Vedēji tiekas jau devīto reizi

Pagājušajās brīvdienās Gulbenes novadā atkal viesojās kāzu vedēji no visām Latvijas malām. Te notika jau devītais kāzu vedēju salidojums.

Jau par tradīciju ir kļuvis, ka vedēju salidojuma organizāciju uzņemas kāds vedēju pāris. Šogad to vadīja vedējpāru kompānija "Smaiduļi" no Ķeguma. Šis vedēju salidojums bija īpašs ar to, ka vedēju salidojums mijās ar īstām kāzām, kurās zemgalietis precēja vidzemnieci, taču, kā atzīst Kāzu muzeja saimniece Vivita Ķepse, viens notikums neaizēnojis otru. Interesants ir stāsts par šo pāri, kas precējies.

 

"Tie ir vairākkārtēji salidojuma dalībnieki, lai gan visiem ilggadējiem dalībniekiem tas bija liels pārsteigums. Neilgi pirms ceturtā vedēju salidojuma šis pāris ieradās kāzu muzejā ekskursijā. Tāpat kā visiem ekskursantiem, arī viņiem stāstīju par kāzu vedēju salidojumu, un viņus tas ieinteresēja. Tā viņi kļuva par vedēju salidojuma dalībniekiem. Šo gadu laikā viņi beidzot nobrieda kļūt arī par laulātu pāri, iespējams, arī mēs, vedēju salidojuma dalībnieki, viņiem piepalīdzējām pieņemt šo svarīgo lēmumu," stāsta V.Ķepse.

 

Paliks spilgtā atmiņā

Salidojuma sākuma pasākumi risinājās Gulbenē, kur kāzām tika saposts līgavainis un līgava, un pēc tam luterāņu baznīcā norisinājās arī laulību ceremonija, bet vēlāk visi devās uz Rankas pagasta "Lācītēm", kur risinājās visi pārējie ar kāzām saistītie notikumi.

 

"Kopumā pasākumā piedalījās apmēram 90 dalībnieki, patīkami, ka salidojumu apmeklēja arī gulbenieši. Lai arī saka, ka vislabāk ir pašam piedalīties un izjust pasākuma gaisotni, domāju, ka ikvienam šis vedēju salidojums paliks spilgtā atmiņā, tāpat kā visi iepriekšējie, jo pasākuma vadītāji vienmēr pārsteidz ar savu bagātīgo izdomu un idejām," stāsta V.Ķepse, piebilstot, ka arī vairāki jaunā pāra viesi izteikuši vēlmi nākamgad piebiedroties vedēju salidojuma dalībniekiem.

 

Nākamgad - viss par un ap rozēm

Nākamgad notiks jau desmitais vedēju salidojums. "10 gadu jubileja ir rožu kāzas, tātad vedēju salidojumā viss risināsies par un ap rozēm. Protams, salidojumā tiks aicināti piedalīties arī pāri, kas vēlas nosvinēt savas rožu kāzas. Jau ir zināmi arī nākamā vedēju salidojuma vadītāji - tas būs vedējpāris no Madonas. Tātad - tiekamies nākamgad, nemainīgi augusta pirmajā sestdienā un svētdienā un jau desmito gadu pēc kārtas," saka V.Ķepse.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas