Valsts vides dienests visā Latvijā, arī Gulbenes novadā, īstenos industriālo zonu un degradēto teritoriju kontroles kampaņu

7.oktobrī visā Latvijā norisināsies Valsts vides dienesta (VVD) īstenotā industriālo zonu un degradēto teritoriju kontroles kampaņa, tai skaitā autoservisu pārbaudes. Par to informē VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece. 

Kontroles kampaņas laikā VVD inspektori visas dienas laikā veiks pārbaudes iepriekš identificētās paaugstināta riska industriālajās zonās un degradētajās teritorijās visā Latvijā. Kontroles kampaņas mērķis ir atklāt uzņēmumus, kas bez attiecīgas atļaujas veic piesārņojošās darbības un panākt vides aizsardzības prasību ievērošanu to darbā. Kampaņas laikā VVD īstenos principu “Konsultē vispirms!”, tas nozīmē, ka gadījumos, kad VVD inspektori konstatēs, ka uzņēmums veic darbību bez nepieciešamās atļaujas, uzņēmumam tiks dots laiks pārkāpuma novēršanai, t.i., atļaujas saņemšanai. Savukārt, ja pārbaudes laikā tiks konstatēti pārkāpumi, kas saistīti ar videi nodarīto kaitējumu, šis princips netiks piemērots.

Kopumā trešdien VVD inspektori veikts pārbaudes vairāk nekā 20 dažādās teritorijās visā Latvijā. Vidzemē pārbaudes tiks veiktas Gulbenes, Apes un Smiltenes novados, Zemgalē – Jelgavā, Latgalē – Ludzā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Kurzemē – Liepājā, Talsos, Tukumā un Engures novadā. Tāpat kontroles kampaņas laikā vides inspektori veiks pārbaudes Rīgā un Olainē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas