Vecrīgā – arī Gulbenes novada ģerboņi

Latvijas pašvaldības, arī Gulbenes, valstij simtgadē dāvina īpaši apgleznotu ģerboņu sienu Vecrīgā.

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane “Dzirkstelei” stāsta, ka šā gada marta nogalē pašvaldība saņēma Latvijas Pašvaldība savienības vēstuli par dekoratīvo gleznojumu “Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei” Vecrīgā. Tajā minēts, ka Latvijas Pašvaldību savienības valde, Novadu valde un Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācija vienprātīgi nolēma pieņemt šo ideju un aicināja arī pilsētu un novadu pašvaldības atbalstīt māksliniecisko darbu veikšanu.

Latvijas Pašvaldību savienības Komunikācijas nodaļas vadītāja Jana Bunkus informē, ka otrdien, 26.jūnijā, notiks dekoratīvās sienas “Latvijas pilsētas un novadi valsts simtgadei” atklāšana. Siena ir visu Latvijas pašvaldību dāvinājums valsts nozīmīgajā jubilejā. Siena pirmo reizi tika apgleznota 2005.gadā, tomēr, ņemot vērā faktu, ka pa šo laiku ir notikusi administratīvi teritoriālā reforma un daudzas pašvaldības mainījušas savas administratīvās aprises, Latvijas simtgadē tapa ideja sienas gleznojumu atjaunot ar aktuālajiem pašvaldību ģerboņiem.

Kompozīciju vainago valsts ģerbonis, zem tā novietots valsts galvaspilsētas Rīgas ģerbonis un savulaik starptautiski atzītās Kurzemes hercogistes galvaspilsētas Jelgavas ģerbonis. Nākamajā rindā izkārtoti republikas pilsētu ģerboņi, kuriem seko novadu ģerboņi alfabēta secībā. 

G.Kalmane norāda, ka katras pašvaldības ģerboņa noformēšanas izmaksas ir 172 eiro. Šo naudu Gulbenes novada pašvaldība ieskaitīja Latvijas Pašvaldību savienības kontā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas