Valsts nežēlo naudu aprūpes centram

Specializētajā valsts sociālās aprūpes centrā "Litene" par jaunu tika noasfaltēti visi piebraucamie ceļi.

"Šogad mums bija iedalīti līdzekļi jaunas siltumtrases izbūvei uz veco korpusu, kur vēl ir malkas apkure. Veicot cenu aptaujas un tajās izvēloties izdevīgākos piedāvājumus, mēs ietaupījām naudu, ko tagad ieguldījām pagalmu sakārtošanā," stāsta centra direktors Jānis Kļaviņš. Nākamgad ir domāts veikt vecā korpusa iekšējo rekonstrukciju un pilnībā pāriet uz centralizēto siltumpiegādi.

 

Šajā gadā ir veikta arī pirts renovācija. Pirts telpās ir veikts kosmētiskais remonts, nomainīti logi un durvis, sakārtotas ventilācijas sistēmas. Viss ir izbūvēts atbilstoši higiēnas prasībām.

 

"18.septembrī pie mums notiks tā sauktās Direktoru dienas. Pie mums viesosies visu Latvijas aprūpes centru vadītāji, sociālo pakalpojumu pārvaldes, iespējams, arī Labklājības ministrijas pārstāvji. Ir izveidojusies tradīcija gadā apmeklēt četrus sociālās aprūpes centrus, šobrīd ir pienākusi mūsu kārta rādīt, ko esam trīs gadu laikā paveikuši," norāda J.Kļaviņš.

 

Centrā šobrīd uzturas 282 klienti no dažādām Latvijas vietām.

 

"Mums bija pārapdzīvotība, tādēļ mūs skāra klientu samazinājums. Daļa mūsu patstāvīgāko un aktīvāko klientu devās dzīvot uz grupu dzīvokļiem Rūjā. Šobrīd jaunu klientu ievietošana centrā ir pārtraukta," stāsta direktors.

 

"Pie mums mīt daudz tādu klientu, kas spēj paši sevi aprūpēt, bet apmēram 100 ir tādu, kas ir pilnībā kopjami. Ir arī pavisam jauni cilvēki, bet viņi paši neko nespēj izdarīt un ir jākopj kā mazi bērni," stāsta J.Kļaviņš.

 

Centrā strādā 157 darbinieki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas