Vairākiem bezdarbniekiem būs darbs 6

Gulbenē seši bezdarbnieki kļūs par kvalificētiem bruģētājiem un tiks pieņemti arī darbā.

Apmāca bruģētājus


Aģentūras Gulbenes filiāles koordinējošā eksperte Jolanta Ābeltiņa skaidro, ka darba devējs iesniedz aģentūrai pieteikumu, kādi darbinieki viņam ir nepieciešami, un aģentūra var veikt apmācību. Gada nogalē SIA “ZDZ” iesniedza aģentūrā pieteikumu apmācīt bruģētājus, uzsverot, ka bruģētāju mācības vēlams uzsākt februāra sākumā, lai varētu nodrošināt pilnvērtīgu praksi.


“Mācības sekmīgi cer pabeigt seši bezdarbnieki, kas paliks pēc tam darbā šajā uzņēmumā un strādās kā bruģētāji, savukārt darba devējs iegūs kvalificētus darbiniekus ar apliecību, kuri ir izgājuši mācības,” saka J.Ābeltiņa.


Gulbenē šobrīd šis ir pirmais šāds darba devēja pieteikums, proti, apmācība pēc darba devēja pieprasījuma, bet darba devēji var turpināt pieteikties šim pasākumam. Noteikumi gan paredz, ka pēc bezdarbnieku apmācības darba devējs uzņemas pienākumu pieņemt bezdarbniekus darbā un nodarbināt šajā profesijā vismaz sešus mēnešus. Bet, ja bezdarbnieks bez attaisnojoša iemesla tomēr netiek pieņemts darbā, darba devējam jāatmaksā aģentūrai finanšu līdzekļi.


“Tas darba devējus iespējams arī daļēji attur pieteikties šim pasākumam,” saka J.Ābeltiņa.


Aicina darba devējus


V.Lituņenko informē, ka aģentūra aicina darba devējus arī izmantot darbinieku praktisko apmācību prioritārajās nozarēs.

Tie varētu būt uzņēmēji, kuri darbojas apstrādes rūpniecības, transporta un loģistikas, tūrisma vai informācijas un komunikāciju tehnoloģijas jomā. Ja darba devējs un vismaz pieci bezdarbnieki vienojas par kopēju sadarbību, uzņēmējam vienu mēnesi praktiski jāapmāca un jānodarbina bezdarbnieki. Pēc tam darba devējam ne mazāk par pusgadu jānodarbina vismaz divi no apmācītajiem bezdarbniekiem. Darba devējs iegūst paša apmācītus darbiniekus. Aģentūra piedāvā saņemt finanšu atbalstu - līdz 284,57 eiro, ja eksperts vai darba vadītājs apmācīs vienu bezdarbnieku, līdz 1138,30 eiro par katru bezdarbnieku, kurš pēc apmācības paliks strādāt pie darba devēja vismaz pusgadu.


Skolēni varēs strādāt


Šovasar ir plānots atsākt īstenot nodarbinātības pasākumu skolēniem, lai palīdzētu viņiem no mācībām brīvajā laikā iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pieredzi. Ir domāts, ka pasākumā iesaistīs skolēnus vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Jaunietis pasākuma laikā varēs strādāt no viena līdz diviem mēnešiem. Iesaistes ilgumu pasākumā noteiks, ņemot vērā darba devēja vajadzības. Kopumā pasākumā plānots iesaistīt 5575 skolēnus. Šim mērķim no valsts budžeta paredzēti 2,04 miljoni eiro. Aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko norāda, ka Gulbenes novadam šajā pasākumā skolēniem plāno piešķirt 73 vietas. Viņš arī piebilst, ka skolēni tiks apdrošināti arī pret nelaimes gadījumiem.

“Jau tagad vecāki zvana un interesējās par iespēju skolēniem strādāt un nopelnīt vasarā,” stāsta V.Lituņenko.

Paredzēts, ka aģentūra darba devējiem segs jauniešu darba algu 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas jeb 160 eiro. Savukārt darba devējam būs jānodrošina otra darba algas puse. Tāpat aģentūra darba devējam segs darba vadītāja darba algas daļu atkarībā no tā, cik skolēnu darbu vadīs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

L

Šodien ir 31. marts, bet "bruģētāju mācības vēlams uzsākt februāra sākumā"!!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.31 11:16

Zaiča

sievietēm Gulbenē drīz atvērsies asfaltētāju kursi, kā arī nolasīs lekciju , cik jauki ir būt par stjuardesām

pirms 7 gadiem, 2014.03.31 12:28

a

Bezdarnieks jau nu neies strādāt sešus mēnešus . Ja viņš varētu nostrādāt sešus mēnešus , nebūtu bezdarnieks .

pirms 7 gadiem, 2014.03.31 14:49

b

Kas jau sēž uz tiem pabalstiem,tos vairs pie darba ar mietu nepiedabūs.

pirms 7 gadiem, 2014.03.31 15:11

xrenvam

a un b pārliecināti ka nekad nebūs bezdarbnieki un manuprāt sēž kaut kur tuvu pie siles.
P.S. Pirms dažiem gadiem biju bezdarbnieks un "sēdēju" uz pabalsta. Nu jau 3 gadi kā strādāju.

pirms 7 gadiem, 2014.04.01 19:21

Vietējās ziņas