas labas kvalitātes. Paldies par to.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 21:10

Gk

Jaa, arī es saskāros veikalā Beta. Cimdi stāv pie apsarga nevis tieši pie ieejas preču nodalījumā, dez līdz vispār nav. OK, bet tur kur strādā meitenes pie sveramās gaļas, žāvē jumiem, zivīm, krējuma
visā tajā rindā, no laika gala jau bez karantīnas vajadzēja strādāt cimdos, un nav aizveramās vitrīnas, viss stāv vaļā, no laika gala, neteiktu kad tur ir slikti, apmeklēju bieži, bet šito jau sen ievēroju,

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 20:01

fc

Beta ir vissliktākais veikals-cenas augstas,dārzeņi un augļi vienmēr veci,jo cenu dēļ tos nepērk. Tagad,šajā laikā, par dezinfekciju vispār nedomā,kad pārējos veikalos viss dezinfekcijai sagādāts. Patīkami tiešām ieiet Topā,kur sen jau viss šis darbojas,un cilvēki ievēro 2 m distanci. Pārsvarā jau Topā iepērkas cita līmeņa cilvēki,tāpēc nav brīnums.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.22 09:01

MURGA VEIKALS

Betā cimdi pie NELAIPNAJIEM APSARGIEM, izsmiekls, dezinfekcijas līdz, nebija, vien. vārd.sak.pretīgi.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 10:08

Lola

A ko paši pircēji dara lai ievērotu likumus veikalā? Nāk iepirkties vairāki cilvēki kopā. Kaut pērkams tikai viens! Redzot kā garas rindas veikalā tāpat iet iekšā telpa.kad prātīgākais būtu uzgaidīt ārā.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 21:52

Bb

Es. Un kurš ta darbinieks teica ka sāp kakls? ???? Nu gan tev visi klāsta darbinieki, kā jūtas.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.21 23:17

es

Ne jau man.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.22 20:10

Jānis

Bet mīļie cilvēki! Kas Jūs spiež iet uz sliktiem veikaliem, kur neko neievēro, kuros strādā slimi un nevīžīgi pārdevēji, kuros arī pircēju kontingents ir "ne tas", kuros tie pircēji arī neprot uzvesties un kur viss ir slikti! Tak ejiet uz tiem labajiem, kur viss tiek ievērots., vai , vislabāk, sēdiet mājās pie aizvērtiem logiem, aizslēgtām durvīm un Jūs būsiet pilnīgā drošībā. Es Betā iepērkos ļoti bieži un man gan viss kārtībā.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.22 10:26

Zina

Piekritu Jānim....nečikstiet no tādiem nikuļiem pasaule sastav tapec pozitiva tik maz cilvekos...
Veselibu visiem tie kas strādā un uzklausa šos nikulus kas atnak jau no paša rīta izgaž savas saskabušas žultis un mums visu dienu jastrada un jasmaida kaut jau no paša rita sirdī rugtums.....veselibu un izturibu mums visiem...un katrs sanem pēc sava nopelnitā.....

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.22 12:50

Omīte

Zina!Pirms kādu apsaukāt par nīkuļiem unvēlēt ko ļaunu,Jūs laikam nezinat ,kaļaunais atgriezīsies pie Jums atpakaļ.Šodien nav tā situācija,ka būtu jāapvainojās,ja kāds apjautājās kāpēc nav ieviesti vēl lielāki drošības pasākumi,ne tikai tie kurus noteikusi valdība.Ja veikalā saslims darbinieks , tiks slēgts veikals.Tad varēsiet bļaut.Jūs taču neesat nemirstīga.Jums nav vecāku,vecvecāku, citu radinieku.Domāju,ka tie ,kas ir miruši no šī vīrusa , labprāt atrastos Jūsu vietā.Tāpēc jūs pati savu žulti paturi pie sevis.Mazgājiet rokas,mazāk apmeklējiet veikalus.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.22 15:21

Bumba

SUPER OMĪTE!!! Vajag tik aizrādīt tad var dxirdēt , ko domā par pircējiem.Domājat tie cimdi pasargās ka pircēji šķaudīs virsū.zina -ĀRPRĀTS CIK tev Sekla DOMĀŠANA.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.22 16:52

Pepa

Ar saviem jautājumiem griežaties pie veikalu vadības nevis traucējat strādāt ar 101 jautājumu kas un kāpēc. Varētu domāt ka tie veikali pieder pārdevējiem.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.22 17:41

es

Tieši tā, šeit ir runa par Betas veikala īpašniekiem,ir sauklis esam atbildīgi par sevi un citiem, ja tā ir publiska vieta, šajā gadījumā VEIKALS, tad es kā atbildīga pircējs ieejot veikalā sagaidu, elementāras lietas, vienreizlietojanos cimdus un super labākajā gadījumā dezinfekcijas līdzekli rokām, elementāra higiēnas lieta! Ir tak Valstī noteikta ārkārtes situācija un tā manuprāt jāievēro visiem!Un nepukstam..., tad neej uz veikalu, sēdi mājās utt., nē, ļoti pareizi, ka kāds uzdrošinās pateikt un izteikt savu redzējumu par notiekošo, jo mēs esam atbildīgi par sevi un gribētos ticēt, ka viens pret otru!Bet izklausàs, ka lielàkà daļa situācijas nopietnību uztver vieglprātīgi!:(

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 09:31

54654

Betā ir bardaks,no civilizācijas tālu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.22 17:49

paskaidrojiet man no laukiem

manā skatījumā dez līdzekļus vajadzētu izejot no veikala, kāda jēga no tiem ieejot veikalā? visu nepieciešamo salasi un ārā ejot nodezinficē rokas.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 08:07

Anna

Sestdien pēcpusdienă pąrdevēja Betă tă uzrēca,ka ărprăts.Jauna dăma,tumšiem matiem...lai viņai laba veselība!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 08:17

Ari svētdien blondīne ar krievu akcentu bija ļoti aizkaitināta, kad gribēju nopirkt krējumi. Man vajadzēja nostaties kaut kādā viņai vien zināmā vieta, lai mani apkalpotu. Pircēju tajā laikā vispār nebija.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 09:58

pircēja

veikalā nav kārtības un ārpus veikala kur tirgo vaļēju preci arī nav kārtības, kur skatās PVD

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.24 14:26

es

tak tā produkcija vienos putekļos un sodrējos veikala priekšā, blakus automašīnu, ka pilns, tiešām kur skatās PVD.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.24 15:54

Vietējās ziņas