Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts meža dienesta ģenerāldirektora amatā ieceļ Andi Krēsliņu 3

Valdība otrdien atbalstīja Valsts meža dienesta (VMD) Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežziņa Anda Krēsliņa iecelšanu VMD ģenerāldirektora amatā, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

A.Krēsliņš, kurš līdz šim pildīja VMD ģenerāldirektora amata pienākumus, pēc Zemkopības ministrijas uzskata, ir pierādījis savas spējas vadīt VMD. Turklāt iestādes ģenerāldirektors jāieceļ, lai nodrošinātu pilnvērtīgu dienesta vadību.  

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apliecināja, ka Krēsliņš saņēmis arī jomas pārstāvju atbalstu.

 

VMD ģenerāldirektora amats ir vakants kopš 17.septembra.

 

Jau vēstīts, ka VMD ģenerāldirektors Jānis Kinna maija vidū iesniedza atlūgumu Dūklavam saistībā ar plānotajām VMD mežniecības tīkla reformām. Viņš gan kopš tā laika atradās slimības atvaļinājumā, līdz ar to vairākus mēnešus no amata netika atbrīvots. Dūklava un Kinnas savstarpēja vienošanās noteica, ka valsts civildienesta attiecības tiks izbeigtas ar dienu, kad beigsies Kinnas pārejošā darbnespēja, bet ne vēlāk kā 2011.gada 16.septembrī.

 

Jau informēts, ka Krēsliņa pārziņā būs plānotā VMD reorganizācija, kas paredz apvienot divu reģionālo līmeņu funkcijas un izdevumus vienā teritoriālajā struktūrvienībā, kā arī palielināt zemākstāvošo amatpersonu pilnvaras lēmumu pieņemšanā, nesamazinot to skaitu. Reforma paredz arī izlīdzināt VMD vienāda līmeņa amatpersonu darba noslogojumu un atalgojumu.

 

Aprīļa beigās notikušajā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sēdē zemkopības ministrs Dūklavs paziņoja, ka Zemkopības ministrijas pārraudzībā esošais VMD tiks reorganizēts, administratīvo aparātu samazinot pat līdz 30%. Dūklavs uzsvēra, ka VMD reformu dēļ virsmežniecības netiks likvidētas, bet iegūs lielāku kompetenci, jo decentralizācijas rezultātā dienesta administratīvā vara tiks pārdalīta no Rīgas uz reģioniem.

 

VMD tika izveidots 1993.gadā uz toreizējās Meža ministrijas bāzes. Viena no galvenajām dienesta funkcijām ir uzraudzīt meža apsaimniekošanu, izmantošanu un medības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lama

Kā zini, ka Gulbene? Varbūt cita pilsēta? O!

pirms 8 gadiem, 2011.09.27 17:54

Rullis

O, jau Gulbene atkal ar saviem komentāriem rullē!

pirms 8 gadiem, 2011.09.27 17:39

Vietējās ziņas