Valdīs stabili ziemas laikapstākļi

Nedēļas pašā sākumā Gulbenē sniega dziļums palielinājies no 19 līdz 23 centimetriem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāve Laura Krūmiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenē ir meteoroloģiskā novērojuma stacija un tā ir pilnīgi automatizēta. “Jau pāris gadus tā ir modernizēta, un mums ir pilnīgs datu apjoms no šīs novērojumu stacijas - gan gaisa temperatūra, gan gaisa mitrums, atmosfēras spiediens, redzamības tālums tiek mērīts, ir arī automātiskais sniega segas biezuma sensors,” skaidro L.Krūmiņa.

Viņa stāsta, ka kopumā Latvijā un jo sevišķi Austrumlatvijā valda stabili ziemas laikapstākļi. Dažbrīd ielaužas atkušņi, bet valsts austrumos tie nav ļoti intensīvi un ilgstoši.

“Šonedēļ ir gaidāms vēl viens atkusnis, arī Gulbenē, un tas būs ceturtdien. Dienas laikā varētu būt, ka termometra stabiņš pakāpsies līdz plus 2 grādiem, līdz ar to gaidāmi nokrišņi. Sniegs pāries slapjā sniegā, iespējams, gaidāms arī sasalstošs lietus. Atkusnis gan nepieturēsies ilgstoši, un jau naktī uz piektdienu temperatūra pazemināsies zem nulles, un varētu būt, ka septiņu dienu garumā sals arī saglabāsies. Saglabāsies stabili ziemas laikapstākļi ar mazāk intensīviem nokrišņiem,” stāsta L.Krūmiņa.

Pašreizējās Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes liecina, ka mums līdz janvāra beigām saglabāsies ziemai raksturīgi laikapstākļi - biežāk būs sals un atkušņu viļņi – īslaicīgi. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas