Vaļasprieks: tortes kā mākslas darbi 5

Astrīda Dzērve: "Tortu cepšana ir ne tikai mans vaļasprieks, bet arī pienākums."
Liteniete Astrīda Dzērve, kura pēc izglītības ir skolotāja, no darba brīvajā laikā, ņemot talkā vēlas vakara un nakts stundas, prot uzburt ļoti garšīgas un skaistas tortes, tāpēc nav nekāds brīnums, ka, piedaloties pirmajā konkursā "Latvijas lauku torte 2011", ko rīkoja pavārs Mārtiņš Sirmais, Astrīda novērtēta kā trešā labākā lauku tortes cepēja Latvijā.

Konkursam Astrīda pieteikusies pēdējā brīdī, kad līdz pieteikumu pieņemšanas termiņa beigām atlikušas pāris stundas, tāpēc konkursā startējusi ar 31.kārtas numuru. Kopumā konkursā piedalījās 38 cepējas un tika vērtētas 32 cita par citu skaistākas un garšīgākas lauku tortes.  

Torte top 12 stundās

"Mani mazāk interesēja iespēja piedalīties konkursā. Vēlējos redzēt šīs tortes, tomēr tad nolēmu, kāpēc arī man nepamēģināt?" stāsta Astrīda.

 

Konkursam torte tapusi 12 stundu laikā, tāpēc Astrīda bijusi izbrīnīta dzirdot, kādu cepēju stāstām, ka viņai pieticis tikai ar divām stundām.

 

"Savu torti beidzu cept trijos no rīta, mazliet pagulēju, un tad jau bija jābrauc," smejas Astrīda.

 

Kad torte bijusi gatava, cepēja to nosaukusi "Mammas prieka asariņa", jo uz tortes ir mazas rozītes, starp kuru ziedlapiņām mirdz spožs rotājums, kas līdzinās asarai.

 

Konkurss izvērties par grandiozu pasākumu ar simtiem skatītāju, lai gan, televīzijā pēc tam vērojot notiekošo, Astrīdai tā nešķitis. Vispirms tortes vērtējusi bērnu žūrija, kas izvēlējusies astoņas tortes finālam. Tad tās pēc izskata un garšas vērtējusi profesionāla pavāru žūrija. 

 

Viņa smejas, ka, tiklīdz žūrija tortes novērtējusi, tās tikušas izdalītas apmeklētājiem. "Pat pusstunda nepagāja, kad mana torte bija apēsta. No katras tortes pa gabaliņam atvedu uz mājām, lai mierīgi apsēstos un izgaršotu. Man šķiet, ka visas lauku tortes ir vairāk vai mazāk līdzīgas," stāsta cepēja.

 

(Vairāk lasiet 21.maija "Dzirkstelē")

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ritma

Es arí noskatíjos internetá konkuru-liels prieks par Savéjo Meistaríti! Loti skaista torte bija! Lai veicás!

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 20:09

ļoti foršs pasākums, tik skaistas visas tortes, prieks bija skatīties:)

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 11:32

ziņkārīgā

Kāpēc bildes nevar redzēt???
Un nostāsti par šo meistarīti ir tikai tie labākie-tortes esot gardas un skaistas!:))

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 17:09

333

Var tik apsveikt cilveku. Ari gribetu pagarsot...

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 09:02

333

Var tik apsveikt cilveku. Ari gribetu pagarsot...

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 09:02

Vietējās ziņas