Vai piketēt pret teritoriālo reformu? 2

Gulbenes rajonā uzskata: par vēlu!
Valmieras rajona padome 11.decembra rītā aicina pašvaldību pārstāvjus no visas Latvijas piketēt pie Saeimas pret administratīvi teritoriālo reformu. "Dzirkstele" to uzzināja šajā pašvaldībā.

Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs Vitauts Staņa no Zaļo un Zemnieku savienības ceturtdien izplatījis aicinājumu Latvijas pašvaldību vadītājiem. Tajā viņš vēstījis, ka šajā dienā Saeima lems par Latvijas administratīvi teritoriālo dalījumu un, "iespējams, rupji tiks pārkāptas demokrātijas normas un principi".

 

V.Staņa mudinājis, lai iedzīvotāji būtu "tikpat vienoti kā barikāžu laikā". Viņš aicinājis ieinteresētās pašvaldības iepriekš informēt Valmieras rajona padomi par dalībnieku skaitu piketā. Ņemot vērā pašvaldību atsaucību, tikšot lemts, "būt vai nebūt šādam vienotības piketam".

 

Par reformas iesaldēšanu

Tirzas pagasta padomes un Gulbenes rajona padomes priekšsēdētājs Māris Raģelis "Dzirkstelei" saka, ka dosies uz piketu, lai iestātos par reformas iesaldēšanu ekonomiskās krīzes apstākļos.

 

"Es neredzu, kā bez naudas var īstenot tādu reformu, kas skar iedzīvotājus," viņš skaidro un akcentē, ka šis arī būs īstais piketa vadmotīvs.

 

"Ir zināms, ka pašvaldībām turpmāk samazinās ieņēmumus no iedzīvotāju ienākumu nodokļa, kas līdz šim ir bijis galvenais pašvaldību iztikas avots. Tagad kaut kur vēl ir jāmeklē 600 miljoni. Bet budžets tikko ir pieņemts! Tūlīt jau to grozīs un samazinās. Kāda tad būs reforma?" jautā M.Raģelis.

 

Zemnieku savienība šo piketu rīko, lai pievērstu uzmanību nepieciešamībai ievērot demokrātijas principu.

 

"Ne visas pašvaldības var reformēt, tēlaini izsakoties, pieliekot lineālu. Kuras pašvaldības vēlas, tās lai apvienojas. Kuras negrib, lai turpina dzīvot tā, lai izdzīvotu," domā viņš.

 

Pikets veicinās dialogu

Lejasciema pagasta padomes priekšsēdētājs Dainis Švika "Dzirkstelei" saka, ka piketa organizēšanas ideju uzskata par nekorektu.

 

"Mēs Gulbenes rajonā esam lēmuši par viena novada izveidi," viņš uzsver. D.Švikam liekoties savāda Zemnieku savienības nostāja, sākumā ejot koalīcijā un atbalstot reformu, bet pēc tam iestājoties pret to.

 

Litenes pagasta padomes priekšsēdētājs Gunārs Ciglis "Dzirkstelei" atzīst, ka piketā nepiedalīsies, taču šis pasākums veicināšot dialogu, kura bijis par maz reformas sagatavošanas gaitā. Viņš arī pauž bažas par reformu krīzes laikā, kad izjaukts tiks jau praksē pārbaudītais pašvaldību modelis.

 

"Jautājums, kādi cilvēki tiks pie varas pēc novadu pašvaldības vēlēšanām. Cilvēki ar pieredzi galīgi aplamus lēmumus nepieņems, savukārt ar mazu pieredzi var galīgi grāvī iebraukt," pauž G.Giglis.

 

Daukstu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska "Dzirkstelei" saka, ka ir izdoti Ministru kabineta noteikumi par Gulbenes novada izveidi, tāpēc kaut ko grozīt būtu savādi.

 

"Mūsu nostādne ir tāda, ka no šīs reformas mums būs gan plusi, gan mīnusi. Mums ir jāmēģina izmantot visus plusus, ko varam gūt Gulbenes novada izveidē, un jālūko mazināt mīnusus. Intensīvi ir jāstrādā pie tā," saka S.Duļbinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ingus

nezinu, man liekas, ka pasvaldibas ari kartibas nav, revizija tur butu vajadziga

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 17:45

Vietējās ziņas