Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veic būvdarbus un plāno jaunus

Galgauskā iedzīvotāji sagaidījuši būvdarbus ceļa posmā Galgauska-Zemītes-Lielkaļi (3 kilometri). Pārbūves darbus saskaņā ar pašvaldības publisko iepirkumu veic SIA “Rubate” par 69 150,90 eiro līgumcenu bez pievienotās vērtības nodokļa.

Jau rakstījām, ka pavisam 24 atjaunojamie pašvaldības grants seguma ceļu posmi 40 kilometru kopgarumā tiks atjaunoti Lauku attīstības programmā 2014.-2020.gadam. Ar Eiropas Lauksaimniecības fonda atbalstu ir paredzēts tērēt 2,73 miljonus eiro, sekmējot ciematu atjaunošanu.

Remontējot šos ceļu posmus, tiem abās pusēs tiks izrakts meliorācijas grāvis, brauktuves virsmai tiks uzklāts grants šķembu maisījums 15 līdz 25 centimetru slānī. Tiks atjaunoti pašvaldības ceļu posmi, kur grants segums ir sliktā stāvoklī vai arī tā vispār nav. Galvenais mērķis ir ar sakārtotiem ceļiem sekmēt apdzīvotības saglabāšanu laukos, kā arī veicināt lauksaimniecības ražošanas attīstību. Novadā ir reģistrēti aptuveni 350 pašvaldības ceļi 700 kilometru kopgarumā. Lielākā daļa no šiem ceļiem ir ar grants segumu vai vispār bez seguma.

Saplānots arī valsts finansējuma izmantojums pašvaldības ceļu sakārtošanai. Šogad no pašvaldības autoceļu (ielu) uzturēšanas mērķdotācijas 131 854 eiro tiks tērēti topogrāfijas izstrādei septiņos objektos Druvienā, Tirzā, Rankā, Stāmerienā, Līgo, Litenē, kā arī tehnisko projektu izstrādei astoņos konkretizētos objektos, tostarp diviem ceļu posmiem Lizumā. Tie ir 0,715 kilometri ceļam Lizums-Kalēji-Avoti un 0,680 kilometri ceļa posmam Kalēji-Mežāres-Elstes-Taures. 29 040 eiro paredzēts tērēt tehnisko projektu izstrādei lauku ceļiem. Stradu pagastā tiks gatavots tehniskais projekts Kalēju ielai Margu ciemā, Beļavas pagastā – Lapu ielai Svelberģī, Gulbenē – Ražotāju ielai, Baložu ielai un Brīvības ielai posmā no Ķiršu ielas līdz Svelberģim. Par to tika lemts 31.marta Gulbenes novada domes sēdē.

Beļavas, Līgo, Galgauskas un Daukstu pagastā lietos pašvaldību ceļu un ielu fonda rezerves mērķdotāciju nākamajos divos gados. 2017.gadā Beļavas pagastā iecerēta Kļavkalnu ielas pārbūve 1,2 kilometru garumā, to asfaltēs. Kopumā tam tiks tērēti 131 854 eiro. Tikpat plānots izlietot 2018.gadā Līgo pagastā ceļa Siltais-Ušuri 4,77 kilometru posma grants seguma sakārtošanai. 2019.gadā par 131 854 eiro finansējumu paredzēts sakārtot 1,46 kilometru ceļa posmu Grīvas-Krapas pasts Daukstu pagastā un 0,916 Veišu ielas (ved gar kultūras namu) kilometrus Galgauskas pagastā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas