Vai jāiesaldē algas?

Valdība ceturtdien ārkārtas sēdē vienojās, ka nākamā gada budžetā netiks ieplānots atalgojuma palielinājums nevienā valsts sektora profesijā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība valdības pieņemto lēmumu par algu iesaldēšanu vērtē negatīvi. Arodbiedrības pieprasa valdībai pārskatīt lēmumu par algu iesaldēšanu un atcelt to nākamajā valdības sēdē, kas notiks 9.septembrī.

 

Ja valdība būs atkāpusies no lēmuma par algu iesaldēšanu, tad arodbiedrības ir gatavas turpināt sarunas. Pretējā gadījumā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība ir gatava vērsties gan Saeimā, gan pie Valsts prezidenta Valda Zatlera, kā arī nepieciešamības gadījumā pieprasīt premjera demisiju.


Savienības valdes sēdē, kas notika piektdien, tika atbalstīta arī policijas un veselības darbinieku arodbiedrību iniciatīva rīkot piketu pie Saeimas un Iekšlietu ministrijas 26.septembrī.

 

Gulbenes kultūras centra direktora vietniece mākslinieciskajos jautājumos Ineta Meldere atzīst, ka šis valdības lēmums ir nožēlojams.

 

"Viss kļūst dārgāks, bet algas tiek iesaldētas. No darba taču prom neiesi, jo citas alternatīvas nav. Šķiet, ka valdība to apzinās un ar to arī spēlējas," uzskata I.Meldere.

 

Gulbenes policijas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bašķers norāda, ka viņam ir grūti komentēt, kā būtu jārīkojas šādā situācijā.

 

"Visiem, protams, gribas lielākas algas, taču es nezinu, vai esošajā situācijā tās tiešām var paaugstināt. Es nevados pēc emocijām. Varbūt vienu gadu var arī algas nepaaugstināt un pēc tam saņemt lielāku paaugstinājumu. Lai valdība izlemj šo jautājumu!" saka P.Bašķers.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas