Vakarskolu likvidēt negrasās 14

Iepriekšējā domes sēdē, deputāti, apstiprinot skolu nolikumus, uzsāka diskusiju par Gulbenes vakara (maiņu) vidusskolu, diskusija par šo tēmu turpinājās Izglītības, kultūras un sporta komitejā ceturtdien, uz kuru aicināta piedalīties bija arī Gulbenes vakara (maiņu) direktore Zigrīda Gabrāne.

Komitejas sēdē Z.Gabrāne ar skaitļiem un faktiem centās pierādīt deputātiem, ka novadā šī ir vienīgā vakara (maiņu) vidusskola ar savām īpašajām funkcijām un tā ir jāsaglabā.

 

"Mēs esam astotā lielākā skola rajonā pēc skolēnu skaita. Pašreiz skolā ir 160 bērni. Mūsu skolēns saimnieciskajos līdzekļos mēnesī iztērē vidēji 7 latus, citās skolās Gulbenē iztērē apmēram trīs reizes vairāk. Kad citas skolas uztraucas par komplektāciju, mums tā notiek sekmīgi," norāda Z.Gabrāne un uzsver, ka viņai runas par skolas likvidēšanu rada neizpratni.


Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Aldis Strads norādīja Gulbenes direktorei, ka iepriekšējā domes sēdē atklāti nav izskanējis, ka kāds taisītos vakarskolu likvidēt.

 

"Bet tas, ka iepriekšējā domes sēdē bija ļoti daudz jautājumu no deputātu puses par šo skolu, tas tā bija," atzīst A.Strads.

 

Deputāts Guntis Blūms arī norāda, ka domes sēdē nesaklausījis nevienu priekšlikumu par skolas likvidāciju, taču skolas direktore atbildēja, ka līdz viņai gan šāda informācija ir nonākusi. Novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika pauda viedokli, ka vakarskolā tiek paņemti tie bērni, kuri negrib mācīties parastā skolā.

 

"Vai, šādus skolēnus izlaižot no citām skolām un pieņemot viņus vakarskolā, kur skolēns mazliet pamācās, nedegradējam citas skolas? Un vai tas ir racionālākais izglītības līdzekļu pielietojums? Varbūt skolai tad ir jāmaina nosaukums, jo tur mācās tie, kuri negrib mācīties normālā skolā. Agrāk vakarskolās mācījās tie, kuri pa dienu strādāja," saka D.Švika.

 

Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Baiba Muceniece uzsvēra, ka Gulbenes vakara (maiņu) vidusskolas skolēniem ir ļoti labi rezultāti eksāmenos. Arī Z.Gabrāne norādīja, ka, kopš eksāmeni tiek laboti centralizēti Rīgā, nevis uz vietas, skolēnu rezultāti esot pat augstāki.


Pēc diskusijas informāciju deputāti pieņēma zināšanai un vēlēja veiksmi direktorei turpmākajā darbā, kā arī norādīja, ka nav runa par skolas likvidēšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Deputāti

Tagad vismaz zināsim kas lācītim vēderā.Vecais tautpartijietis! Tādi tomēr ielien, bet Stepanovu ,kas tukši nemuldēja,bet strādaja -Uzmeta. Žēl.

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 09:50

no Lejasciema

Vai tik tur nav vainīgs māsas dēls E.V. kurš lielīgi aizskrēja no mums uz Gulbeni mācīties. Bet tur arī viņam neuzdāvināja pamatskolas apliecību. Tagad arī gulbenietes zinās ka ar radu bērniem nedrīkst jokoties- uzreiz dabūsiet!!!Sapratīsiet pagasta skolotājas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.24 09:01

Didzkans pumpis

Es visus savaa laikaa skjunii maciju ar paatagu

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 17:03

Sanita

Katrs mācās tur,kur viņš vēlas,cienītie deputāti.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 12:46

skolniece

Vienmēr vakarskolas ir bijušas.Kas pēkšņi ienācis galvā jaunajiem deputātiem? Visu tikai mainīt,nesaprotot un neapsverot loģiski,ko tiešām mainīt un ko nē. Kāda atšķirība šai skolai no citām,ja programma tāda pati un eksāmeni centralizētie tādi paši kā visās citās skolās valstī? Arī es esmu beigusi šo skolu,pašlaik mācos augstskolā un par šo skolu varu pateikt tikai to labāko-gan par zināšanu kvalitāti,gan par attieksmi pret skolenu no pedagogu puses.Diemžel par daudzām skolām rajonā to nevar teikt.
Iepriekšējos komentāros teiktais ir pilnīga taisnība.Katrā skolā ir vājāki skolēni.Tas ir normāli,tas vienmē tā būs. Arī šajā skolā skolēni ir dažādi.Ar vājākajiem skolotāji strādā vēl papildus,neizrādot nepatiku,kad tiek kaut kas prasīts paskaidrot papildus ,bet dažās skolās gan tā nav.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 12:41

Skolotāja

Kāpec nevarēja uzaicināt Ozolkalna vai Druvienas direktores -tur bērnu ir uz pusi mazāk.Daļa gulbeniešu vienmēr braukā uz Ozolkalnu.Skolotāji augustā skraida pa mājām un pārvilina bērnus.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 11:40

Avīzei

Nesaprotu ko var pērties- māsa beidza dienas skolu un es vakarskolu.Tagad man ir bizness un es uzturu māsu.Katrs mācas kur grib un ne man deputāti var noteikt.Nebiju arī teicamnieks,bet tagad nesūdzos par dzivi.Izturību skolotājām,viņām nav viegli.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 11:13

Jana

Pirms dažiem gadiem no Gulbenes vājākie un sliņķi brauca mācites uz Lejasciemu. Arī skolotājas bija no vakarskolas.Vai tagad vairs nebrauc? Neglīti ,kungi.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 10:58

Tā ir

Tagad katrs pagastvecis dreb par savām skolām- pat ar 50 bērniem cenšas saglabāt. Un visi kaut ko centīsies pagrābt no pilsētas,jo pašiem jau naudas nav.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 10:44

Skoln.

Vai tie vecie deputāti vispār saprot,ka mūsdienās skolā veido praktiskās zināšanas un neliek kaut ko zubrities.Bet katrā skolā ir gan labie gan vaājie bērni.Ari Lejasciemā ne visi ir izcilnieki.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 10:27

tā ir

Švika ir deģeneraats, kuram galvā sakāpusi vara. Politiķim vispirms būtu jāsaprot par ko iet bruna un tad vāvuļot.Bet Švika ir Švika - galvenais kaut ko "svarīgu"un "gudru"pateikt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.22 08:07

Vietējās ziņas