Vai uzlabojumi dzīvoklī jāizkaro? 7

Ir vienota nostāja pašvaldības dzīvokļu remontdarbu finansēšanā
Gulbeniete Līna lūgusi Gulbenes novada domi apmaksāt viņai loga nomaiņu 185 latu vērtībā, ieskaitot šos izdevumus dzīvokļa īres maksā. Līna īrē pašvaldības dzīvokli Gulbenē, Nākotnes ielā. 29.decembra domes sēdē deputāti nolēma atteikt Līnai. Taču deputāts Nikolajs Stepanovs pauda, ka finansiālu palīdzību īrniecei varēja nokārtot no mājas apsaimniekošanas maksas. Palīdzēt to atrisināt mēneša laikā pieteicās Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika, solot gādāt, ka iztērētie 185 lati Līnai tiek atmaksāti. Diemžēl izrādās, ka palīdzēt nebūs tik vienkārši.

Īrniece uzstājīgi lūgusi, bet... Domes sēdē izvērsās plašāka diskusija, atklājās, ka Līnas dzīvoklī, ko viņa īrē no pašvaldības, par pašas līdzekļiem ir nomainīti arī radiatori istabā un virtuvē, taču šos izdevumus viņa kompensēt nelūdz.

 

Līna deputātiem skaidroja, ka viņas dzīvoklis atrodas mājas stūrī, apkures sezonas laikā tur līdz šim vienmēr ir bijis auksti, radiatori vispār nesila. Līna šajā dzīvoklī mitinās jau desmit gadus, un nekad līdz šim par pašvaldības līdzekļiem tur remonts nav veikts.

 

Pēc pašas spēkiem veiktajiem uzlabojumiem dzīvoklī situācija ir krasi mainījusies. Līna skaidroja, ka rīkoties nekavējoties pati izlēma tāpēc, ka nekādu atsaucību neguva, vairākkārt rakstiski vēršoties gan pie mājas vecākās, gan SIA "Gulbenes nami". Viņai tika liegta iespēja par tā saucamo mājas apsaimniekošanas naudu nomainīt radiatorus un logu mājoklī. Tā kā Līna gatavojās kļūt par māmiņu, viņai nebija laika gaidīt.

 

"Sapratu, ka nevarēšu bērniņu pārtīt dzīvoklī ziemā, kad istabā ir 11 vai 12 grādus silts. Pēc loga un radiatoru nomaiņas dzīvoklī ziemā ir 20 grādu," sacīja Līna.

 

Kāpēc neprivatizēja dzīvokli?

Uz deputātu jautājumu, vai grasās privatizēt šobrīd no pašvaldības īrēto vienistabas dzīvokli Gulbenē, Līna atbildēja noraidoši. Tā kā viņai tagad ir bērniņš, sieviete vairs nevēlas iegūt īpašumā tik mazu dzīvokli. Taču 2006.gadā viņa domāja citādāk, toreiz uz lūgumu atļaut viņai privatizēt šo dzīvokli saņemta atbilde, ka vispirms ir jānomaksā iepriekšējā īrnieka iekrātais komunālo maksājumu parāds 700 latu vērtībā. Līna atteikusies to darīt.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētājas vietnieks D.Švika "Dzirkstelei" saka, ka devies uz SIA "Gulbenes nami" pārrunāt situāciju par 180 latu atmaksu Līnai, zinot, ka mājas apsaimniekošanas maksa nonāk šajā uzņēmumā.

 

Noskaidrojies, ka no šiem līdzekļiem nav paredzēts mainīt logus un radiatorus pašvaldības dzīvokļos. Tātad palīdzēt Līnai tiesīga tikai pašvaldība, konkrētāk - pilsētas pārvalde. Tāpēc D.Švika vēlas vēlreiz pārrunāt situāciju ar Līnu, kā arī apskatīt viņas dzīvoklī veiktos uzlabojumus.

 

Būs vienoti nosacījumi novadā

Jau rakstījām, ka 29.decembra Gulbenes novada domes sēdē tika akcentēta koncepcija - pašvaldībai no sava budžeta apmaksāt tikai tos pašvaldības izīrētajos dzīvokļos veiktos remontdarbus, kas iepriekš ir saskaņoti ar novada domi. Gulbenes pilsētā atšķirībā no novada daudziem pagastiem līdz šim no pašvaldības dzīvokļu īrniekiem netika prasīta tā saucamā īres maksa, bet tikai dzīvokļu apsaimniekošanas maksa.

 

29.decembra domes sēdē tika pieņemts lēmums īres maksu visā Gulbenes novadā ar 1.augustu maksās visi iedzīvotāji, kas mitinās pašvaldības dzīvokļos. Pagastos īrniekam par dzīvošanu labiekārtotā telpā būs jāmaksā 15 santīmi par kvadrātmetru, par dzīvokli ar daļējām ērtībā - 10 santīmi par kvadrātmetru, par dzīvokli bez ērtībām - 5 santīmi par kvadrātmetru.

 

Gulbenē īrniekam par dzīvi labiekārtotā telpām nāksies maksāt 18 santīmus par kvadrātmetru, par dzīvokli ar daļējām ērtībām - 12 santīmus par kvadrātmetru, par dzīvokli bez ērtībām - 7 santīmus par kvadrātmetru.

 

Tātad tikai tad būs iespējams ar novada domi vienoties par remontdarbu apmaksu no tās budžeta pilsētā izīrētajos pašvaldības dzīvokļos. Gulbenes novadā ir 1277 pašvaldības dzīvokļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

upsis

Visus desmit gadus dzīvokli kundze izīrēja, par to saņemot peļņu, varēja ieguldīt dzīvoklī.

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 08:12

...

Vispār jau logu nomaiņa ir pieskaitāma pie kapitālajiem darbiem, bet kapitālie darbi savukārt sedzami no pašvaldības līdzekļiem(vai apsaimniekotāja)...

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 19:56

es

Katram ir izvēle dzīvot īrētā vai savā dzīvoklī...

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 18:25

urbis

Kas ir tad, ja tu pārnāc mājās un ir izsists logs? Ko nozīmē uzturēt kārtībā? Mazgāt grīdu un logus? Kā tad ar remontu? Vai tas nekad un nekur nav paredzēts?

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 17:47

n

Irnieka pienakums ir uztutret dzivokli kartiba. Iziretaja pienakums ir sekot lai dzivoklis butu uzturets kartiba. Ja ires liguma nav punkta par sadu uzlabojumu atmaksu, tad nekadas atmaksas nav

pirms 10 gadiem, 2011.01.14 16:20

Vietējās ziņas