Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vārds deputāta kandidātam

Kā redzat Gulbenes un novada nākotni? Šo jautājumu uzdevām visu partiju Vidzemes līderiem, arī to, kurām ir zemāki reitingi par diviem procentiem, atsaucās trīs. 

Vazgens Sorokins, “Latvijas centriskās partijas” Vidzemes saraksta līderis

Runājot par Gulbenes novadu, jāteic, ka visas plānotās darbības no mūsu puses šeit neatšķiras no mūsu plāniem citos novados Vidzemes reģionā. Pirmajā vietā mēs liekam ģimenes vērtības, morāli, reliģiju. Ar savu politiku vēlamies veicināt tradicionālo ģimenes vērtību nostiprināšanos. Mūsuprāt, laulība un cilvēka dzīvība ir svētums. Tā pati par sevi jau ir vērtība. Atjaunot izpratni, nostiprināt to sabiedrībā – tas ir viens no mūsu galvenajiem mērķiem. Tāpēc ikvienā Latvijas novadā ir jākopj ģimeni cildinošas tradīcijas, ir jābūt regulāriem pasākumiem, kuri pulcina ģimenes. Un nepietiek tikai ar kultūras pasākumiem vien.

Ikvienas pašvaldības darba centrā ir jābūt ģimenei. Būtu jāveido lokālas institūcijas, kuras strādātu tieši ar ģimenēm. Šādu veidojumu mērķis būtu koordinēt, palīdzēt un regulēt reģistrētās ģimenes dažos jautājumos un situācijās. Gulbenes novadā šāds veidojums - ģimenes institūcija – laukos varētu veidot dažādas komisijas, akcentējot bērnu un jauniešu intereses, līdzdalību un sociālo atbildību, darbojoties kopā ar vecākiem.

Runājot par Gulbenes novada ceļiem. Tie, protams, ir jāuztur, jāatjauno. Taču vēl ir jākoncentrē uzmanība arī uz autostāvvietu paplašināšanu. Automašīnu skaits ar katru gadu palielinās, taču trūkst vietu, kur tās novietot.

Jānis Dinevičs, “LSDSP/KDS/GKL” Vidzemes saraksta līderis

Gulbenes novads ir ļoti latvisks novads (86,6% latviešu) ar aktīvu sabiedrisko un saimniecisko dzīvi. Mūsu apvienības mērķis ir attīstīt Latviju kā latvisku un nacionālu valsti, kurā galvenais ir cilvēks ar savām vajadzībām, kur tiek kopta un saglabāta tradicionālā kultūrvide, kristīgās vērtības un citu te dzīvojošu tautu kultūras vērtības. Ir pamats domāt, ka vērtību sistēma laikraksta lasītājiem un apvienībai LSDSP, KDS, GKL ir vienādas.

Manuprāt, novadu attīstībā, arī Gulbenes, svarīgas ir trīs lietas – pakalpojumu pieejamība, uzņēmējdarbības vide un infrastruktūra. Ja skatāmies Gulbenes novada attīstības programmu 2018.-2024. gadam, kurā redzam esošā stāvokļa analīzi un veicamos attīstības pasākumus, tad minētās trīs lietas tur arī dominē. Pie tam iedzīvotāji programmas apspriešanā lielas izmaiņas nevēlējās. Neviens nezina darāmo labāk  par vietējiem iedzīvotājiem, kuru dzīvi tas skar. Ja es būšu Saeimas deputāts, darīšu visu iespējamo, lai palīdzētu attīstības programmu realizēt. Valstij caur LIAA ne tikai jāveicina starptautiskā konkurentspēja (reklāma), bet daudz aktīvāk jāveicina uzņēmējdarbība ārpus Rīgas, un nebūs veiksmīga uzņēmējdarbība pie sliktiem ceļiem un vāji pieejamiem pakalpojumiem. Tās ir problēmas, kuras var sekmīgi risināt, cieši sadarbojoties valstij ar pašvaldībām.

Alfrēds Buls, “Latviešu Nacionālistu” Vidzemes saraksta līderis

Vispirms vēlos, lai jūs iepazītos ar manis vadītās partijas “Tēvzemes Mantojums” (viena no politisko partiju apvienības “Latviešu Nacionālisti” dibinātājpartijām) detalizētās programmas svarīgākajām nostādnēm (www.tevzemesmantojums.mozello.lv). Latvijā nav pieļaujama diskriminācija ne cilvēku, ne arī novadu starpā. Mēs uzskatām, ka Latvijā kopumā un katrā tās novadā galvenā vērtība ir cilvēks, un tas nozīmē, ka valsts pārvaldes, tajā skaitā pašvaldības darbam ir jābūt vērstam uz novadā dzīvojošu cilvēku labklājības palielināšanu.

Lai panāktu cilvēku labklājības izaugsmi, valsts un pašvaldības institūciju amatpersonām liela uzmanība ir jāveltī darbspējīgo cilvēku ekonomiskās aktivitātes veidošanai (mazā un vidējā biznesa attīstība, zemnieku saimniecību attīstība, piemēram, ekoloģiski tīras produkcijas ražošana). Zemnieku kooperācijas veicināšana lauksaimniecības produktu pārstrādes jomā, biškopība, lauku tūrisms, viesu mājas, uzņēmumu, kuri ražo produkciju ar augstāku pievienoto vērtību attīstība (kokapstrāde). Lai ekonomiskās aktivitātes Gulbenē un novadā palielinātos, tad viennozīmīgi liela vērība ir jāpievērš ceļu un ar to saistīto infrastruktūras objektu attīstībai, esošo ceļu rekonstrukcijai atbilstoši ES standartiem un sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai, lai novada nomalēs dzīvojošie iedzīvotāju būtu spējīgi nokļūt uz darbu, skolu, nokļūt līdz ārstniecības iestādēm.


Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas