Vairāk deg kūla un meži

Rīt, 19.aprīlī, visā valsts teritorijā sākas ugunsnedrošais periods. Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā Gulbenes novadā šogad jau bijuši 3 meža ugunsgrēki, ko izraisījusi kūlas degšana.

“Pagājušajā gadā pirmais meža ugunsgrēks bija 22.aprīlī Rankas pagastā, bet pavisam aprīlī bija 3 ugunsgrēki, kas saistīti ar kūlas dedzināšanu. Šogad no 1. līdz 16.aprīlim virsmežniecības teritorijā bijuši jau 15 ugunsgrēki. Tiesa, lielākā daļa – 10 ugunsgrēki - bijuši Smiltenes novadā. Gulbenes novadā bijuši 3 ugunsgrēki, pa vienam – Valkas un Alūksnes novadā,” informē Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris ugunsdzēsības jautājumos Pēteris Drozdovs.

Viņš uzsver, ka parasti kūlas ugunsgrēki pārskrien, lielāko daļu koku atstājot dzīvus, un tie turpina augt. Neparasti sauso un vējaino meteoroloģisko laika apstākļu dēļ meža zemsedze un koki deg ar lielu liesmu, radot pamatīgus zaudējumus. P.Drozdovs norāda, ka virsmežniecība ir saņēmusi divas jaunas apvidus kravas automašīnas ar iekārtām, tagad tādas ir astoņas, tāpēc dienests ir labāk sagatavots ugunsgrēku dzēšanai.

Pagājušajā gadā virsmežniecības teritorijā bijuši 33 meža ugunsgrēki, 20 - valsts un 13 – privātajos mežos. Tajos izdegusi 12,5 hektāru liela platība, vairāk nekā 6,2 hektāri gan valsts, gan privātajos mežos. Mežam nodarītie zaudējumi, kad mežaudze ir iznīcināta vai bojāta, aprēķināti 47 887,28 eiro. Īpašnieku vai tiesisko valdītāju iesniegtie zaudējumi meža ugunsgrēku rezultātā – 5895 eiro.

“Gulbenes novada teritorijā bijuši 13 meža ugunsgrēki, no tiem Lejasciema nodaļā - 8 ugunsgrēki,” norāda P.Drozdovs.

Viņš atgādina, ka ugunsnedrošajā periodā iedzīvotājiem un mežu īpašniekiem ir jāievēro noteiktās prasības: aizliegts nomest degošus sērkociņus un izsmēķus vai citus gruzdošus priekšmetus, kā arī bez saskaņošanas veikt jebkāda veida dedzināšanu. Meža īpašnieku pienākums ir veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību pēc tā likvidācijas, lai novērstu atkārtotu degšanu.

Virsmežniecības vecākā inspektore juridiskajos jautājumos Dace Ose informē, ka pagājušajā gadā krietni palielinājies administratīvo pārkāpumu skaits, turklāt septiņi administratīvie protokoli ir sastādīti par ugunsgrēku izraisīšanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas