Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Var ievietot arī uz laiku

Iedzīvotājiem, kuriem dažādu objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams kādu laiku aprūpēt vecu cilvēku, ir iespējams uz laiku viņu ievietot Tirzas pagasta sociālās un veselības aprūpes namā "Doktorāts". Tā var būt viena vai dažas dienas, nedēļa, mēnesis vai pat ilgāks laiks. Interese par šo iespēju kļūst arvien lielāka. Vienā brīdī no aprūpes nama 22 klientiem aptuveni puse bija tur ievietoti uz neilgu laiku.

 

"Aprūpes namā jau esmu nedaudz vairāk kā trīs nedēļas. Man ir 86 gadi. Salauzu labo roku, tāpēc neko pats nevaru paveikt, jo ar otru roku pārvietojoties jāatbalstās uz spieķa. Uzzinot par iespēju kādu laiku uzturēties Tirzas sociālās un veselības aprūpes namā, izmantoju šo iespēju. Grasos te pavadīt pagaidām vismaz divus mēnešus vai pat vēl ilgāk. Man ir vienvietīga istabiņa, kas aprīkota ar radio un televizoru. Ja nepieciešams, ir pieejami arī medicīnas darbinieku pakalpojumi. Uzskatu, ka šāda iespēja ir ļoti laba, jo tā liek justies drošāk man pašam, kā arī tuviniekiem," stāsta gulbenietis Pauls Lasmanis, kurš par šo iespēju vēlējās pastāstīt arī citiem.
Par katru diennakti, ko privātpersonas ievietotais cilvēks pavada aprūpes namā, ir jāmaksā 10,46 lati. "Ievietot cilvēku var uz jebkuru laiku. Viss ir atkarīgs no tā, cik ilgi viņš vēlas te būt. Ja šim cilvēkam ir vajadzīgi ārsta pakalpojumi, viņam ir iespējams pārrakstīties pie vietējā ģimenes ārsta. Ir iespējams saņemt arī neatliekamo medicīnisko palīdzību par 15 santīmiem dienā. Mēnesī tie vidēji ir aptuveni četri lati un daži santīmi katram cilvēkam," saka Tirzas sociālās un veselības aprūpes nama vadītāja Ieva Bērziņa.


Visu diennakti dežurē gan sociālais aprūpētājs, gan medicīnas māsa. Kā sociālā un veselības aprūpes nama apakšvienība darbojas veselības punkts. Ar ģimenes ārsta nosūtījumu šā punkta pakalpojumus cilvēki saņem arī ārpus ģimenes ārsta darbalaika, kā arī sestdienās un svētdienās, piemēram, lai saņemtu injekcijas, veiktu pārsiešanas un citas procedūras.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas