Var reģistrēt arī velosipēdus

Lai efektīvāk cīnītos pret zādzībām un to gadījumā velosipēdu būtu iespējams vieglāk identificēt, ikviens to var brīvprātīgi reģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

Tie, kas vēlas velosipēdu reģistrēt, to var paveikt elektroniski direkcijas mājaslapā internetā "www.csdd.lv" vai dodoties uz kādu direkcijas nodaļu. Velosipēdus var reģistrēt īpašumā
personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, kā arī juridiskām personām. Reģistrāciju drīkst veikt pilngadīga persona savā īpašumā, savā aizbildnībā esošas personas īpašumā vai uzņēmuma īpašumā, kurā personai ir pārstāvības tiesības.  

Maksa par velosipēda reģistrāciju ir 1,23 lati (ar PVN). Brīvprātīgi reģistrējot velosipēdu, personai jānorāda transportlīdzekļa tehniskie dati un veids, kādā tā ieguvusi īpašuma tiesības uz riteni. Reģistrā tiks norādīta šāda informācija: īpašnieka (aizbildņa) vārds, uzvārds, personas kods, juridiskām personām nosaukums un reģistrācijas numurs; velosipēda marka, modelis un rāmja numurs; datums, kad reģistrētas vai mainītas īpašuma tiesības. Velosipēdu bez rāmja numura nereģistrē.

 

Līdz marta beigām visā Latvijā jau bija oficiāli reģistrēti vairāk nekā 140 velosipēdi. Arī direkcijas Gulbenes nodaļā jau ir reģistrēti divi velosipēdi. Direkcijas Gulbenes nodaļas priekšnieka vietnieks Uldis Kaminskis skaidro, ka situācijā, ja velosipēds ir nozagts, šādu reģistrētu velosipēdu būs vieglāk atrast.

 

"Reģistrējot velosipēdu, datu bāzē tiek ievadīti gan dati par īpašnieku, gan arī informācija par velosipēdu, pat fotogrāfijas. Policijai ir piekļuve pie šīs datu bāzes, un tādējādi tai būs iespēja identificēt nozagto velosipēdu. Cilvēkiem, kam ir vērtīgi velosipēdi, tiešām ir vērts padomāt par reģistrāciju. Dodoties reģistrēt, velosipēds ir jāņem līdzi, lai mēs to varam arī paši nofotografēt," saka U.Kaminskis.

 

Gulbenē pirmais, kas reģistrēja savu velosipēdu, bija Juris Aleksāns. Viņš atzīst, ka galvenokārt tas ir darīts, lai būtu drošības sajūta.

 

"Vēlējos velosipēdu reģistrēt jau pirms kāda laika, taču internetā man to neizdevās izdarīt, tāpēc pats devos uz direkciju un veiksmīgi to paveicu. Domāju, ja tiktu izdots likums, ka visiem cilvēkiem ir obligāti jāreģistrē savi velosipēdi, iespējams, arī zādzību skaits būtu mazāks," spriež J.Aleksāns.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas