Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts zemes dienests Gulbenē atskatīsies uz 20 gados paveikto

Piektdien, 15. martā, Valsts zems dienesta vadība Gulbenē tiksies ar sadarbības partneriem. Šis pasākums, kas veltīts dienesta darbības 20 gadu jubilejai, notiks Gulbenes novada domē, informē Valsts zemes dienesta komunikācijas projektu vadītāja Arta Platace.

A.Platace stāsta, ka pasākumā piedalīsies VZD ģenerāldirektores vietniece attīstības jautājumos Līga Jurjeva un kopā ar kolēģiem informēs par izmaiņām sadarbības procedūru vienkāršošanā tuvākajā laikā un kadastra attīstību tālākā nākotnē, kā arī ar 20 darbības gados paveikto.

 

"Īpaša uzmanība tiks pievērsta ciešajai sadarbībai ar pašvaldībām, kas ir nozīmīgākie dienesta datu sniedzēji, kā arī izmantotāji, tādēļ pasākumā īpaši aicināti piedalīties pašvaldību pārstāvji. Lai pateiktos par sekmīgo sadarbību daudzu gadu garumā, pasākumā Valsts Zemes dienestu suminās arī aktīvākos sadarbības partnerus," norāda komunikācijas projektu vadītāja.

 

A.Platace informē, kas notiks grāmatas „Zemes reforma - atslēga uz īpašumu" prezentācija, klātesošie varēs aplūkot izstādi „Zemes reformas Latvijā XX-XXI gadsimtā. Mērniecība no cirkuļa līdz digitalizācijai" un kuriozu ekspozīciju „Garāk, smagāk, ilgāk".

 

Izstāde no 15. līdz 19. martam būs apskatāma Gulbenes novada domes telpās (Ābeļu ielā 2).

 

"Šo izstādi apmeklēt īpaši aicinām skolu vecāko klašu audzēkņus, kā arī augstskolu studentus, jo izstāde uzskatāmi skaidro komplicētu procesu: kā Latvijā šajā laika posmā likumi noteica dažādos nekustamā īpašuma ieguves veidus, kādi dokumenti un darbības bija nepieciešamas, lai šo zemes īpašumu nostiprinātu zemesgrāmatā un kļūtu par konkrētās zemes īpašnieku. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un dokumentos, fotouzņēmumos, atmiņās atspoguļo divas pēdējās Latvijas Republikā īstenotās zemes reformas un ir savdabīgs ceļvedis vēsturē," skaidro A.Platace.

 

Valsts Zemes dienesta jubilejai veltīto pasākumu mērķis ir iepazīstināt dienesta reģionālos sadarbības partnerus un sabiedrību ar 20 darbības gados paveikto un iecerēm sniegto pakalpojumu pilnveidē un attīstībā.

 

"Vēlamies izmantot izdevību, lai skaidrotu, ar ko nodarbojas mūsu dienests, un aicinātu jauniešus savu nākotni un profesijas izvēli saistīt ar tādām jomām kā zemes ierīcība, ģeodēzija un citām vides zinātnes jomām, kas VZD darbā ir ļoti nepieciešamas," norāda speciāliste.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas