Vai segs materiālos zaudējumus? 3

Deputāti spriež, vai un cik būtu jāatmaksā SIA "Gulbenes Baltā pils" par sabojātajām siltumnīcas alumīnija konstrukcijām
Šonedēļ Gulbenes novada domes tautsaimniecības komitejā deputāti, izskatīja SIA "Gulbenes Baltās pils" iesniegumu. Tajā norādīts, ka ir nodarīts kaitējums 5424,41 lati. Tas radies krītot sniegam un skurstenim no Gulbenes vēstures un mākslas muzeja jumta. Tā rezultātā tika saplēsti Vecgulbenes muižas Ziemas siltumnīcas jumta stikli un sabojātas siltumnīcas alumīnija konstrukcijas. "Dzirkstele" jau par to rakstīja marta sākumā.

Skursteņi uz kaimiņu ēkām nedrīkst krist virsū Vecgulbenes muižas kompleksa īpašnieks Elmārs Pitura deputātiem skaidroja, ka zaudējumus aprēķināja kompānija RCI.

 

"Nepastāvu konkrēti uz šo summu, varam rast kompromisu. Domājot uz priekšu, tehniski tiks ņemtas vērā atsevišķas lietas, līdz ar to siltumnīcas atjaunotas tiks citādāk, lai vairāk nebūtu šādu situāciju," norādīja E.Pitura.

Novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa uzsvēra, ka par sniegu atbildību pašvaldība neuzņemas. "Bet gluži mūsu skursteņi kaimiņu ēkām nedrīkst krist virsū, tāpēc ir priekšlikums segt zaudējumus 50 procentu apmērā," norādīja S.Daudziņa un uzsvērat, ka budžetā ir nauda neparedzētiem izdevumiem.


Pret to iebilda deputāts Guntis Blūms. Viņš domā, ka tā ir pašu vaina, ja siltumnīcas ir uzceltas tik tuvu muzejam. "Katram, ja kaut ko dara, ir jādomā par sekām," uzsver G.Blūms.


Savukārt S.Daudziņa norādīja, ka pašvaldības vaina ir tā, ka nesaskaņoja šo tehnisko būvprojektu un atļāva šīs darbības veikt, proti, tik tuvu muzejam celt siltumnīcas.


Arī deputāts Andis Caunītis ir pārliecināts, ja no pašvaldības ēkas kaut kas atdalās un nokrīt, tad pašvaldībai par to ir jāuzņemas atbildība.

 

Ir divi priekšlikumi

Pirms kāda laika deputāti bija ieradušies muzejā, lai apskatītu un varētu izvērtēt notikušo negadījumu, tāpēc komitejas sēdē G.Blūms iebilda, ka, viņaprāt, skurstenis nemaz nav skāris siltumnīcu un tas ir arī diezgan viegls.

 

"Skurstenis nesver 100 kilogramus. Tajā vietā, kur skurstenis kritis, konstrukcija pat nav ieliekta. Skurstenis varēja izdarīt varbūt 100 latu skādi. Tur apledojis sniegs krita un tas ielieca siltumnīcas konstrukcijas," komentē G.Blūms. Viņš rosina piešķirt 100 vai 200 latus lielu kompensāciju.
Savukārt deputāts Dainis Švika ierosināja segt zaudējumus 1500 latu apmērā.


Deputāti balsoja par diviem priekšlikumiem - segt zaudējumus 50 procentu apmērā no nodarītajiem zaudējumiem, tas ir apmēram 2700 latu, otrs - 1500 latu apmērā. Beigās nobalsoja par otro variantu. Galīgais lēmums tiks pieņemts novada domes sēdē, kura notiks 22.aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Iesaku

Noalgojiet vēl šim brinumkaitējumam komisiju-ekspertu grupu,kas imitēs kritiena gaitu-fiksēs kritiena ātrumu+spēku sniegam,tad skurstenim ,tad kalkulators rēķinās "Uzpūstās "materiālu+darba cenas +PVN utt.Nu Glupa tauta vnk.jāsaka- man vajag naudu,lai novērstu dabas stihijas bojājumu,bet par ,to ,ka skurstenis krīt nopietni ir jāapmaksā tika tik ,cik pa īstam maksā stikls -ja nav no zelta un konstrukcijas bojājums-ja tas ir koks saprotu visu -ja metāls nesaprotu, kas tad kritis svins vai?Un visu ,lai sedz būvvalde,kas pieļāva tik tuvu konstrukcijas piebūvi-nav izdomāts līdz galam.

pirms 10 gadiem, 2010.04.18 14:51

Boņuks

Eu Domnieki nu ir ķeza,jūsu kokam kas ir blakus manai sētai lūztot zaram šis krītot siltumnīcai caurdūra plēvi,vajadzētu man ar kādu soķi,jauna plēve ta jāvelk...esat gan tukšpauri un Sandruļai nauda aizies maciņā

pirms 10 gadiem, 2010.04.17 17:50

Vietējās ziņas