Var parakstīties par tiesībām kontrolēt Saeimu 2

Pirmdien, 21.septembrī, Centrālā vēlēšanu komisija rīkoja videokonfereci, kuru Gulbenes novada domē noskatīties kopā bija sanākuši pilsētas un pagastu pārvalžu pārstāvji. Konferences tēma bija par vēlētāju parakstu apliecināšanu.

Centrālā vēlēšanu komisija 18.septembrī reģistrēja parakstu vākšanai biedrības „Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” iesniegto likumprojektu, kura būtība ir paredzēt tautai tiesības rosināt Saeimā referenduma iniciatīvas, tātad tas dotu iespēju tautai ietekmēt un kontrolēt Saeimu.

Parakstu vākšana turpināsies gadu. Par likumprojektu, ar kuru rosināts atcelt 2012.gada 8.novembra grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” jāparakstās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai (155 224) vēlētāju.

Tiesības piedalīties ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīties, maksājot nodevu, vēlētāji var dzīvesvietas deklarēšanas vietā novada domē, pie bāriņtiesu priekšsēdētājiem un vietniekiem, pie pilsētas vai pagasta pārvalžu vadītājiem, lietvežiem, pie zvērinātiem notāriem. Pirmo reizi, izmantojot drošu elektronisku parakstu, varēs parakstīties arī portālā “www.Latvija.lv”, tas būs par brīvu. Tiem vēlētājiem, kuri izvēlēsies parakstīties elektroniski, būs nepieciešama eID karte ar aktivizētu eParakstīšanas iespēju, darbam sagatavots dators un viedkaršu lasītājs.

Ja parakstīsies pietiekams vēlētāju skaits, Centrālā vēlēšanu komisija likumprojektu iesniegs Valsts prezidentam, kurš to nodos izskatīšanai Saeimai. Ja parlaments likumprojektu noraidīs vai pieņems ar labojumiem, par to būs jārīko tautas nobalsošana.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

xxx

mums vajadzētu ne tikai Saeimu kontrolēt, bet gan arī to, kas notiek mūsu pašu novadā...

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 19:26

Gatis

kur var parakstīties par Gulbenes domes kontroli?

pirms 5 gadiem, 2015.09.29 09:30

Vietējās ziņas