Vai pats sevi “uzmeta”? 8

Bez protestiem Gulbenes novada domes deputāti uzņēmuši ziņu par to, ka viņu balsojums netika lūgts, pirms Andim Caunītim tika nosūtīta oficiālā domes vēstule ar atteikumu atjaunot viņam deputāta mandātu šajā vietējā pašvaldībā. Tomēr pašu deputātu starpā šos gadījums tiek iztirzāts un viedokļi ir atšķirīgi.

Domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa to "Dzirkstelei" komentē īsi: "Ko tur deputātiem lemt, ja likums nosaka, ka tas nav pieļaujams. Likums pasaka, kā rīkoties. Deputātu lēmums nebija nepieciešams. Taču deputātus es iepriekš par šo situāciju informēju. Turklāt A.Caunītim ne tikai tika nosūtīta atbildes vēstule uz viņa iesniegumu. Es arī uzaicināju viņu uz personisku sarunu. Visu izrunājām kopā ar viņu un domes juristi.  

Deputāts Dzintars Poļaks "Dzirkstelei" saka, ka "situācija ir nepatīkama" un "tur tiešām nekas personisks nav". Viņaprāt, ja likums neparedz nekādas iespējas atjaunot A.Caunītim deputāta mandātu, tad novada domes administrācijā "neviens neies riskēt". Deputāts Intars Liepiņš "Dzirkstelei" saka - ir iespaids, ka tiek izmantoti visi argumenti, lai A.Caunītis neatgrieztos domē, jo viņš būtu tikai neērts "gaisa jaucējs", piemēram, saistībā ar Gulbenes slimnīcas tagadējo situāciju. I.Liepiņš saredz centienus nomelnot A.Caunīša reputāciju.

 

Arnis Šķēls, ar kuru A.Caunītis novada domes vēlēšanās kandidēja no viena saraksta, "Dzirkstelei" saka: " Es neesmu tik informēts, lai komentētu šo situāciju."

 

Gulbenes novada domes deputāts Ivars Kupčs, kurš pašvaldības vēlēšanās kandidēja vienā sarakstā ar A.Caunīti, uzskata: "No likumdošanas puses uz A.Caunīša iesniegumu atbilde tika sniegta. Bet vērtējot no tā viedokļa, kādu pienesumu novadam varētu dot A.Caunītis kā deputāts, uzskatu, ka viņa pieredze mums noderētu. Viņš tomēr gadu ir nostrādājis kā Saeimas deputāts."

 

I.Kupčs piebilst, ka domei likumi ir jāievēro. "Ja mums, deputātiem, būtu tiesības lemt par to, atgriezties viņam mūsu rindās vai ne, domāju, ka rezultāts būtu pozitīvs un A.Caunītis atgrieztos domē," saka I.Kupčs.

 

Atcerēsimies Gulbenes novada domes vēlēšanu rezultātus 2009.gadā. Deputātu mandātus saņēma četri "Jaunā laika" un Pilsoniskās savienības kopīgā vēlēšanu saraksta pārstāvji - A.Caunītis, I.Kupčs, Ilze Mezīte un Jānis Naglis. No visiem 17 jaunizceptajiem deputātiem A.Caunītis bija otrais, kuriem vēlētāji devuši visvairāk plus zīmju - 879. Vēlāk A.Caunītis uz laiku nolika Gulbenes novada domes deputāta mandātu, jo kā rezervists bija kļuvis par 10.Saeimas deputātu no "Vienotības" saraksta.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Ko

Ko var ņemties - kāda jaunā māmiņa arī izdomās pēc dekrēta vēl pa māju padauzīties kādus mēnešus. Un ko tad - darbadevējs gaidīs? Turēs vietu? Nē, dekrēts beidzās, nenāci darbā, sory. Te tas pats - ir likums, bija termiņš iet atpakaļ. Negāja, PATS vainīgs un ažiotāža ir nevietā!

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 13:11

444

Uh kā te viens čoms pa 15 min 4 komentus no vienas IP adreses nokapājis. Vai tik iniciāļi nav AC?

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 12:38

Lai nu kā, bet dīvaini gan... viņu IEVĒLĒJA cilvēki, nevis pieņēma darbā vadība. Tad neļaut atgriezties un būt par deputātu arī būtu tikai vēlētāju spēkos, vai ne tā?

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 10:54

ak vai

NU KO KUPČŠ LIEKUĻO ! DOMEI;LIKUMI IR TIKAI TIE KAS PAŠIEM IZDEVĪGI, BET KAS NAV-- TOS VAR APIET AR LĪKUMU ???????????

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 10:45

ak vai

NU KO KUPČŠ LIEKUĻO ! DOMEI;LIKUMI IR TIKAI TIE KAS PAŠIEM IZDEVĪGI, BET KAS NAV-- TOS VAR APIET AR LĪKUMU ???????????

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 10:42

re

nu kā tad ka Caunītis būs neērts esošajiem domniekiem. It īpaši jau daudziņai. KAS VAINĪGS TAS BAILĪGS, KA TIK NENOŅEM AMATU !!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 10:37

444

Nu cik var cepties par šito tipiņu. Ceru, ka līdz nākošajām vēlēšanām viņš tiks aizmirsts

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 07:58

Vietējās ziņas