“Varavīksnē” pošas Ziemassvētkiem

Gulbenes tērpu teātris "Varavīksne" gatavo Ziemassvētku labdarības pasākumu programmu, ar kuru dosies uz Dzelzavas speciālo internātskolu. 12.decembrī teātra dalībnieki dosies uz talantu koncertu Rankā,19.decembrī - uz Ziemassvētku pasākumu vecākajai paaudzei Druvienas kultūras namā, 20.decembrī - uz koncertu Galgauskas kultūras namā.

Tērpu teātra "Varavīksne" menedžere Inese Buliņa "Dzirksteli" informē, ka studijas pedagogi saka lielu paldies bērnu vecākiem par spēku, pacietību un izturību, par brīnišķīgajos tērpos ieguldīto darbu un finansēm, un bērniem doto iespēju sevi radoši pilnveidot.

 

"Studijas moto ir „Skaistums ir bezkaislīgām acīm skatāms, skaistums ir bezjūtīgām rokām taustāms, skaistums ir tas, kā dēļ ir vērts dzīvot!" Prast saskatīt, novērtēt un saglabāt savā sirdī to skaistumu, ko dod katra dzīves diena, - to mācās mūsu teātra dalībnieki," saka I.Buliņa.

 

"Varavīksne" piedalījusies 10. starptautiskajā tērpu un talantu festivālā „Tērpu sirdspuksti 2009", kas 28. un 29. novembrī norisinājās Cēsīs. Šajā jubilejas festivālā piedalījās 350 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas. Divās dienās norisinājās četri konkursi un festivāla šovs. Tērpu teātris „Varavīksne" piedalījās konkursos „Topmodelis", talantu čempionātā ar pašu izveidoto tērpu kolekciju „Šuvējas stāsts" un festivāla šova programmā.

 

Uz festivālu devās studijas dalībnieces: Paula Milakne (5 gadi), Terēze Putene (6 gadi), Megija Zīberga (7 gadi), Līva Ejuba (8 gadi), Megija Salmane (9 gadi), Laura Medne (10 gadi), Zanda Sebre (11 gadi), Kristiāna Sprudzāne (11 gadi),Gundega Miķelsone (12 gadi), Lāsma Buliņa (12 gadi), Elīza Ļistopada (13 gadi).

 

Vecuma grupā no 8 līdz 11 gadiem Līva Ejuba ieguva otro augstāko punktu skaitu, bet Megija Salmane - trešo augstāko punktu skaitu. Tika piešķirtas nominācijas: Terēzei Putenei - „Burvīgākais smaids" un Megijai Zībergai - „Vislielākā izaugsme". Titulus ieguva: Elīza Ļistopada - „Topmodele", Paula Milakne - „Topaktrise", Lāsma Buliņa - „Topavangards".

 

Tērpu teātris „Varavīksne" Gulbenē darbojas jau septīto gadu (sākotnēji kā „AA studija"). Šajā radošajā studijā darbojas bērni no visa novada. Bērni apgūst aktiermākslas, horeogrāfijas, tērpu modelēšanas un demonstrēšanas pamatus. Iegūtās zināšanas un izgatavotos tērpus bērniem ir iespējas parādīt gan koncertos, gan arī Latvijas un starptautiskajos talantu konkursos un festivālos. Studijas dalībnieki piedalās gan Bānīša rīkotajos pasākumos, kā arī kuplina Gulbenes pilsētas svētkus un citus pasākumus gan novadā, gan ārpus tā.

 

2009.gadā tērpu teātra „Varavīksne" dalībnieki piedalījās

 

* Februārī - Valentīna dienas pasākumos bānītī un viesu mājā „Pa laimes taku".


* Aprīlī - bānīša Lieldienu pasākumā, tērpu kolekciju konkursā „Max Moda" Tallinā (studija atgriezās ar 3.līmeņa kausu, kas tika saņemts par pašu izveidoto avangarda tērpu kolekciju).


* Maijā - Lizuma pagasta tautskolas jubilejas pasākumā, Kāzu muzeja pasākumā „Kāzu štelles vienuviet...", Balvu amatniecības vidusskolas tērpu skatē „Puķu pasaciņa", Vislatvijas tērpu un talantu konkursā „Modes atspere 2009", Siguldā (tituls „Topvakartērps", nominācijas „Par veiksmīgu debiju" un „Stilīgā modele"), starptautiskajā konkursā „Topmodeliukas 2009" Viļņā (tituls „3.vicemodele", 2 nominācijas „The best defile" un „Perspektīvā modele", kā arī uzaicinājums startēt starptautiskajā konkursā Ukrainā).


* Jūnijā - starptautiskajā tērpu demonstrētāju konkursā „Coliuke 2009", Panevēžā, Lietuvā (iegūtie tituli- „Top elegance", „Fotomodele"), Latvijas talantīgo meiteņu festivālā Rīgā.


* Jūlijā - Rotari kluba pasākumā un Gulbenes pilsētas svētkos.


* Augustā - netradicionālās medicīnas centra atklāšanas pasākumā Stāmerienā.


*Septembrī - Bānīša svētkos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas