Valdība apvienos sociālos centrus

Ar 2010.gada 1.janvāri sociālās aprūpes centrs "Litene" būs sociālās aprūpes centra "Latgale" filiāle.

"Piektdien sociālo centru vadītājiem ir tikšanās Labklājības ministrijā, kur runāsim par šo reorganizāciju un ar to saistītajām izmaiņām. Aprūpes centrs "Litene" tāpat kā līdz šim veiks savas funkcijas un netiks samazināta ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu pieejamība, citādāks būs tikai centra statuss. Mēs vairs nebūsim kā pastāvīga iestāde," saka sociālās aprūpes centra "Litene" direktors Jānis Kļaviņš.

 

Viņš nenoliedz, ka centra darbinieki ir satraukti par gaidāmo reorganizāciju, jo tās rezultātā vienmēr kādam ir jāzaudē darbs.

 

"Reorganizācija galvenokārt skars centru administrāciju, jo nebūs direktoru un viņa vietnieku. Ir paredzēts centralizēt grāmatvedības un citas funkcijas. Ļoti rūpīgi vēl tiks izvērtēts katra pašreizējā sociālās aprūpes centra klientu skaits un darba apjoms," stāsta J.Kļaviņš.

 

Valdība ir atbalstījusi Labklājības ministrijas ieceri līdz nākamā gada janvārim reorganizēt 33 sociālās aprūpes centrus Latvijā, lai mazinātu administratīvos izdevumus, saglabājot sociālo pakalpojumu kvalitāti.

 

Rīkojumā par sociālās aprūpes centru reorganizāciju paredzēts likvidēt 80 amatu vietas. Katrā jaunizveidotajā sociālās aprūpes centrā tiks saglabāts direktora amats, bet bijušie direktori būs struktūrvienību vadītāji.

 

Izveidojot sociālās aprūpes centru "Latgale", apvienos centru "Litene", "Kalkūni", "Istra", "Kalupe", "Krastiņi", "Lubāna" un "Mēmele". Pavisam tiks izveidoti 5 sociālās aprūpes centri ar filiālēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas