Vai samazinās siltuma tarifu? 3

Gulbenieši vairākkārt vērsušies "Dzirksteles" redakcijā ar jautājumiem par siltuma tarifu pilsētā. Kāda lasītāja jautā, kāpēc "Rīgas siltums" siltuma tarifu Rīgā varēja samazināt par 13 procentiem, bet Gulbenē "Vidzemes enerģija" - tikai par 4,9 procentiem?

"Mēs dzīvojam lauku apvidū, kur pietiek šķeldas. To var nopirkt gan par augstu, gan par zemu cenu, ir tikai jāprot saimniekot. Svarīgi, lai iedzīvotāji spētu samaksāt par apkuri," saka viņa.

 

SIA "Vidzemes enerģija" pārstāvis Mindaugs Nevardausks "Dzirkstelei" skaidro, ka Rīgā siltuma tarifs tiek aprēķināts pēc citas metodikas. Tur tarifs ir atkarīgs no gāzes cenas. Savukārt Gulbenē siltuma tarifu nosaka, neņemot vērā cenu svārstības. M.Nevardausks uzsvēra, ka siltuma tarifa Gulbenē ir nevis samazināts par 4,9 procentiem, bet gan uzņēmums ir devis patērētājiem šādu cenas atlaidi.

 

M.Nevardausks, bilst, ka uzņēmumā plāno vēl pārskatīt savas finanses un vēl samazināt siltuma tarifu Gulbenē. Vasaras beigās jaunais tarifa aprēķins varētu tikt iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram. Viņš uzsver, ka šāds solījums nav saistīts ar vēlēšanu kampaņu, bet gan ar ekonomiskās krīzes situāciju valstī un iedzīvotāju maksātspējas pazemināšanos.

 

"Lai samazinātu siltuma tarifu, ir ejams garš ceļš, vēršoties pie Sabiedrisko pakalpojumu regulatora. Tāds process ilgst četrus vai piecus mēnešus. Lai nebūtu tik ilgi jāgaida un lai cilvēkiem būtu mazāk jāmaksā par siltumu, nolēmām pārskatīt uzņēmuma iekšējās rezerves un piemērot cenas atlaidi maksai par siltuma patēriņu," saka M.Nevardausks.

 

Jau vēstīts, ka neilgi pirms apkures sezonas beigām Gulbenē ir kļuvis mazāks siltuma tarifs. No 1.aprīļa tas ir samazināts par 4,9 procentiem līdz 41,81 latiem par megavatstundu siltuma. Līdz šim, kā zināms, Gulbenes centrālapkures tarifs bija 43,96 lati par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nez kāpēc ,lai samazinātu"ejams garš ceļš",bet ,lai paceltu ,var vienā mirklī?tas pat nav smieklīgi!

pirms 11 gadiem, 2009.06.08 18:14

!!!!

Un cik bija pirms 43,96 Ls par megavatstundu? Vai tomēr tā mūsu apkure nav stipri vien par dārgu un šīs atlaides un samazinājumi smieklīgi?

pirms 11 gadiem, 2009.06.08 16:57

Vietējās ziņas