Vairāki tūkstoši cilvēku pie Brīvības pieminekļa atvadās no kordiriģenta Imanta Kokara

Skanot Jāzepa Vītola Gaismas pilij, vairāki tūkstoši cilvēku šodien, 29.novembrī, pie Brīvības pieminekļa atvadījās no leģendārā kordiriģenta Imanta Kokara, kurš pagājušonedēļ 90 gadu vecumā aizgāja mūžībā.

Pie pieminekļa pulksten 14.00 bija pulcējušies gan simtiem koristu, kas turēja rokās ziedus un koru karogus, gan vairāki tūkstoši citu Kokara talanta cienītāju, tostarp arī daudzi gados jauni cilvēki.  

No Doma baznīcas, kur notika diriģentam veltīts dievkalpojums, uz Brīvības pieminekli gājienā devās Kokara piederīgie, bijušie kolēģi un dziedātāji. Karavīri nesa rokās desmitiem sēru vainagu un Kokara Triju Zvaigžņu ordeni, vairāki vīri turēja rokās visu Kokara savulaik vadīto koru karogus, aiz tiem brauca auto ar diriģenta zārku. Gājiena dalībnieku vidū bija gan eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, gan diriģenti Romāns Vanags, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Klišāns un citi.

 

Leģendāro Gaismas pili videoierakstā diriģēja pats Imants Kokars - līdzās Brīvības piemineklim bija uzstādīts liels ekrāns, uz kura tika demonstrēts Kokara diriģētās Gaismas pils ieraksts no 2008.gada dziesmu svētkiem. Pēc tam pūtēju orķestra Rīga pavadījumā izskanēja Raimonda Paula "Manai dzimtenei".

 

Pēc Kokara tuvinieku lūguma, diriģentam veltītie ziedi gūla Brīvības pieminekļa pakājē, kur tos Imanta Kalniņa Pūt, vējiņi pavadībā nolika simtiem cilvēku.

 

Pasākuma oficiālā daļa beidzās pēc nepilnas pusstundas, bet cilvēki nesteidza izklīst, uzkavējoties Brīvības pieminekļa laukumā un daloties atmiņās par leģendāro kordiriģentu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas