Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk nekā puse bezdarbnieku bez darba ir ilgstoši 1

Visvairāk bezdarbnieku Gulbenes novadā ir pilsētā, kā arī Stradu un Beļavas pagastā.

Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko stāsta, ka aprīlī bezdarbnieku skaits ir mazliet mazāks nekā marta beigās. Kopumā oficiāli reģistrēti kā bezdarbnieki ir 1354 cilvēki. Pilsētā ir 545, Stradu pagastā - 152, Beļavas pagastā - 120 bezdarbnieki, savukārt vismazāk bezdarbnieku - 19 ir Druvienas pagastā. Pārējos pagastos oficiāli bez darba esošo skaits svārstās no 24 līdz 97 cilvēkiem.


V.Lituņenko norāda, ka vairāk nekā puse no visiem mūsu novada bezdarbniekiem bez darba jau ir ilgstoši, proti, vairāk nekā gadu. Gandrīz 10 procenti bezdarbnieku ir jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, 8 personas ir pēc ieslodzījuma, 41 - pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, savukārt viens bezdarbnieks ir jaunāks par 18 gadiem. "Pēc 9.klases beigšanas jaunietis var stāties Nodarbinātības valsts aģentūras bezdarbnieku uzskaitē," paskaidro V.Lituņenko.


Kopumā valstī reģistrēti vairāk nekā 106 000 bezdarbnieku un uz vienu brīvu darba vietu valstī pretendē vairāk nekā 20 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

AnyDo.lv

Sveiki
Nesen uzzināju par portālu AnyDo.lv.
Varu rekomendēt pameklet šeit: www.AnyDo.lv
AnyDo.lv - tas ir online serviss privāto speciālistu meklējumos sadzīves un biznesa uzdevumu risinājumiem. Vietne apvieno pakalpojumu pasūtītājus un kompetentus izpildītājus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.25 18:57

Vietējās ziņas