Vasaras skolā arī gulbenietes

Gulbenietes Maiga Birzniece, Rita Āboliņa, Velita Mikova un Anna Kalniņa divas dienas piedalījās Alūksnes novada sieviešu apvienības "Katrīna" organizētajā ikgadējā vasaras skolā "Pie Austrumu robežas Pededzē". Nosaukuma izvēle nav nejauša, jo pasākums notika sadarbībā ar biedrību "Pededzes" nākotne".

Šogad vasaras skolas moto bija "Mācies būt laimīga". Tajā piedalījās kopumā 48 dalībnieces, starp kurām skaitliski lielākais vairums bija no Alūksnes novada.  

"Vasaras skolā piedalījos jau otro gadu pēc kārtas. Man tur ļoti patīk cilvēki, patīk vasara un atpūta. Viss kopā - tas ir ļoti jauki. Vasaras skolā iesaistījos, pateicoties Ritas Āboliņas uzaicinājumam, jo
viņa savulaik ir strādājusi Veclaicenē par skolotāju un pērn mūs uzaicināja uz vasaras skolu, kas notika Veclaicenē. Kad uzzinājām, ka šogad būs jābrauc uz Pededzi, bijām gatavas doties turp, jo zinājām, ka vasaras skolā iespējams uzzināt daudz interesanta. Arī skolas organizētāji pasākumā bija ieguldījuši daudz darba," stāsta gulbeniete Maiga Birzniece.

 

Pirmajā dienā skolas dalībnieces vērojušas pagasta mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu koncertu un devušās ekskursijā pa Pededzes pagastu, būdamas pārsteigtas, cik bagāts un skaists ir šis pagasts pie pašas Krievijas robežas.

 

"Apskatījām baznīcu, ciemojāmies pie zivju audzētāja. Mums tā bija iespēja paskatīties, kā dzīvo un strādā šā pagasta ļaudis. Otrā diena bija veltīta dažādām nodarbībām. Mēs dejojām, nūjojām Līgas Janušas vadībā, apgleznojām zīda lakatus. Šo prasmi mums ierādīja Daina Rudzīte. Inese Volšteina mums mācīja lellīšu tīšanu. Tikāmies ar labiem un interesantiem speciālistiem no Rīgas, piemēram, literāte Monika Zīle stāstīja par savu literāro darbību. Uztura speciālists Edgars Liepiņš runāja par pareizu dzīvesveidu un uzturu," stāsta M.Birzniece.

 

Jaunās zināšanās par pirtslietām ar vasaras skolas dalībniecēm dalījās pirts skolas vadītāja Ārija Vērse.

 

Nākamajā gadā vasaras skola notiks Zeltiņos.

 

"Mēs arī tajā piedalīsimies. Jau jokojām, ka uz Zeltiņiem varam ar velosipēdu aizbraukt. Lai gan vairs nekādas jaunavas neesam, tomēr vēlēšanās piedalīties vasaras skolā arī nākamajā gadā mums ir ļoti liela," piebilst M.Birzniece.

 

Visas dalībnieces pēc pasākuma atzina, ka vasaras skola ļāvusi uz brīdi aizmirst par ikdienas problēmām, iepazīt jaunu vietu, kur roku rokā sadzīvo divu tautu - latviešu un krievu - kultūra, kā arī satikt cilvēkus, kas pēc kopā pavadītajām dienām jau kļuvuši par draugiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas