Valsts svētku pasākums – labi apmeklēts 24

18.novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas pasākumā Gulbenē  kultūras centrā pulcējās pilna zāle ar cilvēkiem no visa novada, lai te sveiktu un suminātu vairāk nekā 40 novdniekus par devumu sabiedrībai un Latvijai. Svinības sākās ar kopīgi dziedāto Latvijas Valsts himnu. Uz skatuves to kopā ar visu zāli izpildīja novada domes deputāts Normunds Mazūrs.

Pašvaldības Goda diplomas, Atzinības un Pateicības rakstus apbalvotajiem pasniedza novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs. Uzrunājot klātesošos, atgādināja, ka Latvijas valsts 95 gadu mūžs nav bijis vieglis un tas atbalsojies katras dzimtas liktenī. Sapņojo par savu Latviju, taut air atguvusi un nosargājusi tās neatkarību, ticot arī savas valsts rītdienai, pauda N.Stepanovs.

“Mēs esam Latvijas valsts, kas kopā strādājam, kopā to veidojam. Mēs zinām to, ko vēlējuši tēvu tēvi – par savu valsti vienmēr ir jācīas,”sacīja viņš.

Gunta Biteniece, SIA „Brīvzemnieki” valdes priekšsēdētāja, kura šajā pasākumā bija viena no trim cilvēkiem, kuri saņēma visaugstāko pašvaldības apbalvojumu – Goda diplomu par ilggadēju, veiksmīgu uzņēmējdarbību, novada attīstības un atpazīstamības veicināšanu – “Dzirkstelei” saka, ka pirmo reizi jūtas tik augstu novērtēta savā novadā. Esot patīkami to just šajā brīdī kopā ar savu ģimeni un
zinot, ka vēl jāpaspēj atgriezties Lizumā, kur arī vakarā paredzēts svinīgais svētku pasākums. G.Biteniece saka, ka nebūt ne vieglā ikdiena palīdz gaidīt un  sajust svētku prieku.

“Man ir ļoti labs kolektīvs! Ko es bez viņiem… Viņi ir viss!  Vasarā pat darba dienas netiek skaitītas. Rudens, ziema ir laiks, kad vairāk varam atpūsties,” stāsta G. Biteniece. Viņa uzskata, ka novadā šogad ir izpelnījusies ievērību tieši par drosmi.

“Mājās mēs pārrunājām, ka laikam Goda diploms man piešķirts par to, ka nenobijāmies savā uzņēmumā, paņēnām lielāku aizņēmumu, ar rāvienu veicām celtniecību,” saka G.Biteniece. Viņa atzīst, ka pāreja uz eiro, piena kvotu atcelšana ir jaunumi, kas nākamgad darbošanos lauksaimniecībā nepadarīs vieglāku. Tieši tāpēc nākotni prognozēt ir grūti, to varot plānot vienīgi “gada griezumā”.

Zinot, ka, piemēram, Jaunzēlandē ir piedzīvots sausums, varot swcināt, ka pieprasījums pēc Latvijā ražotā piena pasaulē tuvākajā laikā būs. Domāšana pasaules kontekstā – tas G.Boteniecei jau kļuvis par ieradumu. Vaicāta, kādu viņa redz nākotni 19 gadus uz priekšu, “Brīvzemnieku” valdes priekšsēdētāja saka, ka tad viņa plāno būt pensijā. Bet par laika periodu pieces gadus uz priekšu bilst, ka
vēl par to nedomā.

Svētlu priekam muzicēja folkloras kopa “Pērlis” no Druvienas un aktieru ansamblis “Drama” no Rīgas. Izskaņā novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis aicināja visus svētku dalībniekus kopā pacelt vīna glāzes, vienojoties tostā “Saules mūžu Latvijai!”.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

vētra

Ir prieks par to,ka mūsu novadā ir tik daudz godājamu cilvēku. Žēl tikai,ka Gulbenes pilsētas karogs pie kultūras nama ir uzvilkts mastā otrādi, gulbis ar galvu uz leju. Varbūt tā ir pareizi. Kāpēc šogad nekas vakarā nenotika pie kultūras nama, vai tas ir viss ko pilsēta šādā gadadienā var piedāvāt pilsētai?

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 08:41

Pretīgi

Pretīgi skatīties, kā nav kauna perversajam Caunītim tur vēl rēgoties pirmajās rindās. Cits normāls cilvēks jau sen būtu nozudis, lai nedarītu kaunu novadam.
Kad Stepanovs viņu padzīs no domes?

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 22:09

Ivo Rudzītis

lepnuma asaras saskrien acīs , redzot , kā Latvijas proklamēšanas svētku pasākumu Gulbenē vada pārliecināts komunists nikolajs stepanovs un aplokšņu algu maksātājs koris, bravo, gulbenieši uz priekšu

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 12:23

Paldies Agrim Korium, ka nodrošina darbu un algas gulbeniešiem! Turklāt - stabili un ilgus gadus! Lai Dievs dod, ka uzņēmējdarbība novadā turpina pastāvēt un dot darba vietas arī nākamgad, kad neklāsies viegli nevienam.

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 14:08

vēl jauna

lai dzīvo aplokšņu maksātāji. Pensiju man neredzēt un valsts par manu mazo algu nestreso. Tad kas atliek?

pirms 7 gadiem, 2013.11.26 15:37

pasākuma dalībnieks

Ļoti labs pasākums bija. Nikolajs māk noņemt spriedzi un pasākumam un piešķirt sirsnību. Gribētos, lai citu gadu ir arī novada iedzīvotāji-vienkārši strādnieki, kas nav uzņēmēji vai pašvaldības iestāžu darbinieki, tie tak ar savās vietās strādā pašaizliedzīgi, radoši un apzinīgi (šoferi,celtnieki, pādevēji u.c.)

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 12:25

Anna

Nepatika Stepanova kunga uzruna ja vispār tās tukšās frāzes var saukt par svētku uzrunu sapratu četrus gadus man svētku sajūtas nebūs.Man kā skolotājai iepriekšējos gados pēc Daudziņas kundzes teiktajām uzrunām bija vēl ilgi ko pārdomāt jo tik saturīgas ,pārdomātas un katriem svētkiem atbilstošas uzrunas man daudz nozimēja.

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 13:10

Asne

Stepanovam tiešām reti izdodas labas runas. Galvenais tomēr ir darbi. Daudziņa varbūt prata labi runāt, bet ģimnāzijas piebūve puva 4 gadus. Šogad bez garām runām to turpina būvēt. Redz, arī nauda atradās,bet Daudziņai kaut kā tas neizdevās.

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 14:52

Vija

Es jau novada svētkos sapratu tie nodrāztie daži teikumi sabojāja svētku sajūtu; vēl tagad atceros Daudziņas kundzes sirsnīgas no sirds ne no papīra teiktās katriem svētkiem atbilstoši teiktās runas kas tiešam uzrunāja ikkatru atceros iepriekšējā gadā man bija pat asaras acīs jo likās Daudziņas kundzes emocionālā,sirsnīgā uzruna bija domāta tieši man,

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 13:31

Kabi ja bila carica... Bila. Da splila. :)) Jāsamierinās. Tagad preses sekretāre raksta runas citam.

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 14:01

āmurs

vārds vietā, Dī

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 14:41

Pasakuma dalībnieks

Vienkārši skumji ka cilvēks neapzinās savu vietu kaut jau sapelnijis lielo pensiju,

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 13:38

ivo

Ko jūs par pensiju vļēl taču līdz Zak;išiem nav asfalta

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 13:43

apmeklētāja

Šogad pietrūka pasākumam svinīguma. Pērlis (nevis pērles, kā nokomandēja priekšsēdētājs) bija vietā un laikā. Viesmākslinieki gan kā no vasaras plezīra garāmbraucot piestājuši. Ir bezgala skaistu dziesmu par Latviju, repertuārs nebija piemērots pasākumam.
Un uzruna un "jociņi" arī nevairoja svētku sajūtu.

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 14:29

Juh

Man tieši likās, ka Nikolajs Stepanovs prot vietā būt nopietns, akadēmisks un vietā arī atbrīvots.Gauja un mēra izjūta - tas šādos pasākumos ir vajadzīgs. Ja viss noritēs tikai formāli, nebūs nevierna neformāla smaida, joka, rokas spiediena, tad nebūs sirsnības. Bija viss kā nākas! Paldies!

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 14:57

Asnei

Un kur Tavuprāt viņš naudu ņēma pirmajā darba mēnesī? Līgumi jau bija noslēgti iepriekš. Un vai tā starpbūve vispār bija jābūvē? tas nav absurds?
Visas lietas var redzēt no tās puses, no kuras gribas skatīties.

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 15:13

Asne

Paga, paga! Centīsimies būt godīgi. Varbūt Jums taisnība, taču oficiālā info liecināja, ka naudas nav, un piebūvi vēl neturpinās. Tas bija pirms vēlēšanām. Piebūve ir vajadzīga. Vai esat iepazinies (-sies) ar situāciju abās skolās? 100% -gi Jums piekrītu, ka lietas var redzēt no tās puses, no kuras gribas skatīties, bet pa vidu tomēr objektīvā patiesība,vai ne.

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 16:46

es

Suņi rej, bet karavāna iet tālāk! Nekad visiem nevar izdarīt pa prātam, bet man patika, paldies!

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 15:57

xxx

Man ļoti patika viss šajā pasākumā. Tiem nepatīk,kas paši neko negrib darīt vai neprot darīt. Un vienmēr tādi suņi būs,kas ries. Lai viņi rej!!!!!!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 16:07

Nikita

Man kā Gulbenes novada iedzīvotājai ir ļoti žēl, ka KC ir tik vāji režisēti pasākumi, vai tiešām nav svētku režisoru, kas to prot izdarīt? ja nav iekšējo resursu, meklējiet no malas. Nav liela māksla paņemt māksliniekus par naudu, bet kārtīga režija ir ko vērta. Žēl un skumji. Un kur bija ietūcīts novada karogs, pie kura visi godājamie tika fotografēti, tīrās šausmas. Aizbrauciet uz kādu Lizuma, Beļavas vai Lejasciema režisēto pasākumu - piedodiet, bet jūs esat vāji.

pirms 7 gadiem, 2013.11.19 23:29

Ilze

Kā sauc un kur ir rakstīti apbalvoto vārdi? Kāpēc zem fotogrāfijām nav vārdu un uzvārdu?

pirms 7 gadiem, 2013.11.20 11:38

uznemejs

Žēl, ka augstie priekšnieki vēl joprojām nesaprot, ka vairāk vajag godā celt uzņēmējus, kas dod darba vietas un maksā nodokļus, kas ceļ valsti un palīdz citiem. Žēl, ka mūs neprot novērtēt!

pirms 7 gadiem, 2013.11.21 15:52

skatītāja

To,ka kultūras centrā nav talantīgu darbinieku ir fakts.Direktori mainās,bet diemžēl nekas interesants nenotiek.Labi vēl,ka uzaicina viesmāksliniekus.Es arī tiešam ieteiktu paskatīties uz lauku kultūras namu pasākumiem.Mums taču ir Alda Alberte un tas izsaka daudz.Kāpēc neviens neaicina viņu uz Gulbeni?

pirms 7 gadiem, 2013.11.23 10:00

Vietējās ziņas