Vairāk no suņu zobiem cietuši pieaugušie 3

Palaikam Gulbenes novadā "ātrie" saņem izsaukumu vai arī cilvēki paši meklē palīdzību pie mediķiem, jo viņiem ir iekodis suns.

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka pavisam nesen, septembra nogalē, tika saņemta informācija no ārstniecības iestādes, ka Gulbenē jaunietim iekodis suns. Vasarā savukārt bija gadījums kādā pagastā, ka suns sakoda ātrās palīdzības mediķi. Neilgi pēc šī gadījuma kādu sievieti Lizuma pagastā sakodis kaimiņu suns.


Savukārt gadījums, kurš pavisam nesen notika Rīgā, kad suns līdz nāvei saplosījis astoņus mēnešus vecu meitenīti, šokējis sabiedrību. Meitenīte bija pierāpojusi pie suņa bļodiņas brīdī, kad suns no tās ēdis.


Neatliekamās medicīniskās palīdzības Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka "Dzirkstelei" stāsta, ka mūsu pusē gadījumi, kad suns sakodis bērnu, pēdējā laikā nav reģistrēti. Vairāk no suņu zobiem ir cietuši pieaugušie. Viņi ir bijuši vai nu alkohola reibumā, vai arī nenovērtējuši to, ka suns var iekost.

 

"Tas taču ir pats par sevi saprotams, ka atstāt vienu mazu bērnu mājās nedrīkst," atgādina S.Bračka un piebilst, ka nav tādas dienas, kad mediķi nesteigtos palīgā kādam mazulim. Kāds ir iedzēris mazgājamo līdzekli vai vēl kādu citu sadzīves ķīmijas līdzekli, vēl cits, iespējams, norijis bateriju.

 

 "Visu laiku notiek kaut kādas nedienas ar maziem bērniem. Vai viņi ir palikuši kustīgāki, vai mums visu šo līdzekļu ir par daudz un nav kur tos nolikt, ja jau bērns tiek klāt. Tas jau notiek instinktīvi, ka mazulim viss ir jāpaņem mutē, jāpagaršo. Tāpēc nedrīkst vienu pašu bērnu atstāt ne uz mirkli! Nekad nav par lieku stāstīt un atgādināt, ka bērni ir uzraugāmi! Katru minūti, katru sekundi!" saka S.Bračka.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

es

Suns ir tikai dzīvnieks,kurš ,diemžēl,nema nav tik prognazējams.

pirms 8 gadiem, 2012.10.04 19:41

Ko lai saka? Cilvēks ir pie visa vainīgs! Meklē, kam uzvelt vainu. Tomēr dzīvnieks arī ir bioloģiska būtne, ne robots. Nevajag sevi iecelt par karali vai karalieni, bet gan cienīt citus, to skaitā dzīvniekus!

pirms 8 gadiem, 2012.10.04 12:44

Kāpēc Gulbenē netiek nekas darīts ar klaiņojošiem suņiem ???

pirms 8 gadiem, 2012.10.04 11:32

Vietējās ziņas