Vai mazmājiņu vairāk nevajag?

"Dzirksteles" redakcijā vērsās Imants Grozbergs, kurš dzīvo Brīvības ielā 16, un sūdzējās, ka mājas iemītnieki ir atstāti bez tualetes. Nams atrodas blakus atjaunotajai manēžai, kur tagad ir viesnīca, un ir vietējās nozīmes kultūras piemineklis.

I.Grozbergs sašutis stāsta, ka tualete, kura gāzās uz sāniem, tika nojaukta šovasar, bet vietā citas nav.

"Trīs mājas iemītnieki izmantoja šo kopējo tualeti, tagad viņi lej spaiņus turpat pie mājas katrs aiz sava stūra. Visa apkārtne smird, nav iespējams dzīvot," stāsta I.Grozbergs.

 

Madonas reģionālās vides pārvaldes Gulbenes daļas vadītāja Inese Sedleniece "Dzirkstelei" skaidro, ka šādā gadījumā nama iemītniekiem ir jāvēršas pašvaldībā. Pašvaldībai ir saistošie noteikumi un viņiem ir jārisina šis jautājums. "Pašiem iedzīvotājiem arī jādomā par to, kā sakārtot savu komunālo saimniecību," saka I.Sedleniece.

 

Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka "Dzirkstelei" norāda, ka šo namu apsaimnieko SIA "Gulbenes nami", un atbildi par to, kas notiks ar tualeti ir jāvaicā SIA "Gulbenes namiem". "Rīkojums sakārtot tualeti, lai tā būtu pieejama visiem ir dots," saka G.Stucka.

 

SIA "Gulbenes nami" pārvaldniece Zina Šķendere skaidro, ka iepriekšējā tualete bija briesmīgā stāvoklī, tāpēc tika nojaukta.

 

"Mēs domājam par šo problēmu, bet māja ir mīnusos, tāpēc jaunu tualeti uzcelt nevar. Ja pašvaldība to apmaksās, tad tā arī tiks uzcelta. Nav jau tā, ka tualetes nama iedzīvotājiem vispār nav. Mājā, piemēram, viena tualete domāta vairākiem iemītniekiem, bet, tur dzīvo ļoti nekārtīgi ļaudis un aiz sevis neko nesakopj, tāpēc citi viņus tur negrib laist. Tad arī sanāk tāda situācija, ka viņi savus atkritumus lej aiz stūra, bet tā jau ir bijis arī tad, kad bija vecā tualete," saka Z.Šķendere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas