Vecāki iejūtas skolēnu lomā 5

Gulbenes 2.vidusskolā uz mācību stundām bija aicināti audzēkņu vecāki, kuriem bija iespēja iejusties bērnu lomā. Aicinājumam izmantot šo iespēju bija atsaukušies apmēram 40 vecāku.

Diena skolā sākās ar svinīgo līniju, skolotājiem un vecākiem sapulcējoties kopā gaitenī pulksten 10.00. Skolas direktore Tamāra Briede ar labiem vārdiem uzmundrināja vecākus un aicināja izvēlēties, pie kura no pieciem skolotājiem viņi vēlas apmeklēt mācību stundu. Tās vadīja sākumskolas klašu skolotāja Tatjana Vekšina, pamatskolas un vidusskolas klašu matemātikas skolotāja Līga Cāne, vidusskolas klašu bioloģijas skolotājs Jānis Krūmiņš, pamatskolas klašu latviešu valodas un literatūras skolotāja Vita Medniece un vidusskolas klašu ķīmijas skolotāja  Natalja Baltace.

 

Atskanot zvanam, "skolēni" devās uz stundu, kas ilga akadēmiskās 45 minūtes.

 

T.Vekšina, vadot mācību stundu par atkritumu šķirošanu, pret pieaugušajiem klasē izturējās tieši tāpat kā pret saviem audzēkņiem 1.klasē. Darbs tika organizēts divās grupās, dodot katrai praktiskus uzdevumus un mudinot vienai grupai pārbaudīt otras veikumu. Bija iespēja arī noskatīties filmiņu pat atkritumu šķirošanu un pēc tam pašiem šķirot atkritumus, vizualizējot un nostiprinot teorētiski iegūtās zināšanas praksē. Visa mācību stunda bija organizēta rotaļas veidā, no bērniem prasot disciplīnu, līdzdarbību un mudinot labestīgi izturēties citam pret citu.

 

Kad atskanēja zvans, liecinot par mācību stundas beigām, vecākiem starpbrīdī bija iespēja savstarpēji dalīties iespaidos. Bija arī iespēja skolā apskatīt citus moderni aprīkotos mācību kabinetus. Pēc tam visi bija gaidīti skolas ēdnīcā uz kopīgu mielošanos ar skolēnu ceptajām pankūkām.

 

Pie tējas tases vecāki vērtēja dalību mācību stundās un visi bija gatavi skolotājiem piešķirt vislabākās atzīmes. Daudzi teica, ka šādam pasākumam, kad skolā tiek organizētas mācību stundas audzēkņu vecākiem, ir jākļūst par tradīciju.

 

T.Briede pastāstīja, ka ideju par šāda pasākuma rīkošanu viņas vietniece audzināšanas darbā Iluta Podziņa esot aizguvusi no kolēģiem Rankas pamatskolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jānis

Vecāki netālā pagātnē arī ir bijuši bērni, labāk vecākiem apmeklēt bērnu atklātās stundas.Interesanti,kā notika atkritumu šķirošana.

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 23:14

ivans

Tagad lai vecaki iejutas skolotaju loma,tad redzes kur paliek skolotaja nervi.

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 22:56

droši jau ka tikai pamatskolas klašu vecāki ir tik atsaucīgi.

pirms 10 gadiem, 2011.04.09 22:29

No 7.klases

Man patīk matemātikas skolotāja Līga Cāne. Feina skolotāja!

pirms 10 gadiem, 2011.04.09 22:04

Vietējās ziņas