Vai Stāmerienas baznīcas kupols sācis deformēties?

Vai Stāmerienas Svētā Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas lielais kupols sācis deformēties? Vērojot, kā uz to krīt dienas gaisma, vizuāli izskatās, ka šis arhitektūras elements sācis zaudēt sev raksturīgo perfekti apaļo formu. "Dzirkstelei" neizdevās noskaidrot, ko par to domā draudzes gans Tēvs Aleksandrs Oļipovs, savukārt draudzes vecākais Viktors Možarovs teica, ka neko tādu līdz šim nav pamanījis.

"Paldies par informāciju!" sacīja viņš un solīja sazināties ar celtniekiem, lai lūgtu profesionālu konsultāciju. Aptaujājot vairākus zinošus celtniekus, "Dzirkstele" noskaidroja, ka patiešām uz aci vien paļauties nevar, ir vajadzīga izpēte, lai konstatētu, ir vai nav radusies deformācija kupolā.  

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Vidzemes reģionālās nodaļas valsts inspektore Sarmīte Dundure "Dzirkstelei" sacīja, ka pareizticīgo baznīca Stāmerienā ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, par kura saglabāšanu ir atbildīga draudze, kas ir tiesīga piesaistīt dažādu fondu līdzekļus šā kultūras pieminekļa uzturēšanā un sakārtošanā.

 

S.Dundure par iespējamo problēmu ar baznīcas kupolu uzzināja no "Dzirksteles" un pieļāva, ka defekts varētu būt radies piedzīvotās vētras rezultātā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas