Vai “simtlatnieki” tiek nodrošināti ar darba inventāru? 8

Darba inventāram paredzēti apmēram 13 lati mēnesī uz vienu darba vietu
No tā saucamajiem "simtlatniekiem" un arī no kādas iestādes vadītāja ir sūdzības, ka viņiem neesot atbilstošu darbarīku un darba apģērba, lai varētu pilnvērtīgi veikt visus viņiem uzticētos darbus.

Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko "Dzirkstelei" skaidro, ka uz vienu darba vietu uz 6 mēnešiem ir paredzēti 80 lati darba inventāra iegādei.

 

"Sadalot uz 6 mēnešiem, sanāk apmēram 13 lati mēnesī vienam "simtlatniekam" darba inventāra iegādei. Tas nav daudz, jo tagad ir grūti nopirkt kvalitatīvas mantas. Ja, piemēram, nopērk plastmasas grābekli, tas, protams, ātri salūst, un tad var rasties problēmas, jo nav ar ko strādāt. Zinu, ka citos novados darbarīkus nes pat no savā mājām," stāsta V.Lituņenko.

 

Problēmām nevajadzētu būt

Aģentūras Gulbenes filiāles atbildīgā par "simtlatnieku" projektu Iva Venta skaidro, ka pašvaldība organizē un iepērk darba inventāru.

 

"Ja kādam iestādes vadītājam ir problēmas ar darba inventāru "simtlatniekiem", viņš var doties uz novada domi pie atbildīgā Jāņa Antaņeviča, lai skaidrotu un risinātu šo problēmu," norāda I.Venta un piebilst, ka visi, kuri ir prasījuši darba inventāru, to ir dabūjuši un problēmu ar to nevajadzētu būt.

 

"Protams, drīkst pirkt tikai to, kas ir vajadzīgs, lai cilvēks strādātu fizisku darbu, piemēram, darba cimdi, lāpstas, grābekļi un cits, bet ir lietas, kuras nedrīkst pirkt, piemēram, atslēgas vai tepiķus. Katru iegādāto vienību pārbauda Pasaules banka un Eiropas Fonds," skaidro I.Venta


V.Lituņenko norāda, ka drīkst iegādāties tikai mazvērtīgu darba inventāru līdz 150 latiem, kura kalpošanas laiks ir līdz vienam gadam .

 

"Piemēram, var pirkt trimmeri, bet motorzāģis diezin vai būs tik lēts un ar kalpošanas ilgumu līdz vienam gadam," skaidro V.Lituņenko.


I.Venta piebilst, ka, piemēram, no Stradu pagasta aģentūru esot informējuši, ka "simtlatniekiem" nav lietusmēteļu, bet ārā līst lietus. "Būs arī lietusmēteļi," saka I.Venta.


Naudas darba inventāram pietiek

Kāda pagasta simtlatnieku darba vadītāja "Dzirkstelei" pauž, ka13 lati mēnesī ir pietiekama summa, lai iegādātu nepieciešamo darba inventāru. Ir iepirkti darba cimdi, cirvji, ar ko izcirst krūmus no grāvjiem, dažādi parastie zāģi, ļoti daudz grābekļu, maisi, kur lasīt atkritumus, atstarojošās vestes, slotas un ķerras.

 

"Mūsu pagastā periodā no septembra vidus līdz gada beigām ir iedalīti apmēram 1000 lati darba inventāram. Par šādu summu var daudz ko sapirkt. Nedrīkst gan pirkt motorzāģus, jo darbi, kurus veic "simtlatnieki", skaitās kā mazkvalificēti darbi un viņi drīkst strādāt tikai ar parastiem darba rīkiem - grābekļiem, lāpstām, cirvjiem. Labprāt nopirktu motorzāģi, ar ko varētu kārtīgi strādāt, bet to neatļauj šis projekts," stāsta simtlatnieku darba vadītāja.

Viņa piebilst, ka darba inventārs ir iegādāts pat uz priekšu. Ir iepirkti papildus gan grābekļu kāti, jo tie lūzt, gan sniega lāpstas, gan citas lietas.

 

"Nebūs tā, ka sniegs uzsnigs un nebūs sniega lāpstu, ar ko strādāt. Darba inventāra pietiek. Darba inventāra iegādei līdz gada beigām palikuši pat pāri vairāki simti latu. Plānojam iepirkt vēl tagadējiem laika apstākļiem piemērotākus biezākus darba cimdus un citas lietas," saka "simtlatnieku" darba vadītāja.


I.Venta norāda, ka pašlaik mūsu novadā ir nodarbināti 303 "simtlatnieki". Ar 32 "simtlatniekiem" ir lauzti līgumi. "Līgumi lauzti dažādu iemeslu dēļ - kādam strādāt neatļauj veselība, cits nenāk uz darbu, vainīgs arī alkohols," saka I.Venta.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

diana

kad zin cik oficiali atlaus stradat simtlatniekiem diena?

pirms 10 gadiem, 2010.07.03 19:05

nātre

nezin kāpēc pastāv uzskats, ka simtlatniekos strādā dzērāji un bomži. Lai nedod ,Dievs, pašiem nenonākt tādā situācijā, ka nav darba un arī nespīd to nekur dabūt, tāpēc esi priecīgs, ka vispār kaut ko vari nopelnīt. Un iespēja strādāt simtlatniekos ir ļoti laba. tikai žēl, ka viens otrs darba devējs par šiem cilvēkiem ņirgājas, piemēram, liek krūmus visu darbdienu knaibīt ar dārza šķērēm... diezin kur liek to naudu, par ko jāiegādājas cirvji, krūmgrieži un citi darbarīki?

pirms 10 gadiem, 2009.12.04 10:08

Ha

Nu bet taču dodiet tiem cilvēciņiem darbu, viņi dara to, ko viņiem liek. Un tur nu vainīgi tie, kas paņem viņus darbā. nav ko māžoties, ja nav darba, ko iedot. simtlatniekus tur galīgi nevar vainot. Ikviens no mums var par tādu kļūt.

pirms 10 gadiem, 2009.12.03 09:42

es

noteikti, ka tur ir domāts nevis NVD bet gan NVA - nodarbinātības valsts aģentūra

pirms 10 gadiem, 2009.12.03 09:34

p

NVD ? Man liekas, ka Gulbenē tāds jau ir likvidēts.

pirms 10 gadiem, 2009.12.03 09:31

nevēlās nosaukt savu vārdu jo ka kāds paskatītos ar ko nodabojās šie simtlatnieki dažā labā pagastā jums tas liktos ārprāts.Staigā viens otram pakaļ tīra privātos pagalmus vai citu teritoriju.Teikt jau nevar tūlīt būsi nelabvēlīgs un gan pārvaldnieks atradīs kā ar tevi izrēķinātie.Ko dara NVD vai teišam arī tur tikai jāsēž nav jāpārbauda ????? Bet vai kā vajadzētu,Vai kā vajadzētu!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.12.03 09:15

tieši tā atkal viena tante teica, bet vai šeit nebūtu jāaizdomājās, kāpēc šis simtlatnieks nevēlas nosaukt savu vārdu un uzvārdu? varbūt viņš, izstāstot, ar ko un kā ir jāstrādā, baidās pazaudēt arī šo vienīgo iespēju strādāt un nopelnīt

pirms 10 gadiem, 2009.12.03 08:49

,,,

Atkal viena tante teica... Pēdējā laikā mūsu novadā ir kā Padomju laikā, kāds kaut ko pasaka un lielā murrāšana iet vaļā. Tāda sajūta, ka tirgus vecenes ir pie grožiem, nevis adekvāti domājoši cilvēki.

pirms 10 gadiem, 2009.12.03 08:28

Vietējās ziņas