Vai lietojam drošības jostas? 9

Vairums autovadītāju brauc piesprādzējušies, tomēr diezgan daudzi arī nelieto drošības jostas
Piektdien ceļu policijas inspektori kopā ar iecirkņu inspektoriem rīkoja reidu, kura laikā tika kontrolēts, cik apzinīgi satiksmes dalībnieki ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Reidam pievienoties tika aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Vairāk foto šeit

Šoreiz policijas darbinieki īpaši pievērsa uzmanību tam, vai gan vadītāji, gan arī pasažieri braucot lieto drošības jostas, vienlaikus tika pievērsta uzmanība arī citām prasībām un tika pārbaudīti dokumenti.

 

Policisti kontrolēja transportlīdzekļu vadītājus gan pilsētas ielās, gan iebraucot pilsētā, gan arī pagastos.

Kā novēroja "Dzirkstele", lielākā daļa autovadītāju brauca piesprādzējušies un ievērojot arī pārējos satiksmes noteikumus, tomēr gadījās arī pa kādam pārkāpējam.

 

Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts laikrakstam piektdien pēcpusdienā atklāja, ka pāris stundās policisti tomēr ir noformējuši 14 protokolus, turklāt vairums bija tieši par drošības jostu nelietošanu.

 

"Ne tikai šī reida laikā, bet arī ikdienā mēs tomēr novērojam, ka lielākais vairums autovadītāju braucot piesprādzējas, taču diezgan daudz tomēr ir arī vadītāju, kas nelieto drošības jostas," saka vecākais inspektors.

 

Jāatgādina, ka par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, var tikt izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.

 

G.Pusts piebilst, ka samērā daudz autovadītāju joprojām neievēro arī apstāšanās noteikumus pilsētā. Viņš gan spriež, ka daudzi stāv vietās, kur to nedrīkst darīt, vai nu nezināšanas dēļ, vai arī vecu ieradumu dēļ, tādēļ policisti katram cenšas izskaidrot situāciju.

 

"Palaikam tiek reģistrēti arī kādi nelieli satiksmes negadījumi, katru nedēļu aizturam pa kādam iereibušam vadītājam, taču ļoti nopietnu pārkāpumu mums, par laimi, nav," vērtē G.Pusts.

 

Viņš norāda, ka arī turpmāk ceļu policisti rīkos dažādus reidus un akcijas, piebilstot, ka tas tiek darīts, domājot par cilvēku drošību.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

driver

Viss jau ir jauki,bet nebutu slikti paverot ka brauc policisti(iznemot CP).Pagriezienus nerada,jostas nelieto un vispar brauc pa pilsetu diezgan agresivi(sakot ar netrafareto businu un beidzot ar dzipiem).Varbut ari to mums prese varetu safotografet un paradit?

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 17:26

apinītis7%

Izdzīti beidzot svaigā gaisā ,laikam plāns galīgi nepildās.

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 13:06

maris

telo ka it ka strada un vis -no ta labuma nau nekada , pretigi ! uzskatu ka tas nau vajadzigs .

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 11:40

gatis

Ja tieši ta tas pilnigi neetekme satiksmes drošibu , ! piespradzešana .!

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 11:37

kāda na... sprādzēšanās, tā ir iejaukšanās manā privātajā dzīvē,
es sprādzējos jau pilnīgi automātiski un daru to savas drošības dēļ, pietiekoši esmu redzējis mašīnas šrotā ar izsistiem stikliem no iekšpuses, kas ir nepiesprādzēšanās rezultāts
bet mani tracina, ka liek to darīt pret manu gribu, interesanti, kā tas var ietekmēt satiksmes drošību, varbūt kādam ir sapnis izlidot caur priekšējo stiklu

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 00:27

iedz

stradajat stradajat policisti gungi , BET KA BUS AR GAJEEM kurie parkap noteikumus -jasoda viņus ari ..! pa pilnai !

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 22:34

girc

"Palaikam tiek reģistrēti arī kādi nelieli satiksmes negadījumi, katru nedēļu aizturam pa kādam iereibušam vadītājam, taču ļoti nopietnu pārkāpumu mums, par laimi, nav," vērtē G.Pusts.
nu jaa nu tie tik taadi siikumi

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 22:00

Vietējās ziņas