Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdis Zilveris: “Esmu pilnīgi pārsteigts!”

Gulbenieši vēlas īpaši godināt novadnieku, ar Nacionālo teātri cieši saistīto mūziķi, komponistu Valdi Zilveri, kuram šogad apritējuši 55 gadi. Viņam nolemts piešķirt balvu “Gulbenes novada GODS”. Balva tiks pasniegta Gulbenē nākamgad plānotajā pasākumā “Gada balva kultūrā”. Par to novada deputāti vienprātīgi nobalsoja 25.oktobra domes sēdē.

V.Zilvera kandidatūru novada apbalvojuma saņemšanai izvirzīja pašvaldības kultūras komisija.

“Dzirkstele” sazinājās ar V.Zilveri. Viņš, uzzinot par piešķirto apbalvojumu, izsaucās: “Labi, ka es šajā brīdī sēžu! Esmu pilnīgi pārsteigts! Man arī ir tas gods un prieks nest Gulbenes vārdu tālāk.” V.Zilveris stāsta, ka vēl aizvien ir muzikālās daļas vadītājs Nacionālajā teātrī. “Arvien daudz komponēju, arī izrādēm,” viņš saka. Katru gadu viņš cenšoties Gulbenē būt kapusvētku reizē, taču darba un aizņemtības dēļ divus gadus to nav izdevies izdarīt. V.Zilveris ir apņēmies pēc Latvijas simtgades svinībām šoruden tomēr būt Gulbenē, lai satiktu savu brāli un citus mīļos radus.

“Gribu Gulbeni apciemot, atbraukt uz vairākām dienām. Man ir ģimenes pienākumi saistībā ar Gulbeni. Un tas ir ļoti jauki!” piebilst V.Zilveris. 

V.Zilveris ir dzimis 1963.gada 28.jūlijā Gulbenē. Mācījies Gulbenes pamatskolā, kā arī Gulbenes bērnu mūzikas skolas akordeona klasē (1973–1978) pie Edgara Mūrnieka, pēc tam Ventspils mūzikas vidusskolā mūzikas teorijas nodaļā, kur apguvis arī kompozīcijas pamatus. Studējis Latvijas Valsts konservatorijā Paula Dambja kompozīcijas klasē (1982–1987) un absolvējis to ar izcilību. Studiju gados strādājis par koncertmeistaru šīs pašas augstskolas Teātra fakultātē, sācis komponēt mūziku teātra izrādēm. Papildinājis zināšanas Lodzas konservatorijā Polijā, kā brīvklausītājs mācījies elektronisko mūziku Utrehtas konservatorijā Nīderlandē, apguvis elektroakustiskās mūzikas kursu Dienvidilinoisas universitātē ASV, stažējies Hāgas Karaliskajā konservatorijā elektroakustiskās un kompjūtermūzikas nodaļā. Kopš 1995.gada ir Latvijas Nacionālā teātra muzikālās daļas vadītājs.

Nosaukumu “Gulbenes novada GODS” pašvaldība piešķir katru gadu kopš 2014.gada. Līdz šim to ir saņēmuši:  Nacionālā teātra aktieris Mārcis Manjakovs, mākslinieki Brektes, kordiriģents Uldis Kokars un tēlnieks Ivars Drulle. Balvu, ko pasniedz titula “Gulbenes novada GODS” ieguvējiem, ir izgatavojis novadnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozares katedras vadītājs Arvīds Endziņš. Balvas ieviešanas autors ir vietējās kultūrvēstures kaislīgs pētnieks un pazinējs Raitis Apalups.

Uzziņai
Gulbenes pašvaldības vecākais konsultants kultūras jomā Svens Renemanis “Dzirkstelei” skaidro, ka pasākums “Gada balva kultūrā” notiks nākamgad 15.februārī un pasākuma plānotā vieta ir Vecgulbenes muiža. Tā lēmusi novada kultūras komisija, lai norises vieta būtu svinīgāka. Kultūras komisijas vadītāja Antra Sprudzāne “Dzirkstelei” skaidro, ka kārtība un noteikumi, kā tiek organizēta “Gada balva kultūrā”, nav mainīti. Tiks izvirzīti pretendenti un notiks balsošana.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas