Vai jābūt ūdensvadam uz Šķieneriem? 10

Deputāti iesāk diskusiju
Vai ir iespējams un vai vajag apturēt iesākto ūdesnvada un kanalizācijas projektu Šķienru ciemata virzienā no Gulbenes. Par to domā novada deputāti.

Pašvaldībā "Dzirkstele" noskaidroja, ka pērn 12.decembrī līgumu par šāda proejkta īstenošanu parakstīja Vides ministrija, SIA „Alba", un Gulbenes pašvaldība.

 

"Pirms līgumā noteikto saistību izpildes, līgumu var uzbeigt savstarpēji vienojoties. Tas atrunāts līgumā. Pašvaldība var būt iniciatore. Tiesa, ja kaut viena līgumslēdzēja puse nepiekrīt, tad nekas neiznāk," "Dzirkstelei" skaidro Gulbenes pilsētas domes jurists Guntars Sīmanis.

 

Viņš saka, ka līguma priekšlaicīga izbeigšana nozīmē visu iegūto līdzegļu atgriešana. Vides ministrija vienīgā var apturēt līgumu septiņos gadījumos, kas ir precīzi uzskaitīti līgumā.

 

Ko par to domā novada domes deputāti? Sandra Duļbinska spriež: "Apspriest vajag, bet varbūt to darīt jau ir par vēlu. Noteikti diskusijai bija jānotiek ātrāk."

 

"Varbūt nevis uz Šķieneriem vajag virzīt ūdensvadu, bet citur, jo, kā noprotu, tālāk aiz Mācītājmuižas ir problēmas ar pievienošanās iespējām," klāsta Dzintars Poļaks.

 

Andis Caunītis, kas par šo projektu kā deputāts savulaik balsojis Gulbenes pilsētas domē, saka: "Es nobalsoju par visu kopumā, jo nebija atsevišķi izdalīts Šķieneru projekts, bet uzreiz arī pateicu, ka vispirms būtu līdz galam jāsakārto pilsēta un pēc tam jārunā par iziešanu ārpusē."

 

Guntis Blūms uzskata, ka projekta realizācijas gaitā "miljoni latu tiek ierakti zemē" un šī nauda "būs iekšā tarifā", kas jāmaksā iedzīvotājiem. Sevišķi viņš ir sašutis par nodomu Šķieneru kanalizāciju pumpēt uz Gulbeni.

 

Nikolajs Stepanovs pašlaik realizējamā projekta apšaubīšanu uzskata par "tuvredzību", "lētiem trikiem" un populismu. "Tas, kas sniedz ūdensvada un kanalizācijas pakalpojumu Šķieneros pašlaik, jebkurā laikā var atteikties to darīt." saka N.Stepanovs. Viņš arī uzsver, ka "Eiropas nauda, kas tiek dota šim projektam, nekur citur nevar novirzīt".

 

Jau rakstījām, ka projekta „Gulbenes ūdenssaimniecības attīstības 2. kārta" kopējās plānotās izmaksas ir 6,1 miljons latu, notiem 3,8 miljoni latu - no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda, valsts budžeta finansējums - 433 tūkstoši latu, pašvaldības daļa - 874 tūkstoši latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

ija

Savulaik uzjautrinājos, lasot interviju ar vasju, viņa biznesā ūdens piegāde un kanalizācija esot pa nullēm , bet turpat dažas rindkopas tālāk - ka pašvaldības gan šajā nozarē varētu pelnīt??? Necitēju precīzi , bet tādas domas bija publicētas. Vēl nodomāju , kā nu tik pretrunigi varēja sanākt.

pirms 11 gadiem, 2009.06.18 08:57

kalvitis

Vaukski Rokas nost no Stjopkas naudas projekta

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 19:15

A Romāns kā šķēle nava? A Vasja kā Šķēle ira? Nu gan inķeresna!

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 13:01

Piekrītu Kurmim. Traktorus un kombainus nepērk, līdz ar to arī mazāk labo. Naturalizētajam ukrainim bizness iet uz grunti un viņš, līdzīgi Šķēlem, ķēries pie atkritumiem. Vasja, Vasja - visus gadus ar Koļu bijāt čomi, bet tagad tu viņu uzmet.

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 12:55

kurmis

Ļoti normāls projekts un pareizs,jo kas notiks ja tās Šķieneru privātfirmas bankrotēs?Ko tad dzers un kur mēslus pumpēs un cik tas maksās.bet tagad to sakārto par ES naudu!

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 12:44

nezinu

Caunītis kā jau jaunlaicēns "laiž" JL stilā - par kaut ko balsoju, bet tas nebija tā kā to domāju un tā kā jūs domājat.... Vispār jau stulbi...

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 10:21

...

Piekrītu tam, ka pilsētu vajadzēja visu nodrošināt ar ūdensvada un kanalizāciju, tikai tad vilkt to uz Šķieneriem arī uz Stāķiem, jo tur arī cilvēki vēlas dzert labu ūdeni . Kas attiecas uz jaunajiem deputātiem, viņi ne tiaki nav apsildījuši degunus, bet jau cenšas izjaukt visu. Bet kā tad ar solījumiem, turpināsim iesākto...

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 10:14

tagad

Cauinītis vēl nav apsildījis degunu kā novada deputāts, bet jau taisnojas par saviem aplamajiem balsojumiem pilsētas domē. Balsoju par visu kopumā??? Vai tad nezināji, ka ūdensvads ies uz Sķieneriem?

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 09:52

Interesanti,

... kāpēc tieši tagad ir aktualizēts jautājums par šo projektu? Vasjam bizness iet ciet? Un vēl. Vecais zaldāts atkal topā!

pirms 11 gadiem, 2009.06.17 08:35

Vietējās ziņas