Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai katram iznomā zemi pie ezera? 6

Ir vai nav saprotama privātpersonas vēlme no pašvaldības nomāt tai piederošu zemesgabalu pie Stāmerienas ezera? Deputātu diskusija par to izvērtās jūnija tautsaimniecības komitejas sēdē.

Deputāts Anatolijs Savickis akcentēja, ka šādos gadījumos ir jābūt vienotai kārtībai un kritērijiem, jo kā gan aiz cieņas pret vienu privātpersonu zemi pie ezera viņam nodos nomā, bet citam tīri subjektīvi atteiks. Viņš  uzsvēra, ka pret visiem šādās situācijās attieksmei ir jābūt vienādai.

Konkrētajā gadījumā turklāt privātpersona norādījusi, ka zemi - 0,41 hektāru - pie ezera vēlas nomāt peldvietas ierīkošanai. Pagasta pārvaldes pārstāve Gaida Vīksniņa pauda, ka prasītājs ir kaut ko pārpratis, jo paša spēkiem un par personisko finansējumu šis cilvēks nemaz nav spējīgs izpildīt  peldvietas ierīkošanas oficiālās prasības, kas saistītas ar ūdens analīžu un sanitāro prasību nodrošināšanu. Kā zināms, Gulbenes novadā tieši tāpēc vispār nav nevienas oficiālas peldvietas.

Tajā pašā laikā G.Vīksniņa sacīja, ka konkrētajā vietā pie Stāmerienas ezera konkrētais cilvēks zemi nomājis vēl kopš Gulbenes novada pašvaldības izveides. Tātad šādu praksi savulaik ir uzsākusi Stāmerienas pagasta padome. Tagad viņš vēlas tikai atjaunot nomas līgumu. Nomnieks visu laiku ir gādājis par ezera krasta kopšanu un nevienam nav liedzis tur peldēties. Turklāt pastāv arī tā saucamā tauvas zona, kas nosaka tiesības tur pietuvoties ikvienam interesentam bez ierobežojumiem.

Tomēr 28.jūnija novada domes sēdē deputāti nobalsoja par šo jautājumu un 0,41 hektārs zemes pie Stāmerienas ezera ar nosaukumu “Stāmerienas pamatskola” privātpersonai atkal ir iznomāts ar 1.augustu uz laika periodu līdz 2023.gada 31.jūlijam. Pamatojums – atpūtas vietas uzturēšana personiskām vajadzībām bez apbūves tiesībām. Privātpersona par zemes nomu pašvaldībai maksās.

Domes sēdē Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis uzsvēra, ka nomniekam jārespektē nosacījumi par tauvas joslu. Tas nozīmē, ka peldēties šajā Stāmerienas ezera krastmalā var arī citi cilvēki. Apbūve nedrīkst notikt, var vienīgi nolikt soliņu, pārģērbšanās kabīni un citus tamlīdzīgus pārvietojamus labiekārtojumus. A.Brezinskis arī uzsvēra – ar konkrēto zemes nomnieku pagasta pārvaldei (iepriekš – pagasta padomei) sadarbība ir jau sena, vērtīga un līdz šim nekad nav bijis nekādu pārpratumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Nezinītis

Vai Kungu kapos arī privāta peldvieta???

pirms 2 gadiem, 2018.07.14 13:09

Kakao

Nu ļoti slikti, ko lai citu saka. Jau tā pie Stāmerienas ezera ir tikai dažas publiskas peldvietas. Protams, var oponēt tauvas zonas utt., taču tas neko nenozīmē, ja līdz tām nevar tikt - visur priekšā žogi un barjeras. Ne nu pašvaldība izputētu, ja nedotu nomā šo zemes pleķīti un paši to uzturētu. Uzturēšanas izmaksas smieklīgas, ja salīdzina ar tūrisma Meku - kuģīti, kas jau kuro gadu strādā ar tūkstošos mērāmiem zaudējumiem.

pirms 2 gadiem, 2018.07.14 17:45

Labais

Citēju: deputāts Anatolijs Savickis akcentēja, ka šādos gadījumos ir jābūt vienotai kārtībai un kritērijiem, jo kā gan aiz cieņas pret vienu privātpersonu zemi pie ezera viņam nodos nomā, bet citam tīri subjektīvi atteiks. Bet tieši tā tagad ir izdarīts...... Vienai privātpersonai zemi pie ezera nodeva nomā, tādā veidā pārējiem atsakot. Pareizāk būtu bijis izsolīt minētā īpašuma nomas tiesības un viss..... Pieteiktos visi, kuri vēlētos.

pirms 2 gadiem, 2018.07.15 10:02

Vietējās ziņas