Valmierā aicina apmeklēt diskusiju par administratīvi teritoriālo reformu

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina apmeklēt diskusiju “Kā veicināt labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi Latvijas reģionos”, kas Valmierā notiks 19.februārī pulksten  13:00, viesnīcā “Wolmar” (Tērbatas ielā 16a, Valmierā). Par to informē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Rūta Grikmane.

Viņa stāsta, ka LTRK uzsācis diskusiju ciklu reģionos, lai noskaidrotu to, kā veicināt labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi, ieinteresēt pašvaldības attīstīt un piesaistīt biznesu, kā arī to, kā nodrošināt kvalitatīvus un ekonomiski pamatotus pakalpojumus gan uzņēmējiem, gan vietējiem iedzīvotājiem.

"Pirmās diskusijas jau notikušas Bauskā, Balvos, nākamā iek organizēta Jēkabpilī, savukārt 5.aprīlī LTRK iecerējis pulcēt gan pašvaldību, gan uzņēmēju, gan politikas veidotāju pārstāvjus, lai forumā Jelgavā diskutētu par risinājumiem un iecerēm saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu. Līdz šim notikušajās diskusijās noskaidrots, ka uzņēmējiem sagādā problēmas tas, ka katra pašvaldība piemēro atšķirīgas prasības, piemēram, būvniecības procesā, tāpat arī pakalpojumu izmaksas atšķiras. Novadu vietvaldes tāpat arī nav proaktīvas, biežāk gaidot, kad bizness nāks un informēs par problēmām, lai tās pēc tam kopā risinātu, nevis, pirms tās ir radušās," atklāj R.Grikmane.

“Mēs vēlamies, lai reģionālā politika un administratīvais dalījums tiktu veidots pēc principa – stipras un finansiāli spēcīgas pašvaldības, kas nodrošina ērtus, kvalitatīvus un ekonomiski pamatotus pakalpojumus, piesaistot uzņēmējus un investīcijas savai teritorijai, tādējādi nodrošinot darba vietas un vienmērīgu Latvijas attīstību,” saka J.Endziņš, piebilstot, ka pašreiz šādai situācijai trūkst gan nodokļu stimulu, gan arī citu priekšrocību.

Valmierā diskusijā piedalīsies LTRK prezidents Aigars Rostovskis,  Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas  Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits un Pašvaldību departamenta direktora vietnieks Arnis Šults. Paneļdiskusijā piedalīsies LTRK padomes loceklis un SIA “Valpro” padomes loceklis Ģirts Rungainis, AS “Smiltenes piens” valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece, LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece reģionālās attīstības jautājumos Ivita Peipiņa, vecākais padomnieks Māris Pūķis un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Pasākumu moderēs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Reģistrēties pasākumam iespējams, rakstot uz e-pastu valmiera@chamber.lv, reģistrācijas sākums - 19.februārī pulksten 12:30.


Programma pieejama šeit: https://chamber.lv/lv/events/2019/02.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas