Vairumam auto ir obligātā apdrošināšana

Pērn Ceļu policija par braukšanu bez obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) polises administratīvi sodījusi gandrīz 16 tūkstošus autovadītājus, kas soda naudās samaksājuši 837 tūkstošus latu. Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 3.nodaļas priekšnieks Kārlis Kārkliņš “Dzirkstelei” norāda, ka mūsu rajona šoferi ir samērā apzinīgi un apmēram 90 procenti autovadītāju ir iegādājušies OCTA.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics norāda, ka jau tuvākajā laikā neapzinīgos autovadītājus, kuri nav iegādājušies OCTA, sagaidīs izmaiņas likumdošanā, kas paredz būtiski palielināt administratīvo sodu par piedalīšanos ceļu satiksmē ar neapdrošinātu auto. Paredzēts, ka soda apmēri tiks palielināti vairāk nekā divas reizes. Pašlaik sods par braukšanu bez OCTA ir no 30 līdz 50 latiem, savukārt apdrošināšanas polises cena ir no 40 līdz 400 latiem.

 

K.Kārkliņš norāda, ka lielu sabiedrisko bīstamību no drošības ceļu satiksmes viedokļa braukšana bez OCTA nerada. “Protams, par to, ka brauc bez OCTA, ir jāsaņem sods. Ja transportlīdzekli bez OCTA divreiz gadā apturēs Ceļu policija, tad pirmoreiz sods ir 30 lati, bet otrajā reizē - 50 lati. Novērojumi liecina, ka parasti bez OCTA brauc to autovadītāju kategorija, kuri domā, ka viņiem viss ir atļauts,” saka K.Kārkliņš.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas