Valsts policija Vidzemē uzsākusi vienu administratīvo lietvedību par ārkārtējās situācijas piesardzības pasākumu pārkāpumu

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde informē, ka pirmdien, 23.martā, Gulbenes policijas iecirknī reģistrēti astoņi notikumi un bijuši pieci izsaukumi. Ceļu satiksmes jomā uzrakstīts viens administratīvā pārkāpuma protokols par agresīvu braukšanu.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā uzsākta viena administratīvā lietvedība par ārkārtējās situācijas piesardzības pasākumu pārkāpumu. Tāpat veikti 27 preventīvas reaģēšanas pasākumi, kā arī bijuši 9 izsaukumi saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktajiem piesardzības pasākumiem.

Visvairāk iedzīvotāji informē policiju par personām, kuras, viņuprāt, ir atgriezušās no ārvalstīm, taču neievēro pašizolāciju. Atceries – pašizolāciju ievēro personas, kuras bijušas ārvalstīs! Šīs personas drīkst doties pastaigās, kur nav lielas cilvēku plūsmas, taču jāievēro distancēšanās un citi drošības pasākumi. Savukārt karantīnā atrodas tie, kuri ir inficējušies ar vīrusu un nedrīkst iziet no mājas. Esi atbildīgs! #paliecmājās

Ja pārkāpums tiek konstatēts atkārtoti, Valsts policija var uzsākt administratīvo lietvedību. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants nosaka, ka par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var tik piemērots naudas sods līdz 350 eiro.

Ja redzi vai tavā rīcībā ir informācija par iespējamu likumpārkāpumu, arī iespējamiem valdības noteikto ārkārtas situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, zvani 110, nevis raksti sociālajos tīklos. Tā policija varēs ātrāk reağēt uz saņemto informāciju! Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus!

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas