Valsts policija: no 1.decembra ziemas riepas ir obligātas! 1

Valsts policija atgādina, ka, sākot ar 1. decembri, transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, informē valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe.

"Vēršam uzmanību, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama, jo aukstajā laikā uz ceļiem veidojas ledus, kas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu. Rezultātā var sākties slīdēšana. Ziemas riepas nodrošina, lai šī saķere ar brauktuves virsmu būtu pēc iespējas labāka. Tāpat svarīgi ievērot, ka ziemā jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, kā arī autovadītājiem jāizvairās no strauju manevru veikšanas," stāsta L.Kaļķe.

Valsts policija atgādina, ka laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem vai autobusiem, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

"Ja šos noteikumus neievēro, ir paredzēts sods 30 eiro apmērā. Tāpat jāatceras, ka ziemas riepām minimālais protektora dziļums var būt 4 milimetri," norāda L.Kaļķe.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Julians

Ari pasiem policistiem atiecas par riepam.Es ari piekritu beidzot bus kartiba,cilveki saks domat par savam masinam.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.07 17:32

Vietējās ziņas