Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk nekā puse velosipēdistu eksāmenu nokārto sekmīgi

Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotā informācija liecina, ka pagājušajā gadā Latvijā kopumā notikuši 12 774 velosipēda vadītāju eksāmeni, no kuriem sekmīgi pārbaudījumu izturēja 70 procenti velosipēdistu.

Gulbenē pagājušajā gadā no 156 cilvēkiem eksāmenu sekmīgi nokārtoja 76 procenti. Kopumā ik gadu nepilni 13 tūkstoši topošo velosipēdistu vēlas pārbaudīt savas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas un iegūt vadītāja apliecību.

Arī šogad Ceļu satiksmes drošības direkcija mudina skolas mācību procesu organizēt tā, lai skolēni velosipēdu vadītāju eksāmenu varētu kārtot skolā un eksamināciju veiktu skolas pedagogi. Direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere “Dzirkstelei” norāda, ka diemžēl Gulbenes skolas nav izrādījušas īpašu interesi par velosipēdu vadītāju eksāmeniem skolā, izņēmums esot Sveķu

internātpamatskola, kura esot izrādījusi vēlmi eksāmenu kārtot skolā.

“Direkcija priecātos, ja skolu aktivitāte būtu lielāka un no 10 gadu vecuma eksaminēti tiktu visi Latvijas skolēni, jo likumdošana no šī vecuma atļauj braukt ar velosipēdu patstāvīgi, ja nokārtots eksāmens un iegūta vadītāja apliecība. Gulbenes skolas diemžēl velosipēdu vadītāju eksāmenus skolā nav vēlējušās kārtot. Noteikti bērniem, kas dzīvo Latvijas nelielās pilsētās un lauku rajonos, kurās nav dzīvas ceļu satiksmes, braukšana ar velosipēdu ir ikdienas nodarbe, tādēļ jo vairāk jārūpējas, lai šī izklaide notiek droši un atbildīgi,” uzsver V.Kjaspere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas