Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai vajag noteikumus publisko ūdeņu apsaimniekošanai? 16

Gulbenes novada deputāti komitejās turpina strādāt pie saistošu noteikumu izstrādes pašvaldības teritorijā esošo publisko ūdeņu un to krastu izmantošanā un apsaimniekošanā. 19.oktobrī tautsaimniecības komitejā deputāti secināja, ka vēl ir daudz neskaidrā, tāpēc arī 27.oktobra domes sēdē šo jautājumu no darba kārtības izņēma kā līdz galam vēl nesagatavotu.

Noteikumu projektu sagatavojusi Gulbenes novada domes juriste Inta Bindre. Ar šo materiālu iepazinušies gan novada deputāti, gan pilsētas un pagastu pārvalžu vadītāji. Viņa "Dzirkstelei" saka, ka nav nemaz zināms, vai uzsāktais darbs pie šiem noteikumiem tiks novests līdz galam, jo deputāti visus sagatavots priekšlikumus iestrādāšanai noteikumos faktiski ir noraidījuši. I.Bindre informē, ka līdz šim novada (rajona) pašvaldībai šādu noteikumu publisko ūdeņu apsaimniekošanai nav bijis.  

Nav jādublē citi normatīvie akti

Deputāts Gunārs Ciglis tautsaimniecības komitejas sēdē bilda, ka ūdeņos dabas liegumu teritorijās jābūt individuālajiem apsaimniekošanas noteikumiem. Viņš arī vērsa uzmanību uz to, ka noteikumi nedrīkst ierobežot tūristu laivošanu upju pavasara ūdeņos.

 

Deputāts Intars Liepiņš uzsvēra, ka nevar novada publiskajos ezeros pavasarī aizliegt braukt ar motorlaivu ilgāk, nekā to visā Latvijas teritorijā nosaka normatīvie akti. Savstarpējās debatēs deputāti noskaidroja, ka topošie noteikumi nereglamentēs ne makšķerēšanu, ne ūdensputnu medības publiskajos ūdeņos, jo šīs darbības reglamentē makšķerēšanas noteikumi un Medību likums. Toties pašvaldības noteikumi noteiks, ka pie publiskajiem ūdeņiem būs aizliegta jebkādu transportļīdzekļu piebraukšana un novietošana bez Gulbenes novada domes speciālas atļaujas.

 

Nesaprot noteikumu jēgu

Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis pauda, ka nav jēgas noteikumiem, ja tie nereglamentē vienotu kārtību visos novada ezeros. I.Bindre skaidroja, ka pašvaldība nav tiesīga būt noteicēja pār privātajiem ezeriem. Kā piemēru viņa minēja Stāmerienas ezeru, zem kura zemi apsaimnieko vairāki īpašnieki.

 

"Saskaņā ar likumu viņi var savā starpā vienoties un izstrādāt ezeram vienotus ekspluatācijas noteikumus. Tas maksā, sākot no 300 līdz 1500 latiem. Tos izstrādā institūts. Īpašniekiem savā starpā jāvienojas, cik ir gatavi maksāt par šādu noteikumu izstrādi," skaidroja domes juriste.

 

A.Brezinski šāda atbilde neapmierināja. Viņš piebilda, ka arī pie Stāmerienas ezera pašvaldībai pieder zeme. Tātad pašvaldībai ir daļa par to, kas notiek uz šā ezera un pie tā.

 

Publiskie ūdeņi Gulbenes novadā

Publisko ezeru un upju sarakstu Gulbenes novadā var lasīt Civillikumā.


Par publiskajiem ezeriem pie mums uzskatāmi Ādmiņu ezers (aizņem 28,2 hektārus, atrodas Lejasciemā), Kalmodu ezers (aizņem 23 hektārus, atrodas Rankā), Lielais Virānes ezers (aizņem 60,9 hektārus, atrodas Tirzā), Ludza ezers (aizņem 280,9 hektārus, atrodas Stāmerienā), Sudalezers (aizņem 182,3 hektārus, tikai daļēji atrodas Lejasciemā), Ušura ezers (aizņem 160,8 hektārus, atrodas Jaungulbenē).


Cauri Gulbenes novadam tek publiskās upes - Gauja (no Tirzas upes ietekas līdz ietekai Rīgas jūras līcī) un Pededze.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Jā, es arī esmu lejasciemiete un atpūšos pie Sudala.šovasar varēja redzēt, kā jaunias "apsaimniekotājs" iz izčakarējis visu peldvietu.Ziniet, rodas iespaids, ka Liepiņa kungam nav saprašanas, ko nozīmē vārds labiekārtošāna". Vajag puisim palasīt noteikumus.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 09:45

Lejasciemiete

08.11.2011. 14:32:32 Kur nu vēl anonīmāk, ja pat nika nav un anonimitāte nav nekāda slimība. Laikam trāpīju I.L., ka tā satraucies?
Ne jau vienmēr ir darbs policijai, ir tāda lieta kā "ētika" un "godaprāts", ja esi dzirdējis.
Papīri jau droši vien ir kārtībā, par to es nemaz nešaubos.
Pats laikam "dragā" darba laikā no darba datora, ja esi par otru tik pārliecināts.
Tukša vai ne tukša runa, bet visi "labie " darbi nāk atpakaļ. Tāpēc jau ir nokavēts, ka viss tā pa kluso tika darīts. Nokavēts ir (šajā konkrētajā gadījumā), bet būs jau vēl citas. Cilvēks, kurš tendēts uz šmucīgām lietām, tās dara atkal un atkal. Apetīte rodas ēdot.

pirms 8 gadiem, 2011.11.09 15:59

ezers

Stāmerienas ezers nav publiskais tādēļ, ka labajos laikos ir privatizēts, sadalīts vairākiem īpašniekiem.

pirms 8 gadiem, 2011.11.09 13:34

vispār jau anekdote- aizaugušais Ādminis galīgā nostūrī ir publisks, bet Stāmerienas nav. kur vēl publiskāku par Stāmerienas. kā to publiskumu vsp nosaka?

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:16

jā, Tirza nav publiskā. pārāk maziņa laikam. Krustalīce arī.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:14

uz tirza 08.11.2011. 17:22:16

"Cauri Gulbenes novadam tek publiskās upes - Gauja (no Tirzas upes ietekas līdz ietekai Rīgas jūras līcī) un Pededze.
Vai Tirza neplūistg pa mūsu novada teritoriju-Dzirkstele?????"

Tas ir precīzi citēts kā likumā.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:13

Tirza jau plūst, bet nav publiskā upe. tāpat Gauja nav publiskā līdz satekām.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:12

tirza

Cauri Gulbenes novadam tek publiskās upes - Gauja (no Tirzas upes ietekas līdz ietekai Rīgas jūras līcī) un Pededze.

Vai Tirza neplūistg pa mūsu novada teritoriju-Dzirkstele?????

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 17:22

Ko ta vairs neraksta lejasciemiete? Dragāja no darba datora? Kauns!

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 17:12

Ja jau bija pārkāpumi, kāpēc lejasciemiete nerakstīja iesniegumu policijai? Tagad - tukša runa.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 14:32

Lekasciemiete uzvilkusies. Anonīma un slima laikam?

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 14:31

Lejasciemiete

Bet, kas tad tur tik labi ir iekārtots? Vienīgais, ko pamanīju ir tas, ka ir izrauti/nozāģēti krūmi. Krūmu nav, bet stumbeņi un puļķi palikuši (nav vairs pat kur sausas bikses pārvilkt).
Par to barukšanu par bērnu galvām - bija! Rakstu to, ko redzēju. Papildus visam - viens no braucējiem, brīvajā brīdī vēl pamēģināja mest no krasta spiningu (peldvietā, stāvot līdz potītēm ūdenī!!!). Labi, ka āķi nedabūjām mugurā.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 13:16

Lejasciemiete

P.S. Par apsaimniekošanas līgumu - kā tika aģitēti pagasta jaunieši, par labu Sudalu ezera apsaimniekošanas līgumam?
Jautājums I.Liepiņam - vai mājās nebijāt, kad kaunu dalīja, sirdsapziņa nemoka un miegs labs?

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 13:11

Bet vai kāds PAMANĪJIS UN atbilstoši novērtējis to, kā I.L. ir sakārtojis vietu pie ezera priekš vietējiem iedzīvotājiem? Vai šajā iepriekšpubliskotajā viedoklī ir visa patiesība vai tikai daļa no tās? Vai tiešām brauca "pāri bērnu galvām"? Vai tas nav tī`ss apmelojums? Kālab? Ar kādu mērķi un pēc kāda pasūtījuma (ieteikuma, lūguma utt.)?

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 13:03

Lejasciemiete

Viena lieta ir piebraukt pie ezera noteiktā attālumā, lai nopeldētos un otra, ja tur sabrauc, kaut kādu mistisku "biedrību transports" ar ūdens motocikliem, kuri tiek turpat, pa publisko peldvietu izmantoti.
Piemērs: šovasar, Sudalu ezerā, Lejasciema teritorijā. Sabiedriskajā peldvietā, kur atpūšas pagasta iedzīvotāji, kur tiek vesti bērni, visam pa vidu, neliekoties traucēties, "aktīvās atpūtas cienītāji" ar ūdens motocikliem kursēja turp un atpakaļ. Kad tika aizrādīts, ka nevajadzētu braukāt pa bērnu galvām, tad "sportisti" krievu valodā atsaucās uz deputātu Intaru Liepiņu.
Man kā Lejasciema iedzīvotājam ir pretenzijas šajā jautājumā. Jo kā man paskaidroja, tad ezera izmantošanas jautājums ticis apspriests visai dīvaini un klusu. Lai arī ir bijušas palielas pretenzijas, līgums par apsaimniekošanu tika noslēgts. Un kāpēc apspriešanas tika rīkotas darba dienu vidū, kad strādājošais tās nevar apmeklēt? Vai tā Gulbenes novadam ir prakse, lai izbīdītu vēlamo?

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 12:46

Prātīgs makšķērnieks

Bērni peldēsies labi, ja jūlijā un augustā, bet ar aizliegumu piebraukt publiskam ezeram ar auto liegsiet veselīgu atpūtu makšķerniekiem u.c. atpūtniekiem, kuri nevarēs ielaist laivu arī pārējos atklāta ūdens mēnešos. Peldētavu varētu nošķirt tad, ja būtu nodrošinātas citas piebraukšanas vietas. Tomēr, domājams, arī ģimenes ar bērniem labprāt atstātu auto kaut kur netālu no savas atpūtas vietas..
Uzskatu, ja tas ūdensmoča braucējs bija muļķis, tad tāds, arī krastā palikdams, būs bērniem bīstams.

pirms 5 gadiem, 2015.04.28 09:17

Vietējās ziņas