Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas pašvaldības pārstāvji lūko gulbeniešu pieredzi tūrisma jomā 4

Gulbenes novada pašvaldības aģentūru “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” 26. aprīlī apmeklēja Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš, izpilddirektors Aivars Cekuls un Tūrisma informācijas biroja vadītāja Inga Jaunzeme – Grīnvalde ar mērķi iepazīties ar aģentūras vērtīgo pieredzi un priekšrocībām, ko sniedz aģentūras statuss tūrisma struktūrvienībai. Par to informē Valkas Tūrisma informācijas biroja vadītāja Inga Jaunzeme-Grīnvalde.


Aģentūras vadītāja Iveta Kovtuņenko informēja par priekšrocībām, ko dod aģentūras statuss. "Tās ir dažādās pakalpojumu iespējas gan tūristiem, gan vietējiem, iespējas popularizēt vietējo mājražotāju, ražotāju un uzņēmumu produkciju, izveidot oriģinālus vietējos maršrutus un organizēt tūristu grupas un tā tālāk, kā arī par tiem “grābekļiem’, no kuriem ir iespējas izvairīties, organizējot darbu, mainot iestādes statusu," atklāj I.Kovtuņenko.

Gulbenieši aprēķinājuši, ka katrs tūrists gan tiešā, gan netiešā veidā atstāj pašvaldības uzņēmumiem (viesmīlības, tirdzniecības, atpūtas un izklaides uzņēmumiem) vidēji 15 - 40 eiro dienā.

Iveta Kovtuņenko Valkas pārstāvjiem atklāja dažādus jaunos tūrisma un kooperācijas projektus, kas stimulē ekonomiku un uzrāda aktīvu vietējo iedzīvotāju pirktspēju. Katru trešo mēneša nedēļu tiek organizēti “zaļie tirdziņi’, kuros vidēji piedalās 120-180 tirgotāji no dažādām Latvijas vietām un to skaits arvien papildinās. Tirdziņu popularitāte palielinās.

"Pēc Gulbenes novada pašvaldības aģentūras apmeklējuma secinājām, ka ļoti vērtīgs ir vides digitālais informācijas stends, kas  nepārtraukti augu diennakti ir lielisks informācijas avots ikvienam, kas interesējas par naktsmītnēm, apskates objektiem, ēdināšanas iestādēm un kultūras pasākumiem," atzīst I. Jaunzeme-Grīnvalde.

Piebilstams, ka Gulbenes novada pašvaldības aģentūrai “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” šogad aprit 5 gadi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

džigats

Pieredze Gulbenē ir varena.Sevišķi zaļu aizsargtīklu pārklāšanā brūkošiem objektiem,lai ķieģelis uz galvas neuzkrīt .

pirms 4 gadiem, 2016.04.28 15:56

Kapteinis

Galvenais, lai kuģīti laicīgi sagādā.

pirms 4 gadiem, 2016.04.28 17:33

Tu

Puse Gulbene ar krùmiem aizaugusi it ko ràdit sevišķi no Rìgas puses braucot vienkàrśi ismieklìgi

pirms 4 gadiem, 2016.04.29 06:38

Tā ir

Tūrisma norisēs Gulbenē vēlamais tiek uzpūsts kā esošais. Aģentūras vienīgā priekšrocība - nekontrolēti tērēt novada naudu.

pirms 4 gadiem, 2016.04.29 08:09

Vietējās ziņas