Veidojas atkritumu izgāztuve 5

Aiz Skolas ielas 5.a nama pamazām veidojas sadzīves atkritumu izgāztuve. Arī pie ēkas, uz kuras vēl atrodas uzraksts "Pērle" un informatīva norāde, ka tur savulaik atradusies ķīmiskā tīrītava un veļas mazgātava, vējš dzenā plastmasas pudeles, tukšas skārdenes un polietilēna maisiņus.

"Skats patiešām ir nepatīkams. Dzīvoju blakus esošajā Skolas ielas 5/6 namā un esmu šīs mājas pārvaldniece. Pagājušajā gadā mēs cītīgi tīrījām šo stūri. Atkritumu bija maisiem, bet šogad nolēmām, ka mums tas nav jādara, jo robeža ir pa vidu šīm abām ēkām. Šajā pavasarī ar iesniegumu vērsos Gulbenes pilsētas pārvaldē, lūdzot kaut ko darīt lietas labā, lai tas, kam pieder šī ēka, sakopj tās apkārtni, bet neviens joprojām neliekas ne zinis par šo teritoriju. Jau tad, kad ēkā atradās uzņēmumi, nekas netika sakopts. Kaut reizi mēnesī būtu sakopta apkārtne," stāsta Daiga Maka.  

Atbildes vēstulē, ko pārvaldniece saņēmusi no Gulbenes pilsētas pārvaldes, teikts, ka "pārvalde ir izskatījusi iesniegumu un veiktas pārrunas ar īpašuma Skolas ielas 5a maksātnespējas administratoru par īpašumā esošo situāciju sakarā ar teritorijas nekopšanu. Pārrunu rezultātā panākta vienošanās, ka šobrīd atbildīgā persona apņemas novērst radušās nekārtības".

 

Zāli nopļāvām

Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka skaidro, ka firma, kas savulaik darbojusies 5a ēkā, ir bankrotējusi. Ir noteikts maksātnespējas administrators.

 

"Šobrīd šī ēka "karājas" gaisā. Tā tas būs tik ilgi, kamēr šo ēku kādam nepārdos. Pilsētas pārvalde par šo nelielo teritoriju ziņoja Labiekārtošanas iestādei. Tur tika nopļauta zāle un vasarā viss glīti sakopts. Atkritumus no ēkas 5a neviens šajā stūrī nemet. Mēs sazinājāmies ar maksātnespējas administratoru, kurš paskaidroja, ka ēka tiks izsolīta. Izsole notika. Gaidījām, ka ēkai uzradīsies īpašnieks, ar kuru varēsim runāt par teritorijas sakopšanu. Tā kā atkārtotu sūdzību vairāk nebija, nebija pamata atkal interesēties, kas tur notiek. Var jau būt, ka ēkai tagad ir uzradies saimnieks," saka sabiedriskās kārtības sargs.


Daudz tādu vietu

Uzlūkojot atkritumu kaudzi, jāsecina, ka diemžēl arī starp tuvējo daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ir sliņķi, kuriem ceļš līdz atkritumu konteineram šķiet pārāk tāls, tāpēc maisiņi ar sadzīves atkritumiem tiek nomesti iepriekš minētajā vietā.

 

"Es savulaik pati esmu strādājusi par sētnieci un zinu, kā sētnieku darbs tiek kontrolēts, bet tur, kur šodien stāv lielas atkritumu kaudzes, neviens neliekas ne zinis. Piemēram, aiz veikala "Superneto" ir pļava, kur zāle netiek pļauta nevienu gadu, lai gan īpašums pieder privātpersonai. Vai no pilsētas pārvaldes kāds ir interesējies, kāpēc netiek sakopta šī teritorija?" jautā D.Maka.

 

M.Didrihsons - Linards - Nuka piebilst, ka pilsētā ir daudz šādu vietu, kuras cilvēki neuzskata par vajadzīgu sakopt.


"Ja es būtu mājas pārvaldnieks, tad tomēr šos atkritumus savāktu, nevis gaidītu pusgadu. Tā nav, ka pilsēta neko nedara. Ja īpašumam nav saimnieka vai arī viņš atrodas ārzemēs, mēs sakopjam šos īpašumus," saka sabiedriskās kārtības sargs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ohoj!

Nu, kā ir? Kāds nezin - nuka savāca musoru vai nē?

pirms 9 gadiem, 2011.11.28 16:46

ha

Nu tad ej un savāc nepārvaldniek Nuka! Vai arī sāc strādāt vienreiz.......... Tie tavi daži protokoli gadā ir izsmiekls, Sandras vietā jau sen tevi padzītu................

pirms 9 gadiem, 2011.11.27 13:35

333

Vai tad man tagad no laukiem braukt un jums pagalmu tirit? Laiks sudzeties ir, bet sakopt laika nav? Man ar kads braucot garam sad tad iemet kadu plastmaseni pie cela, es tak dzirkstele nerakstu, bet pats tiru. Protams, ja pamanitu kurs to pudeli iemeta tad nu piespiestu ari savakt.

pirms 9 gadiem, 2011.11.26 19:57

Pilsētnieki izlepuši,ta gaismas šiem nav ,ta ietve nenotīrīta,tagad vēl paši piedrazo un brēc...mazāk guļat,ejat un satīrat.

pirms 9 gadiem, 2011.11.26 09:02

Ja paši nemestu, tur tāda kaudze neveidotos...neviens svešs no malas to nedara...diemžēl...

pirms 9 gadiem, 2011.11.25 21:51

Vietējās ziņas