Valdība piešķir 150 000 eiro piecpadsmit Covid-19 gultas vietu izveidei Balvos 5

Lai nodrošinātu Covid-19 pacientu ārstēšanu slimnīcās, valdība šodien, 8. decembrī, lēma piešķirt papildus 8 miljonus eiro, lai izveidotu jaunas gultas Covid-19 pacientiem, pārprofilētu jau slimnīcās esošās gultas, kā arī nodrošinātu papildus nepieciešamo aprīkojumu. 150 tūkstoši eiro piešķirti arī Covid-19 pacientu nodaļas izveidei ar 15 gultām SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” slimnīcā Balvos. Veselības ministrija ir apzinājusi slimnīcas, un ņemts vērā, ka slimnīca Balvos šobrīd ir ātri pielāgojama Covid-19 pacientu uzņemšanai un ārstēšanas nodrošināšanai. Par to informē Veselības ministrijas komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne. 

"Šobrīd pacienti ar pamatdiagnozi Covid-19 tiek stacionēti 10 slimnīcās (3 klīniskās universitātes slimnīcās un 7 reģionālajās slimnīcās jeb V un IV līmeņa slimnīcās). Šajās slimnīcās pieejamie resursi tiek regulāri uzraudzīti un nepieciešamības gadījumā iespēju robežās tiek izvērstas papildu gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai. Kopumā uz 2020. gada 8. decembri no 796 jau pieejamām gultām Covid-19 pacientu ārstēšanai aizņemta bija 581 (73 %). Vienlaikus daļa Covid-19 pacientu atrodas arī citās specializētajās ārstniecības iestādēs, piemēram, psihoneiroloģiskajās slimnīcās. Tāpat slimnīcas turpina gultas vietu pārprofilēšanu. Kopumā šodien, 8.decembrī, stacionāros atrodas 709 Covid-19 pacienti, no kuriem 42 cilvēkiem veselības stāvoklis ir smags. Diemžēl prognozes liecina, ka tuvākajā laikā būtiski pieaugs stacionēto pacientu skaits ar Covid-19, jo iepriekšējās nedēļās ir palielinājies saslimušo cilvēku skaits (vidēji 15-20 % procenti no saslimušajiem ar Covid-19 infekciju tiek stacionēti aptuveni 7 dienas pēc slimības sākuma)," informē A.Strapcāne.

Epidemioloģiskās prognozes liecina, ka šobrīd ir nepieciešams veikt papildu pasākumus, lai nodrošinātu Covid-19 pacientu veselības aprūpi, tajā skaitā izvērstu papildu gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai un nodrošinātu slimnīcas ar nepieciešamajām medicīniskajām iekārtām un medicīniskajām ierīcēm Covid-19 pacientu ārstēšanai. Tāpat nepieciešami resursi, lai slimnīcās veiktu pasākumus infekcijas ierobežošanai.

Šo mērķu īstenošanai valdība šodien, 8. decembrī, lēma papildus piešķirt 8,19 miljonus eiro:

  • 370 tūkstoši eiro 52 gultu izveidei un esošo Covid-19 pacientu gultu papildu aprīkojumam, atbilstoši esošajam un papildus prognozētajam pacientu skaitam;

  • 7,6 miljoni eiro papildus medicīnisko iekārtu un medicīnisko ierīču iegādei un to nomaiņai, kā arī dezinfekcijas līdzekļu iegādei:medicīniskās iekārtas un ierīces Covid -19 pacientu ārstēšanai un diagnostikai; mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas; medicīniskās iekārtas, kas ļauj sekot līdzi pacienta veselības stāvokļa izmaiņām, pacientam atrodoties intensīvajā terapijā; medicīniskās iekārtas, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu vienlaicīgu vairāku medikamentu un infūzijas šķīdumu administrēšanu Covid-19 pacientiem ar būtiskām komplikācijām, u.c.; dezinfekcijas iekārtas un dezinfekcijas līdzekļus.

  • 150 tūkstoši eiro Covid-19 pacientu nodaļas izveidei ar 15 gultām Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības slimnīcā Balvos.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Upsss

Blaaa kas tās pa zelta gultām, 10 štikas gultasvieta, jopcik kāds kongrēti krauj maisos

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.09 09:10

Janka

Vārnei bizness rullē!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.09 09:57

veselā

Gultasvietām vien nav jēgas, ja 24 h diennaktī slimnīcā nevar nodrošināt kvalificētu speciālistu klātbūtni tieši Covid pacientiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.09 11:09

Es

Tad ej un strādā, vaselā. Vispirms sakāt nav piemērotas aparatūras, tad, ka tā tiek tērēta nevajadzīgi. Visi var iegūt ārsta specialitāti, to nevar tie, kam nav smadzeņu un tie kas vazājas riņķī. Lai citus noliktu to daudz nevajag.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.09 13:27

Vietējās ziņas